25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Diesel Serwisy | REGENERACJA POMPOWTRYSKIWACZY WROCŁAW - Pawlik

Autor: Tomasz Wojtak
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.57

Naprawa pompowtrysków WROCŁAW – ASO Bosch Pawlik - regeneracja (Reparatur Pumpe-Düse-Wroclaw)


Wrocław to jeden z najlepiej rozwijających się ośrodków biznesowych w Europie, będący zarazem dużym, ważnym historycznie i logistycznie miastem, po którym jeździ co dzień mnóstwo samochodów z silnikami o zapłonie samoczynnym, które nierzadko zasilane są przez pompowtryskiwacze.

Miejscowość otrzymała prawa miejskie już w 1214 roku, zaś powstała na wskutek rozwinięcia się osady handlowej, w której krzyżowały się dwa największe w Europie szlaki handlowe utworzone przez Imperium Rzymskie: Via Regia oraz trakt bursztynowy, co dało podwaliny pod rozwój osiedli na tym terenie już w drugim wieku naszej ery. Aktualnie we Wrocławiu żyje około 634 490 mieszkańców, miasto zajmuje przy tym powierzchnię 293 kilometrów kwadratowych, co daje gęstość zaludnienia oscylującą wokół 2166 osób na km2. Wrocław rozciąga się nad Odrą oraz jej czterema dopływami, czyli Oławą, Ślężą, Widawą i Bystrzycą, przepływa tędy także wiele mniejszych cieków wodnych, które w wielu miejscach są ukryte i zabudowane kanałami. Jest to trzecie pod względem wielkości miasto studenckie w Polsce, w którym studiuje ponad 150 tysięcy osób na 14 publicznych uczelniach wyższych oraz w wielu uczelniach prywatnych.

Budżet Wrocławia jest drugim(po Warszawie) pod względem wielkości dochodów i wydatków w skali kraju, mieszka tu ponad 400 milionerów. Na terenie miasta znajduje się ogromna liczba małych i dużych przedsiębiorstw z branży usługowej, IT, logistycznej, spożywczej czy przemysłowej, dzięki czemu wskaźnik bezrobocia w 2015 roku wynosił 3,9%. Miasto posiada własny międzynarodowy port lotniczy Wrocław-Strachowice(Copernicus Airport Wrocław), stanowi także jeden z najważniejszych węzłów kolejowych w Polsce. Przez Wrocław przebiega wiele dróg o znaczeniu wojewódzkim, krajowym i europejskim, takich jak autostrady A4 i A8, droga ekspresowa S5 czy drogi krajowe 94 i 98. Codziennie przejeżdża nimi ogromna liczba samochodów osobowych i ciężarowych przemieszczających się nie tylko po mieście, ale też pomiędzy państwami. Wiele z nich to pojazdy z silnikami wysokoprężnymi, zasilanymi układem o nazwie Pumpe Düse(PD), wykorzystującym pompowtryskiwacze.

Pompowtryskiwacze Bosch są urządzeniami, które powstały w wyniku rozwinięcia wykorzystywanej wcześniej w wielu silnikach pompy sekcyjnej(wtryskowej), która teraz zastąpiona została mniejszymi pompami zintegrowanymi z wtryskiwaczami jako jedno urządzenie, eliminując w ten sposób stwarzające problemy przewody wysokiego ciśnienia. Pierwszym i głównym producentem silników samochodowych, który wykorzystał masowo pompowtryskiwacze był koncern Volkswagen Aktiengesellschaft, łączący między innymi takie marki jak Volkswagen, Audi, Seat, DAF, Scania i Skoda.

Pompowtryskiwacze sprawdzają się świetnie zarówno w silnikach wykorzystywanych do napędzania samochodów osobowych, jak i potężnych jednostkach służących w ciągnikach siodłowych, głównie ze względu na swoją trwałość i możliwość pokonywania bardzo dużych przebiegów bez konieczności serwisu oraz mniejszy niż w przypadku innych rozwiązań apetyt na olej napędowy. Mimo swojej wytrzymałości i odporności na słabej jakości paliwa, pompowtryskiwacze czasem ulegają różnego rodzaju awariom lub zwyczajnemu wyeksploatowaniu, co może wiązać się z dużymi kosztami serwisu silnika, ponieważ ceny nowych egzemplarzy bywają bardzo wysokie i liczone w tysiącach złotych za sztukę. Serwis silnika z pompowtryskiwaczami nie musi być jednak katorgą dla portfela użytkownika, ponieważ regeneracja tych urządzeń jest w stanie obniżyć jego koszty czasem nawet o kilka tysięcy złotych.

Regeneracja pompowtryskiwaczy wykonywana jest poprzez rozłożenie, wyczyszczenie i sprawdzenie każdej części znajdującej się w urządzeniu pod kątem nawet mikroskopijnych mankamentów i wad, po czym wymieniane na nowe zostają wszystkie elementy posiadające jakiekolwiek defekty, a urządzenie zostaje ponownie złożone z wykorzystaniem niezużytych komponentów już wcześniej znajdujących się w danym egzemplarzu.

Diesel Serwisy są przygotowane do naprawy pompowtrysków Bosch na urządzeniu EPS 815 z przystawką Cambox.

Komentarze

Robert 2020-03-06 10:18:38

Wykonywałem regeneracje wtryskiwaczy w moim mercedesie 2.2 cdi za super cenę , nie ma co porównywać do wymiany, a opcja bardzo mi pasuję.

Fabian 2019-08-29 08:55:49

Dobrze, że genialne firmy się rozwijają, mam gdzie regenerować swoje pompowtryski :)

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO