Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić pompowtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy
Cena: Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka: 24 - 48 godzin
Gwarancja: 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzanie pompowtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić pompowtryskiwacze?
Jak sprawdzić pompowtryski?

Aby sprawdzić pompowtryskiwacze, należy podłączyć specjalistyczne urządzenie diagnostyczne do sterownika silnika. Wówczas na podstawie korekt pompowtrysków jesteśmy w stanie wstępnie ocenić ich stan techniczny. Jednak dopiero demontaż pompowtrysków pozwala na przeprowadzenie rzetelnej diagnostyki i precyzyjne określenie poziomu zużycia. Do sprawdzenia pompowtrysków potrzebne są więc profesjonalne narzędzia i urządzenia, którymi dysponują warsztaty samochodowe, zajmujące się naprawą podzespołów układu wtryskowego.

Diagnostyka pompowtrysków – poznaj objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy

Dzięki diagnostyce pompowtryskiwaczy możliwe jest wskazanie konkretnej przyczyny awarii. Natomiast rozbiórka pompowtrysku na poszczególne elementy pozwoli odnaleźć uszkodzenia znajdujące się wewnątrz konstrukcji pompowtryskiwacza.
Do przeprowadzenia profesjonalnej diagnostyki powinno skłonić nas wystąpienie pierwszych

zwiastunów zużytych pompowtrysków. Do takich typowych objawów należy problem uruchomienia samochodu, a także nagle gasnący silnik, zwłaszcza w czasie postoju na biegu jałowym. Innym symptomem awarii jest znaczne pogorszenie komfortu jazdy, ponieważ silnik przestaje pracować równomiernie i stabilnie. Kierowcy Diesli zauważają także o wiele większy poziom zadymienia, problematyczną utratę mocy i o wiele gorsze osiągi. To właśnie takie sytuacje powinny zasugerować nam konieczność wizyty w odpowiednim warsztacie samochodowym.

Diagnostyka pompowtryskiwaczy
Diagnostyka pompowtrysków

1. Ile kosztuje profesjonalne sprawdzenie pompowtrysków – regulacja dawki paliwa pompowtrysków

Sprawdzenie pompowtrysków w profesjonalnej pracowni samochodowej to koszt około 100 zł. Cena oczywiście może się różnić w zależności od oferty konkretnego serwisu. Zarówno do sprawdzenia, jak i naprawy pompowtrysków należy wybrać warsztat, który posiada specjalistyczne narzędzia oraz testery diagnostyczne. Tylko wykwalifikowana kadra mechaników będzie w stanie prawidłowo wyregulować dawki paliwa pompowtryskiwacza i posiada niezbędną w tym temacie wiedzę.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Aby sprawdzić pompowtryski, należy najpierw przeprowadzić kilka podstawowych testów, aby upewnić się, że nie ma innych problemów z silnikiem, które mogłyby wpływać na pracę pompowtrysków. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie poziomu oleju silnikowego oraz ciśnienia oleju. Pompowtryski potrzebują odpowiedniego ciśnienia oleju, aby działać prawidłowo, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że jest ono na odpowiednim poziomie. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie filtra paliwa. Jeśli filtr jest zatkany, może to utrudniać dopływ paliwa do pompowtrysków. Następnie należy przeprowadzić test przepływu paliwa. Można to zrobić, pomierzyć ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej lub pomiar przepływu paliwa za pomocą specjalnego przyrządu. Jeśli wszystkie te testy wykazały, że silnik działa prawidłowo, należy przeprowadzić diagnostykę pompowtrysków. Można to zrobić na kilka sposobów, na przykład przy użyciu specjalnego testera lub komputera diagnostycznego.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki