Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak naprawić gniazda pompowtryskiwaczy 1.9 TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Naprawa pompowtryskiwacza Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jak naprawić gniazda pompowtryskiwaczy 1.9 TDI?
Jak naprawić gniazda pompowtryskiwaczy 1.9 TDI?

Aby naprawić zużyte bądź uszkodzone gniazdo pompowtrysku, należy zdemontować głowicę i albo wymienić ją naprawić, albo wymienić na nową. Na ogół wymiana całej głowicy jest kosztowna, dlatego też opracowano technologię naprawy, którą rozpoczyna obróbka mechaniczna gniazda. Czynność ta jest niezbędna do tego, by nałożyć tulejkę naprawczą wykonaną z mosiądzu na gniazdo. Nałożenie takiej tulejki umożliwia przywrócenie gniazdu odpowiedniego kształtu, dzięki czemu pompowtryskiwacz może zostać prawidłowo osadzony. Sprawdzenie głowicy i gniazda pompowtrysku jest bardzo ważne podczas wymiany, ponieważ zamontowanie sprawnego podzespołu w uszkodzonym, zużytym czy po prostu brudnym gnieździe może wywołać objawy podobne do awarii pompowtryskiwaczy.

Tulejowanie gniazda pompowtryskiwacza ‒ Koszt tulejowanie gniazd pompowtryskiwaczy

Tulejowanie gniazda to nic innego, jak nałożenie specjalnej tulejki, dzięki której powierzchnia gniazda odzyskuje właściwą strukturę. Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na koszt tulejowania gniazd pompowtryskiwaczy, dlatego trudno jest podać konkretną cenę bez dokładnej diagnozy uszkodzenia i informacji o marce i modelu samochodu. Aby uzyskać dokładny koszt tulejowania gniazd pompowtryskiwaczy w VW Polo 1.9 TDI 96kw BLT 038130079BA, zaleca się skontaktowanie się z profesjonalnym warsztatem samochodowym, który może dokonać wstępnej diagnozy i przedstawić szacunkowe koszty naprawy.

1. Regeneracja gniazd pompowtryskiwaczy czy to częsty problem? ‒ Uszkodzone gniazda pompowtryskiwaczy objawy

Regeneracja gniazd pompowtryskiwaczy czy to częsty problem?
Regeneracja gniazd pompowtryskiwaczy czy to częsty problem?

Gniazda pompowtrysków, tak samo jak i same pompowtryski, zużywają się w czasie jazdy, tym bardziej, jeśli są narażone na czynniki takie, jak rdza, wilgoć czy zabrudzenia. Często więc się zdarza, że wraz z wymianą pompowtryskiwacza lub jego regeneracją, konieczne jest także czyszczenie gniazd, ich tulejowanie, a w ostateczności wymiana całej głowicy. Konsekwencją uszkodzonego gniazda będą z pewnością wszelkie nieszczelności w konstrukcji i obrębie pracy pompowtrysku. To z kolei przełoży się na nierówną pracę silnika, a nawet problem z jego uruchomieniem. Uszkodzone gniazdo może spowodować także uczucie dławienia się auta, czy też większe kopcenie z wydechu.

2. Wybijanie się gniazd pompowtryskiwaczy ‒ Zestaw naprawczy gniazd pompowtryskiwaczy

Wybijanie się gniazd pompowtryskiwaczy to stan, w którym gniazda są uszkodzone lub zużyte w taki sposób, że nie mogą już pełnić swojej funkcji. Może to prowadzić do nieprawidłowego działania silnika i utraty mocy. Do wybijania się gniazd może doprowadzić brak odpowiedniego smarowania, wysoka temperatura, drgania i zanieczyszczenia, a to wszystko prowadzi do tego, iż gniazda zwyczajnie szybciej się zużywają. Jeśli jednak gniazdo jest tylko zanieczyszczone, możemy naprawić je samodzielnie, za pomocą ogólnodostępnych zestawów naprawczych. Najlepszym sposobem jest wówczas frezowanie gniazd za pomocą odpowiednich szczotek oraz smaru.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono 2 lata temu

Naprawa gniazd pompowtryskiwaczy w silniku 1.9 TDI może być skomplikowana i wymaga specjalistycznych narzędzi i umiejętności. Poniżej znajduje się krótki przewodnik po krokach, które należy wykonać podczas naprawy gniazd pompowtryskiwaczy w silniku 1.9 TDI: Przygotuj narzędzia i sprzęt potrzebne do naprawy gniazd pompowtryskiwaczy. Będziesz potrzebować klucza dynamometrycznego, śrubokrętu, młotka, przecinaka, klucza nasadowego i innych narzędzi specjalistycznych. Odłącz akumulator i odłącz kable zasilające pompowtryskiwacze. Odkręć śruby mocujące pompowtryskiwacze do głowicy silnika i wyjmij pompowtryskiwacze z silnika. Możesz potrzebować do tego klucza nasadowego lub innych narzędzi specjalistycznych. Odłącz węże paliwowe od pompowtryskiwaczy i zdejmij osłonę ochronną z pompowtryskiwaczy. Odkręć śruby mocujące pompowtryskiwacze do osłony ochronnej i zdejmij pompowtryskiwacze z osłony. Wyczyść pompowtryskiwacze i osłonę ochronną z resztek paliwa i oleju, a następnie wymień uszczelki i uszczelniacze, jeśli to konieczne. Zdemontuj gniazda pompowtryskiwaczy z osłony ochronnej i sprawdź, czy są one uszkodzone lub zużyte. Jeśli tak, musisz je wymienić. Możesz także potrzebować wymienić tuleje, koła zębate i inne elementy gniazd. Przygotuj gniazda pompowtryskiwaczy do montażu i zamontuj je zgodnie z instrukcją producenta lub instrukcjami zawartymi w podręczniku obsługi samochodu. Pamiętaj, aby dokręcić śruby mocujące gniazdo.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki