Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

GDZIE NAJLEPIEJ REGENERACJA WTRYSKIWACZY JEST WYKONYWANA GWARANCJA Quality-scan

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

GDZIE NAJLEPIEJ REGENERACJA WTRYSKIWACZY JEST WYKONYWANA GWARANCJA Quality-scan

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Regenerację wtryskiwaczy najlepiej zlecić specjalistycznym serwisom, które posiadają doświadczenie oraz wyposażenie niezbędne do kompleksowej naprawy tych elementów. Dobrym wyborem będą te warsztaty, które na co dzień zajmują się regeneracją wtryskiwaczy, ponieważ tylko tam można uzyskać pewność, że regeneracja będzie wykonana zgodnie z zaleceniami producenta i z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi. Dobrej jakości regenerację wtryskiwaczy oferują m.in. sieciowe serwisy, takie jak Bosch Service, które posiadają odpowiednie certyfikaty oraz zapewniają swoim klientom dostęp do oryginalnych części i materiałów. Odpowiednio zregenerowane wtryskiwacze to gwarancja ich długiej i niezawodnej pracy, co przekłada się na bezpieczeństwo oraz ekonomiczne użytkowanie samochodu. Co więcej, w Bosch Service otrzymasz 2-letnią gwarancję bez limitu kilometrów.

Regeneracja różnych rodzajów wtryskiwaczy w Dieslu

Najbardziej znanym rozwiązaniem zasilania wtryskowego bezpośredniego w silnikach samozapłonowych Rudolfa Diesela, są tradycyjne wtryskiwacze czopikowe i otworkowe. Różnią się one od siebie, oprócz ceną, rozwiązaniem technologicznym w postaci innej w budowie dyszy rozpylającej, a co za tym idzie, mają inne parametry rozpylanej mieszanki paliwowej. Stosunek masy powietrza, do ilości paliwa zmienia się, w stosunku do różnych pojazdów, silników i oczywiście rodzaju zastosowanego wtryskiwacza. Wtryski czopikowe, charakteryzują się szczególną dbałością producenta, włożoną w ich wykonanie – ma to oczywiście na celu dobranie odpowiedniego rozmiaru stożka i wielkości kropel mieszanki paliwowej. Krople, średniej wielkości, mają stosunkowo dużą powierzchnię styku paliwo-powietrze co skutkuje równomiernym spalaniem i ma na celu uniknięcie tzw. spalania stukowego, zwanego również spalaniem detonacyjnym. Współcześnie dzięki zaawansowanej technologii mikroskopów cyfrowych firmy takie jak na przykład stosowane przez nas w świadczącym dla Państwa usługi regeneracji wtryskiwaczy, Bosch Service-Pawlik w Stalowej Woli, są w stanie zdiagnozować niedoskonałości, do rzędu aż 1 mikrometra (0,000001m). Efektem takiej dokładności wykonania, przy użyciu ciśnienia pracy 2000 barów osiągi wtryskiwaczy czopikowych, są więcej niezadowalające. Wyróżnić możemy 2 typy wtryskiwaczy czopikowych, a są to wtryskiwacze o czopiku cylindrycznym i stożkowym. Nie można pominąć informacji, iż najważniejszym z faktów towarzyszących badaniu parametrów wydajności tych urządzeń, jest kąt wierzchołkowy stożków rozpylanej mieszanki paliwowej. Ze względu na specyfikę wykonania, wtryski stożkowe osiągają w stosunku do cylindrycznych dużo lepsze osiągi w kącie stożkowym rozpylanej strugi paliwa, niemniej w stosunku do wtryskiwaczy cylindrycznych mają dużo mniejszy zasięg. Są niestety dużo wolniejsze niż wtryskiwacze piezoelektryczne, ale ich cena jest dużo niższa.
Z kolei wtryskiwacze otworkowe to rozwiązanie technologicznie dużo mniej skomplikowane, gdyż strużka paliwa wyrzucanego przez dyszę wtryskiwacza, wpada wprost na perforowaną powierzchnię zaworka dolotowego i, ze względu na dużą prędkość przepływu paliwa, tam jest dopiero rozpylana. Generuje to dużo większej średnicy krople, przez co zmniejszona jest powierzchnia styku paliwo-powietrze a spalanie zachodzi dużo gwałtowniej. Technologia starsza, używana w wielkogabarytowych silnikach, przy czym te wtryskiwacze według opinii profesjonalistów są dużo łatwiejsze do naprawy – stosowana jako rozwiązanie technologiczne raczej w przemyśle ciężkim. Nowocześniejszą wersją tradycyjnych wtryskiwaczy jest wtryskiwacz wielootworkowy. Charakteryzuje się on możliwością precyzyjnego kształtowania wtryskiwanej mieszanki paliwowej, inaczej niż w poprzednio opisanych typach wtrysków, które charakteryzuje symetria punktowa w stosunku do dyszy, zaś we wtryskiwaczu wielootworkowym jest ona na życzenie projektanta asymetryczna. Wiemy już co nieco na temat typów stosowanych wtryskiwaczy paliwa, ale który jest niezawodny?

Teoria, a praktyka – wymieniać czy regenerować wtryskiwacz?

W zasadzie prostota budowy powinna gwarantować niezawodność wtryskiwaczy, niestety, wobec wspaniałych teorii, stawia nam czoła nieznośna rzeczywistość. Mowa tu, oczywiście, o tym, że niezawodność wtrysków gwarantowałaby nam pełna izolacja ich pracy w warunkach idealnych, niestety, ta niestety nawet przy bardzo skrupulatnym i szczegółowym sprawdzaniu wszystkich czynników, jest nie do osiągnięcia. Zanieczyszczenia cząstkami stałymi oleju napędowego, wodą a nawet zanieczyszczeniami pochodzącymi bezpośrednio z pompy paliwa powodują, iż nasze pracowite wtryskiwacze Common Rail wymagają czyszczenia, regeneracji, naprawy, lub nawet wymiany. Warto o tym pamiętać, ponieważ, koszta związane z wymianą nowoczesnych wtryskiwaczy na nowe mogą zaskoczyć nawet majętnego kierowcę, gdyż nawet jedna sztuka, wiodącej na rynku firmy, takiej jak na przykład Bosch, którymi jako autoryzowany serwis możemy się dla Państwa zająć, to wydatek do kilku tysięcy złotych! Biorąc pod uwagę koszt wymiany zatartej przez zanieczyszczone paliwo głowicy, plus kilku wtrysków, nieraz wypada zastanowić się nad zmianą samochodu lub wymianą całej jednostki. Bydgoszcz, czy Warszawa, Gdańsk czy Mielec, Jaworzno czy Iława, Rzeszów czy Krosno, Gryfino czy Sochaczew, Warszawa czy Wrocław lub Poznań w XXI wieku, nie ma to znaczenia, ponieważ w dowolnej lokalizacji jesteśmy w Państwa zasięgu. Realizacja wysyłkowa regeneracji wtryskiwaczy w Bosch Service Pawlik Stalowa Wola to jeden jedyny dzień oczekiwania plus transport kuriera, którego za niewielką cenę możecie Państwo zamówić sobie do domu.
Ludowa mądrość mówiąca, że lepiej zapobiegać niż leczyć, znajduje swoje odniesienie w stu procentach, w stosunku do silników na ropę pana Diesel’a – regeneracja takiego podzespołu jak wtryskiwacz – demontaż, czyszczenie (termochemiczne i ultradźwiękowe), diagnostyka specjalistyczna Bosch, ewentualny szlif, docieranie uszczelnień, kodowanie i ponowny montaż zregenerowanego podzespołu wielokrotnie wychodzą poza możliwości jednego z Nas – przeciętnych kierowców. Na nasze szczęście istnieją pracownie i warsztaty, które zajmują się tym profesjonalnie, od lat i świadczą usługi nawet wysyłkowo, jak nasza stacja kontroli pojazdów i autoryzowany serwis Bosch Service-Pawlik w Stalowej Woli w której realizujemy zamówienia z całej Polski pod patronatem niemieckiego potentata na skalę światową w produkcji maszyn i urządzeń diagnostycznych – posiadamy i dzielimy się z naszymi Klientami chętnie gwarancją jakości oraz sprawności quality scan) – bez limitu przejechanych kilometrów, 12 miesięcy bez zmartwień, profesjonalizm do Państwa usług, bez wychodzenia z domu.
Podsumowując:
Warto potraktować coroczny przegląd samochodu jako okazję do sprawdzenia stanu wtryskiwaczy w silniku – nie jest to może niezbędne – rekomenduje się je sprawdzać od 80 tysięcy przejechanych kilometrów, niektórzy nie zrobią ich aż tyle i w 2 lata, niemniej jednak są maszyny, które w rok robią dużo więcej kilometrów, a warto pamiętać, że czyszczenie wtrysków to jedynie 100 złotych w Bosch Service-Pawlik Stalowa wola, rocznie to w eksploatacji auta stosunkowo niewiele podczas gdy samo ubezpieczenie od przyszłego roku ma wynosić bajońskie sumy, kilku tysięcy złotych...

Udostępnij wpis

Komentarze

Neon

Wystawiono Rok temu

Regeneracja wtryskiwaczy przy użyciu technologii Quality-Scan powinna być wykonywana przez autoryzowane serwisy producenta, takie jak Bosch Diesel Service. Autoryzowane serwisy posiadają specjalistyczne narzędzia, wiedzę i doświadczenie potrzebne do prawidłowego wykonania tego procesu. W takim serwisie, pracujący tam specjaliści posiadają certyfikaty producenta oraz szkolenia potwierdzające ich kwalifikacje. Regeneracja wtryskiwaczy w autoryzowanym serwisie producenta daje gwarancję jakości i skuteczności usługi, a także zapewnia, że zostaną zastosowane oryginalne części zamienne. Warto poszukać autoryzowanego serwisu w swojej okolicy, który posiada certyfikat Quality-scan i zapytać o cenę i czas trwania regeneracji, jak również o warunki gwarancji. Warto pamiętać, że regeneracja wtryskiwaczy przy użyciu technologii Quality-scan jest bardziej skomplikowanym i droższym procesem niż standardowa regeneracja, jednak zapewnia lepszą jakość i trwałość naprawy.

Czy ta opinia była pomocna?

Jacek W

Wystawiono 4 lata temu

dokładnie warto dmuchać na zimne! ja już czyściłem wtryskiwacze 2 razy i póki co nie byłem narażony na ich regenerację

Czy ta opinia była pomocna?

Lucek

Wystawiono 4 lata temu

Dokonywałem regeneracji wtrysków delphi, wszystko przebiegło pomyślnie.

Czy ta opinia była pomocna?

Lucyna

Wystawiono 5 lat temu

Witam, ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w dieslu? I czy można wymienić wtryskiwacze na stare, ale dobre, bo nowe wtryskiwacze to tak trochę więcej niż moje autko...

Czy ta opinia była pomocna?

Grzech

Wystawiono 5 lat temu

Słyszałem, że regeneracja wtryskiwaczy elektronicznych jest również możliwa. Dobrze, że producenci pozwalają na regenerację, bo ceny nowych dosyć wysokie są.

Czy ta opinia była pomocna?

maciejos

Wystawiono 5 lat temu

Ja mam przejechane już prawie 200 tyś i jeszcze nic nie robiłem z moimi wtryskami.

Czy ta opinia była pomocna?

Borys

Wystawiono 5 lat temu

Jak dla mnie regeneracja jest lepsza, bo i ma się gwarancję i sprawne wtryski i to w niskiej cenie

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki