Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Dlaczego warto - Pompowtryskiwacze naprawa - Bosch Serwisy regeneracja

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 3000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Dlaczego warto - Pompowtryskiwacze naprawa

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Regeneracja pompowtryskiwaczy ma wiele korzyści i dlatego warto rozważyć ten proces w przypadku ich uszkodzenia lub zużycia - poniżej wymieniamy powody, dla których warto skorzystać z takiej usługi.
1. Koszt - regeneracja pompowtryskiwaczy może być znacznie tańsza niż zakup nowych. Naprawa lub wymiana uszkodzonych lub zużytych części może być bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż całkowita wymiana całego pompowtryskiwacza.
2. Ochrona środowiska - regeneracja pompowtryskiwaczy jest bardziej ekologiczna niż zakup nowych. Poprzez naprawę i ponowne wykorzystanie istniejących części pomagamy w ograniczaniu odpadów i zużycia surowców.
3. Przywracanie wydajności - regeneracja może przywrócić pełną wydajność pompowtrysków. Naprawa lub wymiana uszkodzonych elementów pozwala na poprawę efektywności wtrysku paliwa, co przekłada się na lepszą wydajność silnika i oszczędność paliwa.
4. Gwarancja - wiele specjalistycznych serwisów oferuje gwarancję na regenerowane pompowtryskiwacze, co daje pewność, że przeprowadzona naprawa została wykonana profesjonalnie i można oczekiwać prawidłowego działania naprawionych części.
5. Dostępność części zamiennych - regeneracja daje możliwość przywrócenia sprawności oryginalnych pompowtryskiwaczy, nawet jeśli nie są one już dostępne w sprzedaży.
Warto pamiętać, że nie wszystkie pompowtryskiwacze nadają się do regeneracji. Decyzję o regeneracji lub wymianie należy podejmować na podstawie oceny stanu i uszkodzeń pompowtryskiwacza przez profesjonalny serwis. Profesjonaliści są w stanie ocenić, czy regeneracja jest możliwa i opłacalna w danym przypadku.

Układ bezpośredniego wtrysku paliwa Pumpe Düse w momencie swojego pojawienia się na rynku uznawany był za najrozsądniejsze rozwiązanie w silnikach z zapłonem samoczynnym.

Zastosowanie pompowtrysków

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku jasnym był fakt, że ówcześnie stosowane systemy zasilania wysokoprężnych jednostek napędowych są zbyt mało wydajne, by Diesle mogły być wciąż opłacalnym typem napędu dla samochodów, miały też duży problem z utrzymywaniem jakichkolwiek norm emisji szkodliwych substancji, przez co grono klientów zaczęło się zwężać. Wtedy wkroczyły największe koncerny motoryzacyjne ze swoimi rozwiązaniami, z których jednym były wprowadzone w 1998 roku pompowtryskiwacze. Za ich rozwój i pojawienie się na rynku globalnym, nie tylko w silnikach do pojazdów ciężarowych, ale też osobówek odpowiadał koncern Volkswagen Aktiengesellschaft, który widział w pompowtryskiwaczach przyszłość bezpośredniego wtrysku w silnikach wysokoprężnych.

Cechy pompowtryskiwaczy

Pompowtryskiwacze zawdzięczały duże zainteresowanie swoim cechom, wśród których najważniejsze było wysokie ciśnienie rozpylanej w komorze spalania dawki oleju napędowego, które osiągało pułap dwóch tysięcy barów, co było wynikiem nieosiągalnym dla pozostałych układów zasilania, w tym najbardziej konkurencyjnego układu Common Rail. Wysokie ciśnienie zwiększało wydajność pracy silnika, dzięki czemu poprawiały się jego osiągi przy jednocześnie niższym zużyciu paliwa. Ponadto pompowtryskiwacze były niezwykle trwałym i praktycznie bezobsługowym rozwiązaniem, dzięki czemu użytkownik nie musiał martwic się o układ zasilania przez kilkaset tysięcy kilometrów, co bezpośrednio przekładało się na niższe koszty codziennej eksploatacji. Niestety pompowtryskiwacze były przy tym głośne i znacznie komplikujące konstrukcję głowicy silnika, która musiała być przez nie wyższa i posiadała więcej elementów mogących ulec awarii. Dodatkowe problemy stwarzał napęd pompowtryskiwaczy, czyli zamontowanie specjalnych krzywek na wałkach rozrządu, co doprowadzało do jego dodatkowego obciążenia.

Budowa pompowtryskiwacza

Pompowtryskiwacze to urządzenia o dość złożonej konstrukcji, na którą składają się takie elementy jak korpus wtryskiwacza, cylinder pompy, tłoczek pompy oraz łącząca go z dźwignią typu rolkowego śruba posiadająca łeb o kulistym kształcie, dławik iglicy wtryskiwacza, korpus elektrozaworu, zawór przelewowy, iglica elektrozaworu, iglica wtryskiwacza, uszczelka termoizolacyjna, sprężyna cylindra i sprężyna wewnętrzna wtryskiwacza. Zwiększa to koszt produkcji takiego urządzenia oraz jego cenę, szczególnie na rynku detalicznym, bezpośrednio dotyczącym właścicieli pojazdów zasilanych układem Pumpe Düse, przez co koszty eksploatacji okazują się jednak nie być aż tak korzystne, jak mogłoby się początkowo wydawać. Powyższe wady wraz z problemami w uzyskiwaniu odpowiednich norm emisji spalin w późniejszych latach produkcji sprawiły, że z pompowtryskiwaczy rezygnować zaczęto nawet w grupie VAG.

Pocieszeniem dla posiadaczy samochodów z silnikami wysokoprężnymi, zasilanymi pompowtryskiwaczami może być fakt, że wiele uszkodzonych egzemplarzy da się poddać regeneracji w Bosch Diesel Serwis, która jest dużo tańsza od zakupu fabrycznie nowego urządzenia, jednak musi być przeprowadzona w odpowiednich warunkach i przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu, dlatego też warto powierzyć jej wykonanie sprawdzonemu i doświadczonemu w regeneracji pompowtryskiwaczy zakładowi.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ula

Wystawiono Rok temu

Naprawa pompowtryskiwaczy jest ważna, ponieważ te elementy układu paliwowego odpowiadają za dostarczanie paliwa pod wysokim ciśnieniem do komory spalania. Uszkodzenie lub zużycie pompowtryskiwaczy może prowadzić do problemów z pracą silnika, takich jak: • Niestabilna praca silnika • Problemy z odpalaniem • Podwyższone spalanie paliwa • Wzrost zużycia paliwa • Wzrost emisji spalin Naprawa pompowtryskiwaczy pozwala na przywrócenie ich do pierwotnej sprawności, co przywraca prawidłową pracę silnika. Może to również pozytywnie wpłynąć na oszczędność paliwa i niższe emisje spalin. Ponadto, naprawa pompowtryskiwaczy jest często tańszą alternatywą dla wymiany na nowe, co pozwala na znaczne oszczędności finansowe.

Czy ta opinia była pomocna?

Fabian

Wystawiono 4 lata temu

Dużo można się dowiedzieć, poświęcając tylko kilka minut na przeczytanie takiego tekstu.

Czy ta opinia była pomocna?

natalko

Wystawiono 5 lat temu

Czytając artykuł, na prawdę warto regenerować :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki