Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Gdzie są wtryski paliwa?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Gdzie są wtryskiwacze w samochodzie?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Gdzie są wtryskiwacze paliwa?
Gdzie są wtryski paliwa?

Wtryskiwacze paliwa umieszczone są w gniazdach znajdujących się w głowicy silnika. Połączone są wspólną szyną Common Rail (od której to powstała nazwa całego systemu). Wtryskiwacze zasilają układy paliwowe silników wysokoprężnych o zapłonie samoczynnym (wtryski Common Rail są aktualnie zainstalowane w ponad 70% Diesli). Zadaniem wtryskiwacza jest rozpylenie oleju napędowego w komorze spalania, tak więc to właśnie im zawdzięczamy możliwość uruchomienia samochodu. Natomiast prawidłowe parametry wtrysku determinują równomierną pracę silnika, dlatego tak ważna jest adaptacja/zakodowanie wtryskiwaczy w sterowniku. Wtryskiwacze montowane w nowoczesnych Dieslach pracują przy ciśnieniu rzędu 2000 barów, przez co dawka wtrysku jest nieprawdopodobnie precyzyjna. W momencie awarii warto wiedzieć, jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem, choć najbardziej rzetelną diagnozę uzyskamy, korzystając z urządzeń dostępnych w profesjonalnych serwisach.

Wymiana wtryskiwaczy – Wtrysk paliwa diesel

W przypadku awarii najczęstszym dylematem kierowców jest ten, czy wymieniać jeden uszkodzony wtrysk czy wszystkie. Wszystko jednak zależy od stopnia zużycia oraz stanu technicznego poszczególnych wtryskiwaczy. Kluczową rolę odgrywa więc rzetelna diagnostyka, na podstawie której określimy tryb naprawy. Warto jednak wiedzieć, że wymiana wtrysków nie musi wiązać się z kosztownym zakupem nowych wtrysków, ponieważ zużyte części znajdujące się w naszym aucie możemy zregenerować. Dzięki nowoczesnej technologii naprawy możemy uzyskać bardzo dobre rezultaty regeneracji.

1. Jak działa układ wtryskowy w dieslu? – Rodzaje wtrysku paliwa

Układ wtryskowy rozpoczyna swoją pracę już w baku, gdzie pompa zasysa paliwo, które po przefiltrowaniu trafia do pompy wysokiego ciśnienia. Tam w postaci sprężonej trafia do szyny Common Rail pełniącej funkcję akumulatora paliwa. Z szyny paliwo rozdzielane jest do wtryskiwaczy, które mają za zadanie rozpylić odpowiednią dawkę paliwa prosto do komory spalania. Dawka ta ma odpowiadać na zapotrzebowanie silnika, dlatego też to sterownik w oparciu o dane z czujników decyduje o momencie wtrysku, ilości i długości.

2. Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail – Uszkodzony wtrysk paliwa objawy

Uszkodzone wtryskiwacze nie dawkują paliwa w prawidłowy sposób, co przekłada się na problemy z uruchomieniem auta. Niesprawne wtryski oznaczają dla nas także brak komfortu jazdy, ponieważ osiągi stają się o wiele gorsze, a silnik traci moc i coraz częściej gaśnie na biegu jałowym. Możemy mieć do czynienia także z charakterystycznymi hałasami dobiegającymi spod maski oraz z uciążliwym drganiem/szarpaniem silnika. Awaria wtryskiwaczy wiąże się też z większym zużyciem paliwa, gorszym spalaniem oleju napędowego i z kopceniem z wydechu.

Uszkodzone wtryski Common Rail
Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail

3. Regeneracja wtrysków. Jeśli zaniechasz, słono zapłacisz – Lejące wtryski objawy

Regenerację najlepiej przeprowadzić w momencie pierwszych objawów zużywających się wtryskiwaczy, ponieważ niektóry typ uszkodzeń może wykluczyć nam tę możliwość. Brak dbałości o stan techniczny wtryskiwaczy doprowadza do tego, że na ich powierzchni gromadzi się mnóstwo osadów, które w konsekwencji całkowicie blokują iglicę. Jedną z częstych awarii obejmujących wtryskiwacze są tak zwane lejące wtryski. W praktyce oznacza to, iż zamiast mgiełki paliwa, iglica stale rozpyla paliwo w postaci strugi. Wówczas zużycie paliwa staje się większe, z wydechu zaczyna kopcić, a silnik nie pracuje równo.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze paliwa są umieszczone w układzie zasilania silnika samochodu i są odpowiedzialne za dostarczenie odpowiedniej ilości paliwa do komory spalania. W zależności od rodzaju silnika samochodu, wtryskiwacze mogą być umieszczone w różnych miejscach. W silnikach benzynowych wtryskiwacze są zazwyczaj umieszczone na górze silnika, w kolektorze dolotowym lub w kolektorze ssącym. W silnikach diesel wtryskiwacze są zazwyczaj umieszczone w głowicy silnika lub w pompie wysokiego ciśnienia. Aby zlokalizować wtryskiwacze w swoim samochodzie, należy zajrzeć do instrukcji obsługi samochodu lub skontaktować się ze specjalistycznym serwisem samochodowym

Czy ta opinia była pomocna?

Jola

Wystawiono 2 lata temu

Mówiłam ostatnio znajomemu o objawach jakie daje mój samochód i co mogło by być tego przyczyną, wskazał że to wtryski. Teraz czytam gdzie znajdują się te wtryski. Dobrze, że ktoś o tym pisze.

Czy ta opinia była pomocna?

Syndrom

Wystawiono 2 lata temu

W niektórych samochodach podniesiesz maskę i widać wtryski, a w innych dostęp do wtrysków jest utrudniony. Mogą być też pod plastikową osłonką.

Czy ta opinia była pomocna?

Gomułek.p

Wystawiono 2 lata temu

O właśnie tej informacji mi brakowało, że wtryski znajdują się w gniazdach głowicy silnika. Przypomniałem sobie czytając dopiero ten artykuł. Dzięki!

Czy ta opinia była pomocna?

patryk_w_456

Wystawiono 2 lata temu

Dobrze wiedzieć, gdzie są wtryskiwacze paliwa w samochodzie, bo w końcu to podstawowy element w aucie :D

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki