Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić, czy wtryskiwacz jest dobry?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Jak sprawdzać wtryskiwacze?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jak sprawdzić, czy wtryskiwacz jest dobry?
Jak sprawdzić, czy wtryskiwacz jest dobry?

Aby sprawdzić, czy wtryskiwacz ma odpowiednie parametry, należy je zweryfikować za pomocą testera diagnostyczn100inien, wówczas tester wskaże kody błędu wskazujące na usterkę. Jednak jest to dla mechanika informacja poglądowa, ponieważ należy ją potwierdzić poprzez demontaż wtrysków i sprawdzenie poszczególnych elementów pod mikroskopem. Parametry wtryskiwaczy sprawdzimy też na stanowisku probierczym, gdzie panują warunki analogiczne do tych w trakcie jazdy, więc możemy ocenić wartości wtrysków na każdym etapie pracy silnika. Na koniec takich testów otrzymujemy wydruk potwierdzający sprawność (lub nie) wtryskiwaczy. Przed montażem wtrysku, który nie jest fabrycznie nowy, warto sprawdzić jego wartości, aby nie okazało się, że silnik po naprawie pracuje gorzej niż przed.

Jak sprawdzić, czy wtryski wymagają czyszczenia? – Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem?

Pierwszym sposobem jest wizualna ocena stanu wtryskiwaczy, ponieważ nagromadzone zabrudzenia zauważymy już gołym okiem. Brudne wtryski będą wykazywały szereg niedogodności w trakcie jazdy, przykładowo – silnik zacznie szarpać, straci moc, zaobserwujemy gorsze osiągi i trudności podczas uruchamiania samochodu. Jeśli jednak żadne objawy takiej usterki nie występują, nie ma powodów, by sprawdzać wtryski pod kątem zabrudzeń. Warto jednak profilaktycznie dolewać do baku preparat, który eliminuje osady znajdujące się w paliwie. Jeśli chodzi o domowy sposób sprawdzania wtrysków, to jest możliwość oceny przelewów za pomocą rurek oraz menzurek.

1. Jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail – Sprawdzenie wtrysków cena

Jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail
Jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail

Aby sprawdzić sprawność wtryskiwaczy, najlepiej udać się do serwisu, który posiada odpowiednie urządzenia diagnostyczne. Po takich testach otrzymujemy wydruk, który informuje nas o parametrach wtryskiwaczy w czasie pracy. Wtryski można sprawdzić też bez konieczności ich demontażu, za pomocą testera diagnostycznego. Aby otrzymać aktualne dane na temat kosztu sprawdzania wtryskiwaczy, warto zajrzeć na cennik, który znajduje się na stronie internetowej serwisu.

2. Uszkodzone wtryski objawy – jak rozpoznać? – Jak sprawdzić wtryskiwacze diesel?

Uszkodzone wtryskiwacze rozpoznamy po nietypowych zachowaniu naszego samochodu, np. odczujemy szarpanie i drganie silnika. W czasie jazdy zapewne zaobserwujemy gorsze niż zwykle osiągi oraz znaczny spadek mocy. Z rury wydechowej zacznie bardziej dymić, co będzie też szło w parze z większym zużyciem paliwa i większym spalaniem. W przypadku wystąpienia wyżej wymienionych symptomów warto sprawdzić stan techniczny wtryskiwaczy. Wstępnie możemy to zrobić przy pomocy komputera diagnostycznego.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ernest

Wystawiono 2 lata temu

Istnieje kilka sposobów sprawdzenia, czy wtryskiwacz działa prawidłowo: Podłączenie wtryskiwacza do specjalnego urządzenia diagnostycznego, które może pomóc w określeniu, czy wtryskiwacz działa prawidłowo i czy nie ma żadnych usterek. Sprawdzenie ciśnienia paliwa w układzie wtryskowym: Nieprawidłowe ciśnienie paliwa może świadczyć o nieprawidłowym działaniu wtryskiwacza. Sprawdzenie przepływu paliwa za pomocą specjalnego manometru: Może to pomóc w określeniu, czy wtryskiwacz dostarcza odpowiednią ilość paliwa. Próba odpalenia silnika na jednym wtryskiwaczu: Jeśli silnik odpali, a następnie zgaśnie, gdy wtryskiwacz zostanie wyłączony, oznacza to, że wtryskiwacz działa prawidłowo. Sprawdzenie stanu mechanicznego wtryskiwacza: Zużyte lub uszkodzone elementy, takie jak uszczelki czy sprężyny, mogą świadczyć o nieprawidłowym działaniu wtryskiwacza.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki