Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak pracuje wtryskiwacz układu wtryskowego Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jak pracuje wtryskiwacz układu wtryskowego Common Rail?
Jak pracuje wtryskiwacz układu wtryskowego Common Rail?

Wewnątrz wtryskiwacza elektromagnetycznego znajdziemy trzpień oraz tłoczki – górne i dolne. Nad trzpieniem, jak i pod nim wbudowana jest komora paliwa. W górnej komorze paliwo ma takie samo ciśnienie, jak w listwie wtryskowej, natomiast w dolnej komorze powierzchnia tłoczka jest mniejsza, więc siła nacisku na ten tłoczek także jest mniejsza, mimo że ciśnienie jest takie samo. Ciśnienie napierające na tłoczek dociska go w dół, co skutkuje zamknięciem się iglicy i brakiem przepływu paliwa. Kiedy sterownik decyduje o podaniu paliwa do komory spalania, wówczas elektromagnes znajdujący się nad trzpieniem z tłoczkami unosi talerzyk, który zamyka przestrzeń wysokiego ciśnienia. Spadek ciśnienia w górnej komorze powoduje wzrost ciśnienia w dolnej komorze wtryskiwacza, dzięki czemu iglica unosi się, a rozpylacz wtryskuje paliwo do silnika. Zasada działania wtrysków piezoelektrycznych jest bardzo podobna, z tą różnicą, że zamiast elektromagnesu wbudowany mają stos piezoelektryczny. Z tego też powodu pracują znacznie szybciej (nawet 10-krotnie!) i precyzyjniej.

Budowa i zasady działania wtryskiwacza CR

Szczegóły procesu dostarczania paliwa przez wtryskiwacze poznaliśmy na wstępie artykułu, jednak warto dodać, że to od wspólnej szyny (common rail) powstała koncepcja całego systemu wtryskowego. Szyna ta pełni funkcję akumulatora paliwa i integruje ze sobą wszystkie wtryskiwacze. Wysokie ciśnienie wtrysku w silnikach wysokoprężnych przełożyło się na znacznie lepsze osiągi, mniejsze zużycie paliwa i o wiele lepszą moc. Udało się też zoptymalizować poziom wydobywanych spalin, które są toksyczne dla środowiska. Nowoczesne Diesle zasilane wtryskami są więc nie tylko bardziej ekonomiczne, ale i ekologiczne, spełniając przy tym wszelkie normy dyrektywy dotyczącej emisji spalin. Budowa i działanie wtryskiwaczy Common Rail gwarantuje także znacznie cichszą pracę układu, dzięki czemu jazda jest znacząco bardziej komfortowa.

1. Wtryskiwacze Common Rail – Common Rail 4 generacji

Wtryskiwacze Common Rail
Wtryskiwacze Common Rail

Początkowo w układach paliwowych Common Rail instalowane były wtryskiwacze elektromagnetyczne, cechujące się ciśnieniem wtrysku rzędu 1300 barów. Nowoczesne silniki wysokoprężne pracują w oparciu o wtryskiwacze piezoelektryczne, które wtryskują paliwo z ciśnieniem nawet 2000 barów. Do tej pory opracowano 4 generacje systemy, spośród których każdy różni się wartością ciśnienia, jednakże zasada działania jest taka sama. Możemy spotkać więc Diesle, w których ciśnienie wtrysku wynosi ok. 1350 (1 generacja), 1600 (2 generacja), 1800 (3 generacja) lub 2000 barów (4 generacja).

2. Zasada działania układu wtryskowego Common Rail – Elementy układu Common Rail

Układ Common Rail skonstruowany jest z obwodu niskiego oraz wysokiego ciśnienia. Postaramy się w skrócie przedstawić działanie całego systemu. Praca rozpoczyna się od pompy paliwowej, która zasysa olej napędowy z baku. Paliwo przepływa następnie przez filtry i trafia do pompy wtryskowej. Pompa ta ma za zadanie sprężyć paliwo, ta by pod odpowiednim ciśnieniem trafiło do szyny łączącej wszystkie wtryski. W szynie tej paliwo osiąga bardzo wysokie ciśnienie i przy niewielkim jego spadku rozdzielane jest do wtryskiwaczy. Z kolei wtryski sterowane przez sterownik silnika dostarczają bezpośrednio do komory spalania odpowiednią dawkę paliwa.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki