Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak samodzielnie sprawdzić wtryskiwacze common rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Testowanie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak samodzielnie sprawdzić wtryskiwacze common rail?
Jak samodzielnie sprawdzić wtryskiwacze common rail?

Samodzielne sprawdzenie wtryskiwaczy common rail, może być przeprowadzone metodą przelewową. Sposób ten polega na wykorzystaniu rurek plastikowych oraz pojemniczków, do których trafi paliwo w trakcie wykonywania tego testu. Cały proces nie jest skomplikowany i odbywa się na uruchomionym silniku. Po zapełnieniu menzurek możemy zauważyć czy dany wtryskiwacz przekracza standardowe normy, co w tym przypadku mogłoby oznaczać, że wtryskiwacz pracuj nie prawidłowo. Pamiętaj, że przeprowadzenie takiego testu w przy domowym garażu nie daje Ci pewności co do dokładnej przyczyny usterki wtrysków. Ponadto test nie jest tak dokładny, jak urządzenia komputerowe, które znajdują się w specjalistycznych serwisach samochodowych. Urządzenia te znacznie dokładniej przeanalizują pracę wtrysków i wskażą uszkodzone podzespoły. Oczywiście decydując się na serwis, zyskamy też możliwość podjęcia w tym kierunku odpowiednich działań naprawczych.

Sprawdzanie wtryskiwaczy – jak wygląda ten zabieg i dlaczego należy go przeprowadzać? -Jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail

W autoryzowanym serwisie wtryski są sprawdzane przy pomocy komputera diagnostycznego, który jest podpinany do sterownika silnika pojazdu. Kolejnym sposobem na bardziej rzetelne sprawdzenie wtryskiwaczy jest ich zdemontowanie i obejrzenie jego części pod mikroskopem. Oczywiście, zanim zdecydujemy się na wyjęcie wtryskiwaczy w celu ich sprawdzenia, możemy zweryfikować je pod względem sprawności elektrycznej. Jest to bardzo ważne, ponieważ w niektórych przypadkach, aby móc zakwalifikować wtrysk do wymiany bądź ustalić, czy przyczyna usterki wtryskiwacza znajduje się po stronie wtrysku, okablowania, czy sterownika.

1.Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail. Jak je zdiagnozować i wymienić? - Jak sprawdzić wtryski komputerem

Jeżeli podejrzewamy, że któryś z wtryskiwaczy Common Rail został uszkodzony to, możemy je sprawdzić oraz wymienić w profesjonalnym serwisie samochodowym. Jednym ze sposobów diagnostyki wtryskiwaczy jest zweryfikowanie ich ewentualnych uszkodzeń za pomocą komputera diagnostycznego, który po podpięciu do sterownika silnika wykonuje wstępną weryfikację stanu technicznego tych podzespołów.

Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail
Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail

2.Co mogą popsuć niesprawne wtryskiwacze? - Jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem

Wtryskiwacze, które są niesprawne, mogą doprowadzić do uszkodzenia takich podzespołów w pojeździe jak: koło dwumasowe, akumulatora, rozrusznika, filtra cząstek stałych, łańcucha rozrządu, głowicy i tłoków. Dlatego też nie należy lekceważyć awarii tych elementów. Natomiast sposobem na samodzielne sprawdzenie wtrysków jest przeprowadzenie testu przelewowego, czyli tzw. szczelności wewnętrznej oraz pracy zaworów sterujących wtrysków. Test ten polega na tym, że na odpływy paliwa z wtrysków zakłada się rurki, a poziomy w menzurkach pokażą, który z tych elementów jest uszkodzony. Nie jest to jednak metoda, która jest tak dokładna, jak diagnostyka wtryskiwaczy w serwisie samochodowym.

Udostępnij wpis

Komentarze

Drelich

Wystawiono 2 lata temu

Samodzielne sprawdzenie wtryskiwaczy Common Rail może być trudne i wymagać specjalistycznego oprogramowania oraz specjalnych narzędzi. Jeśli podejrzewasz problem z wtryskiwaczami w swoim samochodzie, najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z profesjonalnym warsztatem samochodowym lub serwisem producenta samochodu. Specjaliści będą w stanie sprawdzić stan wtryskiwaczy za pomocą specjalistycznych narzędzi i oprogramowania, a także zdiagnozować ewentualne problemy i zaproponować odpowiednie rozwiązanie. Warto pamiętać, że samodzielne próby sprawdzenia wtryskiwaczy bez odpowiedniej wiedzy i narzędzi mogą prowadzić do pogorszenia stanu wtryskiwaczy lub uszkodzenia innych elementów silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki