Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak prawidłowo zregenerować wtryskiwacze Diesla? - poznaj te sposoby!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Proces regeneracji wtryskiwaczy w silnikach wysokoprężnych przebiega w kilku kluczowych etapach, które ściśle współgrają w celu przywrócenia ich pełnej sprawności. Na początek, mechanicy przystępują do diagnozy problemu, starannie analizując każdy detaliczny element wtryskiwacza w poszukiwaniu potencjalnych usterek, wycieków lub innych nieprawidłowości, które mogą prowadzić do awarii. Kolejnym krokiem jest precyzyjne rozebranie wtryskiwaczy na poszczególne komponenty, po którym następuje gruntowne oczyszczenie z wszelkich zanieczyszczeń i osadów, które mogą wpływać na ich działanie. Następnie następuje proces naprawy lub wymiany uszkodzonych części, aby przywrócić pełną funkcjonalność wtryskiwaczy. Każdy uszkodzony lub zużyty element zostaje zastąpiony albo naprawiony. Finalnym etapem jest testowanie, kalibracja i montaż wtryskiwaczy. Przy użyciu specjalistycznych narzędzi i urządzeń, wtryskiwacze są precyzyjnie dostosowywane do wymagań i specyfikacji konkretnego silnika, zapewniając optymalną wydajność podczas wstrzykiwania paliwa. Następnie są one montowane z powrotem w swoje miejsce, gotowe do dalszej eksploatacji. Mniej inwazyjną metodą regeneracji wtryskiwaczy jest zastosowanie odpowiedniego preparatu chemicznego.

Wtryskiwacz Diesla
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Korek wlewu oleju

Jakiego preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy należy użyć?

Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail polega na dodaniu odpowiednich substancji do oleju napędowego. Produkt taki jak Liqui Moly Super Diesel Additiv 8343 został zaprojektowany w celu usuwania osadów z układu wtryskowego oraz tworzenia warunków, które zmniejszą szybkość powstawania nowych osadów. Aplikacja jest bardzo prosta; płyn czyszczący należy dodać do baku paliwa zgodnie z zaleceniami producenta. Warto wiedzieć, że tego typu preparaty mają na celu opóźnić zużycie eksploatacyjne wtrysków i jednocześnie zadbać o prawidłową pracę silnika.

Jak rozpoznać uszkodzone wtryskiwacze w silniku Diesla?

Kontrolka Check Engine

W przypadku uszkodzonych wtrysków Diesla stwierdza się poniższe symptomy, na które trzeba zwrócić uwagę:

1. Spadek mocy silnika - uszkodzone wtryskiwacze mogą prowadzić do spadku mocy silnika lub trudności w jego rozruchu. Silnik może pracować nierówno, być ociężały lub tracić moc w trakcie jazdy.
2. Nierówna praca jednostki napędowej - wtryskiwacze mogą powodować nierówną pracę silnika, w tym drgania, chrobotanie, szarpanie lub nieregularne obroty.
3. Brudna rura wydechowa pojazdu - uszkodzone wtryskiwacze mogą prowadzić do niepełnego spalania paliwa, co z kolei objawia się czarnym lub szarym dymem wydobywającym się z układu wydechowego.
4. Zwiększone zużycie paliwa - uszkodzone wtryski prowadzą do wzrostu zużycia paliwa, ponieważ silnik jest zmuszony do pracy z większym obciążeniem w celu kompensacji niewłaściwego wtrysku paliwa.
5. Problemy z rozruchem auta – niesprawne wtryskiwacze mogą utrudniać rozruch silnika, zwłaszcza w zimnych warunkach, gdy wymagane jest dokładne wstrzykiwanie paliwa do cylindrów.
6. Różnorodne dźwięki spod maski pojazdu – awaria wtryskiwaczy może generować hałasy, które będą słyszalne podczas jazdy lub podczas pracy silnika na postoju.

Jak długo wytrzymują wtryskiwacze po regeneracji?

Zregenerowane wtryski mogą wytrzymać nawet 250 tysięcy kilometrów, co odpowiada pierwotnej trwałości wtryskiwaczy określonej przez producentów. Kluczowym warunkiem utrzymania ich długiej żywotności jest odpowiednie zadbanie o stan techniczny całego układu paliwowego. Właściwa konserwacja i regularne kontrole mogą znacząco przyczynić się do zachowania sprawności i efektywności tych podzespołów.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki