25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Diesla Serwis | REGENERACJA POMPOWTRYSKIWACZY POZNAŃ – Aso Bosch

Autor: Kamila Mila
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.63

1. Poznań – naprawa pompowtrysków w Wielkopolsce - Bosch Autoryzacja (Regeneration Unit-Injector-Poznan)


Poznań to miasto na prawach powiatu znajdujące się w zachodniej części Polski, będące jednym z najważniejszych skupisk ludzi w kraju zarówno pod względem historycznym, naukowym jak i gospodarczym, po którego ulicach codziennie przemieszczają się duże ilości pojazdów z silnikami wysokoprężnymi w układzie PD.

Jest to aktualnie piąte co do liczby ludności miasto w Polsce, żyje tu 545,6 tysięcy osób na 262 kilometrach kwadratowych, co z kolei stanowi ósmy wynik pod względem powierzchni w skali kraju. Poznań ulokowany został w X wieku w środkowo-zachodniej Polsce, w samym centrum obecnych granic województwa wielkopolskiego, w dolinie rzeki Warty w miejscu jej zlewni z dopływami takimi jak Bogdanka, Cybina, Strumień Junikowski, Różany Potok, Główna i Głuszynka-Kopla. Prawa miejskie Poznań otrzymał w kwietniu 1253 roku, lecz już wcześniej był równie ważnym politycznie i militarnie grodem co Gniezno, władanym przez wielkopolską linię Piastów.

W mieście działa około 30 uczelni, w tym 8 publicznych. Znajduje się tu także wiele centrów kulturowych, w tym opera, 8 teatrów z własną sceną, Filharmonia Poznańska, 12 kin oraz 28 muzeów i ponad 40 galerii sztuki. Poznań stanowi ważny ośrodek turystyczny z czwartym wynikiem pod względem liczby odwiedzin przez turystów w kraju, znajduje się tu wiele zabytków i atrakcji turystycznych. Miasto stanowi centrum Poznańskiego Okręgu Przemysłowego, w którym działają przedsiębiorstwa z różnych gałęzi przemysłu, takich jak przemysł elektromaszynowy (produkcja środków transportu, elektrotechnika), chemiczny (farmaceutyka, kosmetyki, chemia gospodarcza, farby i wyroby z tworzyw sztucznych lub syntetycznych), spożywczy (mięsny, piwowarski, piekarniczy), drzewno-papierniczy czy mineralny (w tym wyroby szkła i materiałów budowlanych).

Przez Poznań przechodzi autostrada A2 (E30), 5 dróg krajowych (5, 11, 92, 2, 32) i cztery trasy wojewódzkie, a także 8 linii kolejowych, które stanowią jeden z największych i najbardziej ruchliwych węzłów kolejowych w Polsce. Istnieje tu także duże lotnisko, czyli międzynarodowy port lotniczy Poznań-Ławica. Dzięki temu Poznań jest nie tylko ważnym ośrodkiem przemysłowym, ale też ważnym węzłem komunikacyjnym, przez który codziennie przejeżdża ogromna liczba samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, z których wiele napędzanych jest jednostkami z zapłonem samoczynnym, wykorzystującymi do zasilania pompowtryskiwacze, będące rozwinięciem wadliwej i niewystarczająco wydajnej technologii wykorzystującej jedną pompę sekcyjną zasilającą poprzez przewody wysokiego ciśnienia rozpylacze znajdujące się w głowicy silnika. W tym przypadku przewody wysokiego ciśnienia zostały całkowicie wyeliminowane, a ilość pomp uzależniona jest od liczby cylindrów w silniku, ponieważ w układzie Pumpe Düse są one zintegrowane z wtryskiwaczami, gdzie każdy zestaw pompa wtryskiwacz stanowi jeden pompowtryskiwacz zasilający jeden cylinder jednostki napędowej.

Takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie ciśnienia wtryskiwanej do komory spalania dawki oleju napędowego i jest ponadprzeciętnie trwały, dzięki czemu potrafi przetrwać przebiegi liczone w setkach tysięcy kilometrów. Niestety, kiedy już dojdzie do wyeksploatowania lub uszkodzenia pompowtryskiwaczy, zakup nowych urządzeń może kosztować równowartość, lub nawet jej wielokrotność, pojazdu. Chcąc uniknąć tak wysokich kosztów należy kierować się z uszkodzonymi pompowtryskiwaczami do profesjonalnych zakładów Diesla Serwis, zajmujących się regeneracją tych urządzeń.


Regeneracja kontra nowe pompowtryski

Regeneracja pompowtryskiwaczy jest zdecydowanie tańszą opcją niż zakup nowych egzemplarzy, jednak nie jest wcale gorszym rozwiązaniem, ponieważ zregenerowane przez wykwalifikowanych pracowników, mających odpowiednie zaplecze narzędziowe, pompowtryskiwacze posiadają parametry identyczne z nowymi urządzeniami.

Komentarze

Tadeusz 2020-03-06 10:21:54

Ha, mój diesel bardzo się cieszy, że może liczyć na tak profesjonalny serwis.

Darek45 2019-09-26 15:13:30

Wysyłałem z Poznania wtryski do regeneracji i wszystko poszło bardzo sprawnie!

Małgorzata 2019-08-29 08:53:01

Trochę o mieście i dużo o regeneracji pompowtryskiwaczy, świetnie!

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA