Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak sprawdzić, czy wtryski są sprawne?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jak sprawdzić, czy wtryski są sprawne?
Jak sprawdzić, czy wtryski są sprawne?

Jednym ze sposobów sprawdzenia sprawności wtryskiwaczy jest użycie testera diagnostycznego, który podpinamy do sterownika, wrzucamy bieg jałowy, uruchamiamy silnik i rozgrzewamy go do ponad 70°, a następnie odczytujemy z testera korekty i porównujemy je do parametrów polecanych przez producenta. Na rynku znajdziemy zarówno testery do użytku samodzielnego, jak i testery profesjonalne, z których korzysta się w serwisach samochodowych. Niemniej zawsze trzeba pamiętać o tym, by korekty wtrysków sprawdzać na biegu jałowym, ponieważ otrzymamy wtedy najrzetelniejsze wyniki pomiarów. Innym sposobem sprawdzania wtrysków jest umiejscowienie ich na stanowisku probierczym, gdzie pracują w warunkach analogicznych do tych panujących w czasie jazdy. Stół probierczy sprawdza parametry wtryskiwaczy na każdym etapie pracy silnika, więc na tej podstawie możemy dokładnie określić ich stan techniczny. Diagnostykę dopełniają też oględziny wszystkich elementów wtrysku pod mikroskopem, gdzie możemy odnaleźć mikrouszkodzenia i wskazać części wymagające wymiany.

Jak sprawdzić, czy wtryski wymagają czyszczenia? – Uszkodzone wtryski objawy

Samochód sam informuje nas o konieczności czyszczenia wtrysków, w momencie, gdy silnik zaczyna szarpać, twardo i głośno pracować. Co więcej, jeśli auto traci moc, obroty falują i mamy problem, żeby go uruchomić, to znak, że czas gruntownie wyczyścić wtryski i sprawdzić ich stopień zużycia. Jeśli jednak chcemy zapobiec wystąpieniu powyższych objawów, warto sprawdzić stan wtrysków za pomocą urządzeń diagnostycznych stosowanych w warsztatach samochodowych. Koszt diagnostyki wtrysków jest niewielki (50-100 zł), więc zdecydowanie warto się nią wybrać, szczególnie gdy przebieg samochodu przekroczył 150 tys. km.

1. Co mogą popsuć niesprawne wtryskiwacze? – Lejące wtryski objawy Diesel

Co mogą popsuć niesprawne wtryskiwacze?
Co mogą popsuć niesprawne wtryskiwacze?

Niesprawne wtryski powodują szarpanie i nierówną pracę silnika na biegu jałowym, a to może uszkodzić koło zamachowe dwumasowe. Z kolei problem z uruchomieniem samochodu może w konsekwencji wykończyć akumulator i doprowadzić do szybszego zużycia rozrusznika. Uszkodzone wtryski powodują także częstsze zapychanie się filtra DPF, a to z kolei prowadzi do większego zużycia oleju napędowego. Efektem jazdy na zużytych wtryskach jest też rozciągnięcie, a nawet zerwanie łańcucha rozrządu. Lejące wtryski mogą doprowadzić znowuż do przegrzania głowicy i wypalenia się tłoków. Kumulacja wszystkich usterek to ogromny wydatek, dlatego lepiej im zapobiegać i szybko reagować na objawy niesprawnych wtrysków.

2. Jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail – Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem?

Domowym sposobem sprawdzania wtrysków, ale i stosowanym powszechnie przez mechaników, jest badanie przelewów wtryskiwaczy. Aby rozpocząć pomiar, należy podłączyć wyjścia przelewów do menzurek z miarką, dzięki którym będziemy mogli porównać ilość paliwa. Jeśli w którymś zbiorniczku pojawia się znacznie więcej paliwa, niż powinno, to świadczy, że wtryskiwacz jemu przyporządkowany jest uszkodzony.

Udostępnij wpis

Komentarze

Adaś

Wystawiono rok temu

Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie sprawności wtryskiwaczy: Sprawdzenie kodów błędów: Jeśli komputer samochodu wykrywa usterkę w układzie wtryskowym, może wyświetlić kod błędu, który może pomóc w określeniu, który z wtryskiwaczy jest uszkodzony. Sprawdzenie ciśnienia paliwa: Można zmierzyć ciśnienie paliwa w układzie za pomocą specjalnego manometru. Nieprawidłowe ciśnienie paliwa może wskazywać na problem z wtryskiwaczami. Sprawdzenie przepływu paliwa: Można zmierzyć ilość paliwa, która jest wtryskiwana do silnika przez wtryskiwacze za pomocą specjalnego urządzenia do pomiaru przepływu paliwa. Nieprawidłowy przepływ paliwa może świadczyć o problemie z wtryskiwaczami. Sprawdzenie spalania paliwa: Można zmierzyć ilość tlenu i wodoru w spalinach, aby sprawdzić, czy paliwo jest prawidłowo spalane. Nieprawidłowa ilość tlenu lub wodoru w spalinach może wskazywać na problem z wtryskiwaczami. Sprawdzenie działania wtryskiwaczy: Można również sprawdzić działanie wtryskiwaczy poprzez bezpośrednią obserwację ich pracy podczas uruchamiania silnika. Można to zrobić przez otwarcie klapy silnika i sprawdzenie, czy wtryskiwacze są prawidłowo otwierane i zamykane podczas pracy silnika. Jeśli masz podejrzenia co do sprawności wtryskiwaczy, zalecane jest skontaktowanie się z profesjonalnym warsztatem samochodowym, który może dokonać odpowiednich diagnostycznych testów, aby określić przyczynę problemu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki