Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile kosztuje ustawienie wtrysków?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Ustawienie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Ile kosztuje ustawienie wtryskiwaczy?
Ile kosztuje ustawienie wtrysków?

Ustawienie wtryskiwaczy, inaczej regulacja, to koszt oscylujący w przedziale 100 – 200 zł. Na cenę takiej usługi może wpłynąć rodzaj, marka i generacja wtryskiwacza. W przypadku wtryskiwaczy elektromagnetycznych marki Bosch możliwa jest regulacja aż 5 parametrów decydujących o charakterze dawki. Należy do nich ustawienie:
- nacisków na iglicę rozpylacza oraz na kulkę zaworka skoków,
- skoków, tj. skok iglicy, a także skok zaworka,
- szczeliny resztkowej pomiędzy rdzeniem cewki a talerzykiem zaworka (twornikiem).
Poprawna regulacja determinuje pracę wtryskiwacza, dlatego bardzo ważne jest zachowanie wartości zadanych przez producenta. Zmiana powyższych parametrów przekłada się na zmianę charakteru dawki paliwa. Ustawienie wtryskiwaczy jest więc obowiązkowym etapem naprawy, który wymaga precyzji, doświadczenia i odpowiednich narzędzi.

Ile kosztuje naprawa układu wtryskowego? – Regeneracja wtryskiwaczy cena Forum

Koszt naprawy układu wtryskowego z pewnością zależy od stopnia uszkodzeń oraz stanu technicznego poszczególnych podzespołów. W skład układu wtryskowego wchodzi pompa paliwa, pompa wysokiego ciśnienia, szyna oraz wtryski. Spośród wymienionych najbardziej awaryjnymi częściami są właśnie wtryskiwacze Common Rail. Jednak dzięki nowoczesnej technologii naprawy udaje się z powodzeniem serwisować te elementy, a co więcej, przedłużać im żywotność. Orientacyjny koszt regeneracji wtryskiwaczy znajdziemy na forach dla posiadaczy Diesli lub na stronie internetowej danego warsztatu.

1. Regeneracja wtrysków. Jeśli zaniechasz, słono zapłacisz – Ile trwa regeneracja wtryskiwaczy

Warto wiedzieć, że nie zawsze mamy możliwość naprawy wtryskiwaczy metodą regeneracji. Jeśli bowiem na konstrukcji znajdą się uszkodzenia typu mechanicznego, wówczas konieczna wybędzie wymiana wtryskiwacza. Lepiej jest więc przywrócić sprawność zużytym wtryskiwaczom w korzystnej cenie, niż kupować nowe części i ponosić wysokie koszty z tym związane. Dlatego też nie warto zwlekać z regeneracją, tym bardziej że zazwyczaj trwa zaledwie dwa dni. Jest to więc stosunkowo krótki czas w porównaniu z unieruchomionym na wiele dni samochodem.

2. Regulacja wtrysków diesel – Koszt wymiany wtryskiwaczy w dieslu

Jak już wiemy ze wstępu artykułu, we wtryskach elektromagnetycznych istnieje 5 elementów regulacyjnych wpływających na pracę wtryskiwacza. W czasie naprawy ustawia się więc naciski (na iglicę i kulkę zaworka), skoki (iglicy oraz zaworka), a także szczelinę między rdzeniem cewki a twornikiem. Regulując powyższe parametry, decydujemy o charakterze dawki paliwa danego wtryskiwacza. Ważne jest więc, aby ustawiane wartości zgadzały się z procedurami opisanymi przez producenta.

Regulacja wtryskiwaczy diesel
Regulacja wtrysków diesel

3. Koszty naprawy, regeneracji oraz diagnostyki wtryskiwaczy – Wymiana wtryskiwaczy koszt robocizny

Do kosztów naprawy wtryskiwaczy należy podchodzić indywidualnie, mimo tego, iż przeważnie w cennikach warsztatowych znajdziemy widełki cenowe. Wszystko bowiem jest uzależnione od wyników diagnostyki, a więc poziomu zużycia i uszkodzenia części. Jeśli chodzi o cenę wymiany wtryskiwaczy, ta zależna jest od toku przeprowadzonej naprawy, natomiast robocizna wliczona jest zazwyczaj w cenę usługi.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Cena ustawienia wtrysków zależy od kilku czynników, takich jak np. marka i model samochodu, rodzaj silnika, stan techniczny pojazdu czy też miejsce, w którym zostanie wykonana usługa. Ogólnie rzecz biorąc, koszt ustawienia wtrysków może wahać się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Ustawienie wtrysków wymaga specjalistycznego sprzętu i odpowiednich umiejętności, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnego mechanika lub warsztatu samochodowego. W celu uzyskania dokładnych informacji na temat kosztów ustawienia wtrysków, należy skontaktować się z warsztatem samochodowym lub mechanikiem i zapytać o cennik usług. Warto pamiętać, że ustawienie wtrysków to tylko jedno z wielu działań, które mogą być potrzebne w przypadku usterki układu zasilania silnika. Aby dokładnie określić przyczynę usterki i zaproponować odpowiednie rozwiązanie, konieczne może być przeprowadzenie szczegółowej diagnostyki układu zasilania. Koszt takich działań może być zróżnicowany i zależeć od indywidualnych usterek i potrzeb pojazdu.

Czy ta opinia była pomocna?

Karolek_Karolek

Wystawiono 2 lata temu

Jak wynika z artykułu koszt ustawienia wtrysków nie jest wygórowany. Dobrze orientować się w tym temacie.

Czy ta opinia była pomocna?

Adaś

Wystawiono 2 lata temu

Koszt ustawiania nie jest jakiś straszny, a warto zainwestować, żeby wszystko pracowało tak jak trzeba. Jak już naprawiać to profesjonalnie.

Czy ta opinia była pomocna?

Emil

Wystawiono 2 lata temu

Koszt ustawienia wtrysków nie jest bardzo wysoki. Waha się właśnie między tymi podanymi cenami, zależne od tego w jakim serwisie robione. Ja np. ustawiałem za stówkę.

Czy ta opinia była pomocna?

boleklolek20568

Wystawiono 2 lata temu

Ta regulacja wtrysków nie jest jakoś bardzo kosztowna, a naprawdę jest potrzebna, żeby wtryski dobrze pracowały

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki