Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak obliczyć wydajność wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wydajność wtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak obliczyć wydajność wtrysków?
Jak obliczyć wydajność wtryskiwaczy?

Określanie wydajności wtryskiwaczy leży po stronie producenta tego podzespołu, który obliczenia opiera na proporcjach stechiometrycznych. Wydajność wtryskiwaczy informuje nas o tym, jaka powinna być maksymalna porcja paliwa na okres trwania jednego wtrysku. Jest to więc niejako przepustowość wtrysków, która wyrażana jest w mm3 /h. Natomiast po stronie serwisu leży pomiar wydajności, ponieważ odpowiednie jej wartości determinują prawidłową pracę jednostki napędowej. Pomiaru dokonuje się na urządzeniach diagnostycznych, na których porównywane są rzeczywiste parametry wtrysku z parametrami zadanymi przez producenta. Zadaniem mechanika nie jest więc wyliczanie wydajności, a jej weryfikacja. Kiedy okazuje się, że wydajność wtrysku, a więc jego parametry, znacznie odbiegają od wartości standardowych, konieczna jest szczegółowa diagnostyka, bowiem najprawdopodobniej jest on uszkodzony.

Jaka wydajność wtrysków? – Tabela wtryskiwaczy Bosch

Informacje na temat wydajności wtryskiwacza zamieszczone są w tabeli wtryskiwaczy danego producenta. Bardzo ważne jest, aby do danego modelu pojazdu dobrać odpowiednią wydajność wtrysków, ponieważ zagwarantuje nam to prawidłową, wydajną i równomierną pracę nie tylko wtrysków, ale i silnika. Mierząc wydajność, warto wiedzieć, że dopuszczalny jest pewien margines błędu, który wynosi mniej więcej 3 mg na jeden wtrysk.

1. Kalkulator doboru wydajności wtryskiwacza – Kalkulator wydajności wtryskiwaczy

Dostępne w sieci kalkulatory także nie wyliczają wydajności danego wtryskiwacza, natomiast mają za zadanie pomóc w doborze odpowiednich części do konkretnego modelu samochodu. Aby więc prawidłowo dobrać wtryskiwacze, należy podać moc silnika, liczbę wtrysków oraz ciśnienie paliwa. Na podstawie danych kalkulator obliczy wydajność dedykowaną naszemu pojazdowi. Jest to opcja o tyle dobra, że nie wymaga konieczności ruszania się z domu. Jednak my zalecamy kontakt z doświadczonym mechanikiem lub pracownikiem obsługi klienta, który dokona doboru wtrysków przede wszystkim na podstawie numeru VIN.

Kalkulator doboru wydajności wtrysków
Kalkulator doboru wydajności wtryskiwacza

2. Wzrost wydajności poprzez zmianę wtryskiwaczy – Jak dobrać wtryskiwacze?

Wtryskiwacze dobieramy adekwatnie do mocy silnika, jaką chcemy uzyskać. Jednak należy pamiętać, aby wydajność dobrać w taki sposób, aby wtryskiwacze nie były obciążone w stu procentach. W innym przypadku części znacznie szybciej się zużyją i będą wymagały wymiany. Każdemu silnikowi dedykowane są konkretne wtryskiwacze, które w optymalny sposób zapewniają mu moc. Jeśli natomiast chcemy ową moc zwiększyć, musimy zainstalować wtryski o większej wydajności, z tym że to nic innego, jak tuning, który może znacznie obciążyć silnik.

Udostępnij wpis

Komentarze

Olek

Wystawiono Rok temu

Wydajność wtryskiwaczy można obliczyć, stosując następujący wzór: Wydajność wtryskiwacza (mg/st) = (Ciśnienie w układzie paliwowym (bar) x Powierzchnia tłoczka (mm^2)) / (Liczba obrotów wału korbowego (obr./min) x Współczynnik wypełnienia (st.)) Wartości Ciśnienie w układzie paliwowym (bar) oraz Powierzchnia tłoczka (mm^2) można znaleźć w dokumentacji technicznej samochodu lub wtryskiwaczy. Liczba obrotów wału korbowego (obr./min) może być mierzona za pomocą specjalistycznego urządzenia diagnostycznego lub obliczona za pomocą innych dostępnych danych, takich jak np. moc silnika lub prędkość obrotowa silnika. Współczynnik wypełnienia (st.) to stosunek czasu trwania wtrysku paliwa do czasu trwania jednego obrotu wału korbowego. Wartość ta również może być podana w dokumentacji technicznej lub obliczona na podstawie innych dostępnych danych. Otrzymana wartość wydajności wtryskiwaczy wyrażona jest w miligramach (mg) na jednostkę czasu (st.), np. mg/st. Wartość ta pozwala określić, ile paliwa jest wtryskiwane przez wtryskiwacz w określonym czasie. Wartość ta może być wykorzystywana do porównywania różnych wtryskiwaczy lub do określenia, czy wtryskiwacze działają prawidłowo.

Czy ta opinia była pomocna?

Hubcio68

Wystawiono 2 lata temu

Dobry artykuł o wydajności wtrysków, nie zawsze można przeczytać coś co będziemy w stanie zrozumieć.

Czy ta opinia była pomocna?

Groom

Wystawiono 2 lata temu

Będę kupował nowe wtryski i właśnie mechanik wspominał o tym, że każdy silnik musi mieć odpowiednią wydajność wtryskiwaczy. Wiadomo, że znajdzie się mnóstwo tunningerów, co wstawiają mocniejsze wtryski niż można i szaleją.

Czy ta opinia była pomocna?

Olinek

Wystawiono 2 lata temu

W sumie obliczenie wydajności jako takie nie jest w codzienności potrzebne, ale warto wiedzieć coś więcej na ten temat. Dobrze, że w ogóle jest gdzie się dowiedzieć. Gratulacje!

Czy ta opinia była pomocna?

kryśka135

Wystawiono 2 lata temu

Okej, czyli wtryski dobieramy pod względem wydajności do mocy silnika! Fajny artykuł!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki