Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile kosztuje nowy pompowtrysk 1.9 TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Nowe pompowtryski Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Ile kosztuje nowy pompowtrysk 1.9 TDI?
Ile kosztuje nowy pompowtrysk 1.9 TDI?

Ceny nowych pompowtryskiwaczy 1.9 TDI są w większości przypadków bardzo wysokie, natomiast w naszej opinii najlepiej osobiście skontaktować się z konkretnym serwisem i się dopytać. Poza tym taniej wyniesie Cię zakup regenerowanych pompowtrysków lub usługa zwana regeneracją pompowtryskiwaczy, która polega między innymi na wyczyszczeniu zabrudzonych części i wymianie uszkodzonych elementów. Tak czy inaczej, te podzespoły są obowiązkowe w pojeździe, ponieważ dostarczają paliwo do komory spalania. Mimo że nie należą one do zbyt awaryjnych, to z czasem mogą wystąpić z nimi kłopoty, dlatego warto jednak uzupełniać dobrej jakości paliwo i prawidłowo eksploatować samochód. Jeśli więc zauważysz wzmożone kopcenie z układu wydechowego, odczujesz znaczny spadek mocy, wzrośnie spalanie i auto gaśnie z niewiadomych przyczyn, to sugerujemy jak najszybciej zgłosić się do serwisu i oddać pompowtryski specjalistom do sprawdzenia, którzy wykorzystają do tego celu swoją wiedzę, specjalistyczne narzędzia oraz urządzenia.

Montaż i regulacja pompowtryskiwaczy w silnikach TDI i SDI - 1.9 TDI pompowtryski - objawy

Aby pompowtryskiwacze wydajnie pracowały, muszą być dobrze uregulowane, w przeciwnym razie pojawią się objawy, które zmuszą Cię do ponownej wizyty w serwisie i zainwestowania pieniędzy. Źle zamontowany pompowtrysk będzie niewłaściwie rozpylać paliwo, przez co przełoży się to na dodatnie korekcje dawki paliwa, aby utrzymać równą pracę na biegu jałowym. Oprócz tego istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia gniazda w głowicy, a także może przedostawać się ciśnienie z cylindra do kanałów paliwowych. Prawidłowy montaż pompowtryskiwaczy powinien wyglądać następująco: gniazdo głowicy musi być czyste, podzespół ma mieć dobrze założone oringi, podkładkę termiczną i sworzeń kulisty. Aby ułatwić sobie montaż pompowtryskiwacza, warto posmarować pierścienie uszczelniające niewielką ilością oleju silnikowego albo napędowego. Pompowtrysk powinien być delikatnie wsuwany w gniazdo głowicy do oporu, a następnie za pomocą śruby trzeba przekręcić element napinający w taki sposób, by można było obracać pompowtryskiwaczem. Potem przychodzi czas na ustawienie wymiaru A za pomocą suwmiarki. Jeśli pompowtryski prawidłowo zostaną ustawione, to dokręca się śrubę mocującą z siłą 12Nm i ¾ obrotu (270°). Pozostałe pompowtryskiwacze należy zamontować i założyć dźwigienki, wkręcić ręką śruby, a na koniec dokręcić je w tej samej kolejności z siłą 20Nm i ¼ obrotu (90°). Dodatkowo nie wolno zapomnieć o regulacji nacisku dźwigienki. Najpierw ustawiany jest wałek korbowy, aby krzywka, która napędza dźwigienkę znalazła się na samej górze (dźwigienka ma maksymalnie naciskać na element tłoczący). Wykorzystuje się również czujnik zegarowy, który zamontowany jest na nowej śrubie regulacyjnej. Następnie zadaniem pracownika jest kręcić śrubę w dźwigience do oporu, a potem cofnąć o pół obrotu (180°) i skontrować śrubę przeciwnakrętką momentem 30Nm.

1. Silnik 1.9 TDI - które wersje mają pompowtryskiwacze? - Pompowtryskiwacze 1.9 TDI 130KM

Pompowtryskiwacze pasujące do silnika 1.9 TDI znajdziesz w samochodach z następującymi oznaczeniami jednostek napędowych: BSU 75KM przy 4000obr/min, BRU, BXF, BXJ 90KM przy 4000obr/min, ANU 90KM przy 4000obr/min, BSW 105KM przy 4000obr/min, BPZ 116KM przy 4000obr/min, AWX 130KM przy 4000obr/min, ARL, BTB 150KM przy 4000obr/min, BPX, BUK 160KM przy 3750obr/min. Ogólnie rzecz biorąc, silnik 1.9 TDI jest dość trwałą konstrukcją, a pompowtryski nie są szczególnie wadliwe.

Silnik 1.9 TDI - które wersje mają pompowtryskiwacze? - Pompowtryskiwacze 1.9 TDI 130km
Silnik 1.9 TDI - które wersje mają pompowtryskiwacze? - Pompowtryskiwacze 1.9 TDI 130KM

2. Pompowtryski - wymiana czy regeneracja? - Pompowtryskiwacz 1.9 TDI nowy

Jeśli Twoje pompowtryskiwacze nie będą nadawać się do regeneracji, to oczywiste jest, że trzeba pomyśleć o wymianie. Warto jednak wiedzieć, że regeneracja jest o wiele tańsza i przywraca fabryczne parametry podzespołów. Za jeden nowy pompowtryskiwacz do 1.9 TDI trzeba zapłacić kilkaset złotych, więc komplet 4 sztuk wyniesie Cię dobre kilka tysięcy złotych.

Udostępnij wpis

Komentarze

Paweł

Wystawiono pół roku temu

@Janusz Dzień dobry, jak najbardziej jest to możliwe, jednak prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia szczegółów.

Czy ta opinia była pomocna?

Janusz

Wystawiono pół roku temu

Dzień dobry, Czy u państwa sprawdzę stan pompowtrysków w silniku 1.9 TDI 105 km i jak z terminami?

Czy ta opinia była pomocna?

Julian

Wystawiono 2 lata temu

Cena nowego pompowtryskiwacza do silnika 1.9 TDI zależy od wielu czynników, takich jak producent, model i rocznik samochodu, a także dostępność części na rynku. Trudno jest podać dokładną cenę bez znajomości konkretnych szczegółów. Nowy pompowtryskiwacz do silnika 1.9 TDI może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od producenta i modelu. Ceny nowych pompowtryskiwaczy mogą się różnić również w zależności od miejsca zakupu – ceny w różnych sklepach internetowych lub serwisach samochodowych mogą być od siebie różne. Aby uzyskać dokładniejsze informacje na temat ceny nowego pompowtryskiwacza do silnika 1.9 TDI, najlepiej skontaktować się z producentem lub dystrybutorem tego typu urządzeń lub skorzystać z oferty sklepów internetowych lub serwisów samochodowych. Można również porównać ceny różnych modeli i producentów, aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki