25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Gdzie kupić wtryski żeby nie żałować

Autor: Elżbieta Łoin
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.66

Najważniejsze kwestie przy wyborze wtryskiwaczy

Z powodu wprowadzenia norm Euro w ostatniej, najnowszej wersji, zmuszeni byliśmy pożegnać pompowtryskiwacze. Ograniczenie dopuszczalnej emisji gazów spalinowych, do minimum, sprawiło, że, z żalem czy w burzy oklasków, ale ich historia się skończyła. Dziś na salonach króluje common rail i wtryskiwacze. Jeśli jednak nie zadbamy o kilka istotnych kwestii, to my będziemy zmuszeni, ale by zadać sobie pytanie, gdzie kupić wtryskiwacze common rail?


Gdzie kupić wtryski ?
Gdzie Kupić Wtryski ?

Common rail przez ostatnich 20 lat ewoluował, tak by dziś stanąć na wysokości zadania i stać się najlepszym stworzonym do tej pory układem zasilania silnika. Jedynym mankamentem, problemem który dotyka common rail, jest jego niska żywotność. Niewymieniane filtry albo niskiej jakości paliwo bardzo szybko zakończy żywot naszego Common Raila i trzeba będzie parę rzeczy dokupić. Do najczęstszych awarii układu możemy zaliczyć uszkodzenia pompy i wtryskiwaczy.

Włoskie wtryskiwacze niegdyś wyposażone były w dużo mniejszą ilość elektroniki a sterowanie odbywało się na zasadzie działania mechanicznych zaworów. Dziś, piezoelektryczne siłowniki dawkują paliwo, co sprawia, że możliwość regeneracji jest mocno ograniczona. Innymi słowy takie wtryskiwacze są jednorazowe a uszkodzenia korpusu sprawiają, że trzeba kupić nowy. Regeneracja w pełni, możliwa jest w przypadku wtryskiwaczy tylko w niższych generacjach.

 

Gdzie kupić wtryski ?
Gdzie Kupić Wtryski ? - Porady

 

Nic więc dziwnego, że tak częstym jest pytanie gdzie kupić wtryskiwacze. Jednak jeśli mam być szczery, dużo skuteczniejszym pytaniem będzie "Jak wybrać wtryskiwacze?". Ze względu na fakt, że Internet prężnie funkcjonuje, nie brak jest ofert, w których użytkownicy portali oferują na sprzedaż używane wtryskiwacze. Przed tymi ofertami chciałbym przestrzec. Kupić używane wtryski i później żałować jest bardzo łatwo – często były demontowane kiedy nie było już możliwości ich regeneracji bądź zaczynały szwankować. Z kolei nowe wtryskiwacze to temat dość delikatny, jak sam podzespół zresztą – sklepy sprowadzające je z zagranicy, najczęściej nie są w stanie udzielić nam informacji na temat doboru wtryskiwaczy, ponieważ ich praca nie na tym polega, dodatkowo nie mamy możliwości sprawdzenia czy zanadto nie przepłacamy. Najrozsądniej byłoby zasięgnąć rady mechaników którzy będą nam układ instalować na powrót w samochodzie. Często można kupić wtryski na takim zakładzie właśnie, i mamy pewność, że będą chcieli zrobić to poprawnie – koniec końców, to właśnie mechaników obwinialibyśmy za ponowne usterki.

Najbezpieczniejszym jednak sposobem, najbardziej ergonomicznym, ekonomicznym i ekologicznym, jest regeneracja naszych własnych wtryskiwaczy. Koszt jest w stosunku do wymiany niejednokrotnie nawet 10 razy mniejszy, co jest bardzo ważną zaletą. Nie mamy niepewności czy będą pasowały, a gwarancja której udzieli nam serwis, zapewni nam rok spokoju i braku zmartwień o stan wtryskiwaczy. Jeśli serwis z którego chcemy skorzystać gwarancji nie wystawia, koniecznie należy zmienić serwis.

Komentarze

Adrian 2020-03-06 13:46:49

Myślę, że na zakup wtrysków najlepiej wybrać autoryzowany punkt, wtedy mamy pewność.

zoll 2019-10-16 10:16:48

Teraz już mnie nie zaskoczy koszt wymiany wtryskiwaczy w dieslu piąteczka

Bartek 2019-08-28 14:44:55

No ja mam u siebie piezo i boje się, że jak padną, to nie wyrobię na nowe...

tamara 2019-08-28 14:40:30

Dwie minutki czytania, a można wiele informacji uzyskać

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO