Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak mierzymy wartość ciśnienia paliwa w zasobniku common rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

W jaki sposób mierzy się ciśnienie w szynie Common Rail?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak zmierzyć ciśnienie paliwa w szynie common rail?
Jak mierzymy wartość ciśnienia paliwa w zasobniku common rail?

Wartość ciśnienia paliwa w zasobniku common rail (inaczej szynie/listwie/magistrali) mierzymy za pomocą urządzenia elektronicznego, jakim jest czujnik ciśnienia. Wewnątrz czujnika znajduje się tensometr, który wysyła sygnał elektryczny do sterownika silnika. Sygnał ten jest miarą ciśnienia znajdującego się w szynie. Jednak w jaki sposób sterownik przetwarza te informacje? Otóż tensometr pod wpływem ciśnienia odkształca się, co na wykresie widoczne jest w postaci krzywej. Wówczas komputer mierzy powstałe odkształcenie i na jego podstawie oblicza wartość ciśnienia. Metoda opisana powyżej jest sposobem pośrednim, z uwagi na to, że ciśnienie znajdujące się w szynie jest tak duże, że do jego zmierzenia nie można wykorzystać standardowych urządzeń. Ciśnienie znajdujące się w szynie Common Rail ma ogromny wpływ na charakter dawki paliwa. Ponadto, to właśnie między innymi bardzo wysokiemu ciśnieniu wtrysku nowoczesne Diesle zawdzięczają tak dobre osiągi.

Problemy z ciśnieniem paliwa w układach common rail – Niskie ciśnienie paliwa objawy

Diagnostykę należy zacząć od obwodu niskiego ciśnienia, do którego zaliczamy także bak paliwa oraz elektryczną pompę paliwa. Przyczyna spadku ciśnienia w układzie nie zawsze leży bowiem po stronie wtryskiwaczy. Kiedy przyczyną awarii jest niskie ciśnienie paliwa, z pewnością odczujemy to poprzez szarpanie silnika, utratę mocy oraz gorsze osiągi. Ponadto, pojazd może gasnąć na obrotach jałowych.

1. Jak poprawnie zdiagnozować nieprawidłowości w układzie Common Rail? – Uszkodzony regulator ciśnienia paliwa

Jedną z przyczyn awarii układu paliwowego może być nieprawidłowe ciśnienie, w którymś z obwodów. Dlatego, aby zlokalizować konkretną przyczynę usterki, należy przeprowadzić profesjonalną diagnostykę. Kontrola układu paliwowego polega więc na weryfikacji obwodu niskiego ciśnienia, obwodu wysokiego ciśnienia, kontroli ciśnienia w filtrze paliwa, a także sprawdzeniu obwodu wysokiego ciśnienia po stronie pompy i wtryskiwaczy Common Rail.

2. Listwa common rail czujnik ciśnienia – Zawór bezpieczeństwa na listwie common rail

Listwa Common Rail jest elementem właściwie bezawaryjnym, z racji materiału, z jakiego jest wykonana. Jeśli jednak dochodzi do usterki tej części, dotyczy ona uszkodzeń mechanicznych lub braku szczelności, przez co mamy do czynienia ze zbyt niskim ciśnieniem paliwa. Wówczas warto udać się do rzetelnego serwisu samochodowego, który sprawdzi czujnik ciśnienia na listwie oraz wie, jakie wartości ciśnienia są prawidłowe. Diagnostyka może także wykazać, że przyczyną niskiego ciśnienia na listwie jest uszkodzony/nieszczelny zawór bezpieczeństwa w rampie.

Listwa common rail
Listwa common rail czujnik ciśnienia

3. Common rail – zasada działania

Common Rail to system wtrysku opierający się na pracy pompy paliwa, pompy wysokiego ciśnienia, magistrali/akumulatora oraz wtryskiwaczy. W pierwszej kolejności paliwo pobierane jest przez pompę z baku, gdzie jest ono jeszcze filtrowane. Następnie stłoczone paliwo trafia do pompy wysokiego ciśnienia, która podaje je do akumulatora. Dlaczego stosujemy zasobnik paliwa w układzie Common Rai? Otóż pełni on funkcję akumulatora paliwa, który będąc pod postacią listwy, łączy wszystkie wtryskiwacze, dzięki czemu wysokie ciśnienie może być stale zachowane. Stamtąd olej napędowy rozdzielany jest pod dużym ciśnieniem do wtryskiwaczy, które z kolei rozpylają je w komorze spalania.

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Wartość ciśnienia paliwa w zasobniku Common Rail można zmierzyć za pomocą specjalnego manometru lub przyrządu diagnostycznego. Aby to zrobić, należy najpierw odłączyć kabel zasilający od wtryskiwaczy i odłączyć kabel zapłonu od cewki zapłonowej. Następnie należy podłączyć manometr lub przyrząd diagnostyczny do odpowiedniego portu w układzie Common Rail i uruchomić silnik samochodu. Po kilku sekundach ciśnienie paliwa powinno ustabilizować się i można je odczytać na manometrze lub wyświetlaczu przyrządu diagnostycznego. Pamiętaj, że aby prawidłowo zmierzyć ciśnienie paliwa, należy stosować się do instrukcji obsługi manometru lub przyrządu diagnostycznego oraz przestrzegać odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Emil

Wystawiono 2 lata temu

Ja nie zmierzyłbym sam ciśnienia, zawsze daje auto w ręce specjalistów. Ale poczytać można.

Czy ta opinia była pomocna?

Nornik

Wystawiono 2 lata temu

W nowoczesnych Dieslach pełno teraz czujników, wszędzie elektronika. W domu już samochodu nie naprawisz, bo potrzebne testery i inne maszynerie.

Czy ta opinia była pomocna?

Norbert.kum8870

Wystawiono 2 lata temu

Wartość ciśnienia w zasobniku od lat sprawdza mi kolega, który jest specjalistą w ASO. Jestem za każdym razem bardzo zadowolony jeśli chodzi o czas usługi i koszt.

Czy ta opinia była pomocna?

jan-kowa2456

Wystawiono 2 lata temu

Sam raczej nie zmierzę ciśnienia paliwa, więc zwrócę się z tym do serwisu. Dobry artykuł, przynajmniej się coś dowiedziałem!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki