Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Dlaczego wtryskiwacz stuka? - nie bagatelizuj problemu!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Najczęstszą przyczyną stukających wtryskiwaczy paliwa są nagromadzone w ich wnętrzu liczne zanieczyszczenia w postaci nagaru oraz różnych osadów, będących efektem spalania oleju napędowego i nieczystości znajdujących się w paliwie. Nowoczesne wtryski jak np. Common Rail cechuje wysoka kultura pracy, co oznacza, że podczas jazdy nie generują one wysokiego poziomu hałasu. Wtryskiwacze nie powinny wydawać żadnych “podejrzanych” odgłosów– a do takich właśnie należy stukanie (szczególnie słyszalne na zimnym silniku). Choć w pierwszych chwilach może nie przysporzyć problemów podczas jazdy jazdy, tak zlekceważone po czasie może przynieść nieprzyjemne w skutkach awarie.
Zabrudzenia osadzać się mogą zarówno na dyszach, jak i w środku wtrysków, co może prowadzić do problemów z dawkowaniem oraz rozpylaniem paliwa. Nadmiar zabrudzeń negatywnie wpływa nie tylko na pracę wtryskiwaczy, ale też całego silnika. W momencie, gdy zbierze się ich za dużo, wtryski ulegną zatkaniu, tracąc swe właściwości.

Zregenerowany wtrysk i przed regeneracją
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Wtryskiwacz do czyszczenia

Co może być przyczyną stukania wtryskiwaczy?

Stukanie wtrysków paliwa może mieć wiele różnych przyczyn i zazwyczaj jest sygnałem, że coś nie działa prawidłowo. Najczęstszą z przyczyn jest:

  • Zabrudzenie. Podzespoły narażone są na bezpośredni kontakt z olejem napędowym, który często zawiera różnego rodzaju zanieczyszczenia. Nawet najdrobniejsze cząsteczki brudu spowodować mogą zapchanie dysz wtrysków, co prowadzi do niewłaściwej pracy wtrysków i stukania.
  • Uszkodzenia mechaniczne, wynikające najczęściej z naturalnego zużycia lub wadliwych elementów.
  • Zły skład paliwa, jeśli używany jest olej napędowy niskiej jakości bądź niewłaściwy dla danego typu silnika.
  • Problemy z elektroniką sterującą pracą wtrysków.

Wszystkie powyżej wymienione przyczyny pokazują, jak istotna jest regularna kontrola i pielęgnacja tych części. Zamiast lekceważyć problem, warto niezwłocznie skonsultować się z fachowcem, który oceni stan wtryskiwaczy i zaproponuje optymalną opcję naprawy.

Jak sprawdzić, który wtrysk stuka?

Aby sprawdzić, który z wtryskiwaczy paliwa stuka, najlepiej jest przetestować wszystkie wtryski na urządzeniu diagnostycznym, a następnie porównać parametry każdego z nich. Warto podłączyć do pojazdu komputer diagnostyczny z którego odczytywane są kody błędów. W tym celu najrozsądniej jest skorzystać z pomocy specjalisty w serwisie. Fachowiec, aby zlokalizować usterkę może również posłużyć się mikroskopem, ponieważ pomaga on wykryć nawet mikrouszkodzenia. O niesprawnym wtrysku paliwa poinformuje nas również test przelewowy, który, o ile znamy się na mechanice samochodowej, możemy przeprowadzić samodzielnie.

Myjka ultradźwiękowa do wtryskiwaczy

Jak zapobiec stukaniu wtryskiwaczy?

Wiedząc już, jak poważnym problemem może być stukanie wtryskiwaczy Common Rail spowodowane zanieczyszczeniami, warto zawczasu reagować i przeczyścić wtryski. Na początku możemy spróbować usunąć zabrudzenia za pomocą chemicznego preparatu. Jeśli okaże się on za słaby warto zdecydować się na profesjonalne czyszczenie podzespołów w serwisie, które dysponują odpowiednim sprzętem oraz mocnymi środkami chemicznymi. Pozwala to pozbyć się mocnych osadów z końcówek i dysz oraz usunąć uciążliwe objawy, tym samym przywrócić podzespołom pełną sprawność.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki