Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile trwa wymiana pompowtryskiwaczy 1.9 TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wymiana pompowtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Ile trwa wymiana pompowtryskiwaczy 1.9 TDI?
Ile trwa wymiana pompowtryskiwaczy 1.9 TDI?

Wymiana pompowtryskiwaczy w silniku 1.9 TDI trwa zazwyczaj około 1-2 dni roboczych i czas ten uzależniony jest od ilości zamówień w serwisie, a także stanu technicznego naszych podzespołów. W przypadku wymiany pompowtrysków mamy do wyboru dwa wyjścia – wymiana na nowe lub zregenerowane podzespoły. Wymiana pompowtrysków jest konieczna w sytuacji, gdy te podzespoły uległy tak poważnemu uszkodzeniu, że nie można ich w żaden sposób naprawić. Cena takiej usługi w dużej mierze zależy od modelu oraz producenta, a wobec niektórych fabrycznie nowych elementów może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. Pamiętajmy, że często wcale nie musimy się decydować na kupowanie nowego kompletu pompowtryskiwaczy, ponieważ w większości przypadków uszkodzone podzespoły możemy z powodzeniem naprawić.

Wymiana pompowtryskiwaczy - Wymiana pompowtryskiwaczy 1.9 TDI koszt

Wymianę pompowtryskiwaczy w teorii powinniśmy przeprowadzić między 150 tys. km a 250 tys. km. Przebieg samochodu w dużej mierze informuje nas o stopniu zużycia podzespołów, jednakże, aby upewnić się, w jakim stanie technicznym znajdują się nasze pompowtryski, powinniśmy poddać je profesjonalnej diagnostyce. W innym wypadku same zasugerują potrzebę wymiany i tym samym spowodują wiele niedogodności w czasie podróży. Pamiętajmy, że zużyte pompowtryskiwacze możemy z powodzeniem naprawić, z kolei, jeśli przegapimy ten moment, to poziom uszkodzeń wymusi konieczność całkowitej wymiany tych podzespołów. Koszt wymiany pompowtryskiwaczy średnio zaczyna się od około 250 złotych.

1. Montaż i regulacja pompowtryskiwaczy w silnikach TDI i SDI - Ile trwa wymiana wtryskiwaczy

Tylko właściwie zamontowany i wyregulowany pompowtryskiwacz w silnikach TDI będzie pracował wydajnie. Prawidłowe osadzenie tych podzespołów w gniazdach głowice zapewnia m.in. właściwą pracę silnika. Pompowtrysk, który został zamontowany krzywo, będzie rozpylał paliwo w nieoptymalnym miejscu, co przełoży się na dodatnie korekcje dawki paliwa w celu utrzymania równej pracy na biegu jałowym. Co więcej, może dojść do uszkodzenia gniazda w głowicy – rozklepanie, oraz przedostawanie się ciśnienia z cylindra do kanałów paliwowych. Prawidłowe ustawienie pompowtryskiwaczy zapewni właściwa odległość mierzona od krawędzi głowicy do zaokrąglonej części pompowtryskiwacza. Czas trwania prawidłowo przeprowadzanej wymiany pompowtrysków wynosi około 1-2 dni roboczych.

Montaż i regulacja pompowtryskiwaczy w silnikach TDI i SDI
Montaż i regulacja pompowtryskiwaczy w silnikach TDI i SDI

2. Pompowtryskiwacz+robocizna - Passat B5 (3B i 3BG) - Koszt robocizny wymiany pompowtryskiwaczy

Koszt wykonania usługi wymiany pompowtryskiwaczy waha się najczęściej w okolicach około 270 złotych. Na tę cenę wpływ ma marka producenta podzespołów, stopień ich uszkodzenia, jak i możliwości serwisu. Warto wiedzieć, że wymiana uszkodzonych pompowtrysków nie jest jedynym możliwym rozwiązaniem problemu. Inną, lecz równie skuteczną opcją jest ich regeneracja, która polega na gruntownym czyszczeniu oraz wymianie tylko uszkodzonych części na nowe. Mimo tego, że pompowtryski są dość trwałymi podzespołami w porównaniu z wtryskiwaczami Common Rail, to także i im zdarzają się awarie. Do najczęstszych usterek tych podzespołów zaliczymy usterki końcówki rozpylacza oraz pęknięcia sprężyn. Dochodzi do nich z reguły w wyniku stosowania złej jakości paliwa.

Udostępnij wpis

Komentarze

Filip

Wystawiono 2 lata temu

Ile trwa wymiana pompowtryskiwaczy 1.9 TDI? Czas wymiany pompowtryskiwaczy 1.9 TDI może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak rodzaj silnika, marka i model samochodu, stan wtrysków i innych elementów układu zasilania, doświadczenie specjalisty itp. W niektórych przypadkach wymiana pompowtryskiwaczy 1.9 TDI może trwać kilka godzin, podczas gdy w innych może być konieczne kilkudniowe przestoje, aby uzyskać nowe lub regenerowane pompowtryskiwacze. Aby uzyskać dokładny czas wymiany pompowtryskiwaczy 1.9 TDI, należy skontaktować się z wykwalifikowanym specjalistą lub serwisem samochodowym, który oceni stan wtrysków i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie. Warto pamiętać, że wymiana pompowtryskiwaczy 1.9 TDI jest skomplikowaną i czasochłonną operacją, dlatego należy zarezerwować odpowiedni czas na jej wykonanie.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki