25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Diesel Bosch Service | NAPRAWA POMPOWTRYSKÓW - Pawlik

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.69

REGENERACJA POMPOWTRYSKÓW – Laboratorium pracowni Pawlik (Reparatur Injektor)


Wykorzystujący pompowtryskiwacze układ Pumpe Düse jest jednym z najbardziej przełomowych i zarazem niezwykle popularnym na rynku układem zasilania jednostek napędowych z zapłonem samoczynnym, cenionym za swoją trwałość i niskie zużycie paliwa.

Pompowtryskiwacze często nazywane są „pompowtryskami”, jednak nie jest to właściwa nazwa dla układu PD, który zawdzięcza swoje wejście na rynek i dużą popularność koncernowi Volkswagen Aktiengesellschaft, który jako pierwszy postanowił wykorzystać pompowtryskiwacze na szeroką skalę, co nastąpiło w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Pierwszą jednostką, która została wyposażona w pompowtryskiwacze był najpopularniejszy w Europie i jeden z najpowszechniejszych na świecie silnik 1.9TDI, który został opracowany przez inżynierów z Ingolstadt i w 1991 roku trafił pod maskę Audi 80, zaś od 1998 do 2011 25 wersji tej jednostki było zasilane układem bezpośredniego, mechanicznego wtrysku paliwa Pumpe Düse. Prócz marek z grupy VAG takich jak Volkswagen, Audi, Seat, Skoda czy DAF, pompowtryskiwacze trafiły pod maski pojazdów tworzonych przez Renault, Forda, Land Rovera, Iveco, Volvo, czy Scanię.

Pompowtryskiwacze nie pojawiły się w tak wielu silnikach i samochodach(zarówno osobowych jak i ciężarowych) bez powodu, były to bowiem bardzo udane konstrukcje, które przewyższały każdy inny system zasilania wartością uzyskiwanego ciśnienia wtrysku oscylującego w okolicach 2000 barów w pierwszej generacji PD. Kolejną przewagą nad pozostałymi rozwiązaniami kwestii zasilania silników Diesla był mniejszy apetyt na olej napędowy, system Pumpe Düse był także bardziej trwały od reszty wykorzystywanych w latach 90-tych układów wtrysku.

Aby uzyskać takie cechy, rozwinięto układ zasilania oparty o pompę sekcyjną, stosując mniejsze pompy połączone w jedno, znajdujące się w głowicy silnika urządzenie z wtryskiwaczami i całkowicie pozbywając się przewodów wysokiego ciśnienia, które sprawiały wiele problemów związanych np. ze zjawiskiem pulsacji sprężonego paliwa w przewodzie lub zmianie długości i średnicy przewodów pod wpływem ciśnienia. Ceną za uzyskanie przez pompowtryskiwacze swoich parametrów było znaczne skomplikowanie konstrukcji głowicy silnika i wysokie koszty zakupu nowych części w razie awarii lub wyeksploatowania. Aby tych kosztów uniknąć, warto zdecydować się na oddanie pompowtryskiwaczy do profesjonalnego DIESEL BOSCH SERVICE - Pawlik, który przeprowadzi ich kompleksową regenerację, która, wykonana przez wykwalifikowanych pracowników zakładu posiadającego odpowiednie narzędzia do naprawy tych urządzeń, zapewni odpowiednie parametry zregenerowanych egzemplarzy, nie odstające od parametrów fabrycznie nowych pompowtryskiwaczy. Aby regeneracja była w pełni efektywna, urządzenia badane są najpierw z pomocą stołów probierczych, po czym zostają rozłożone i wyczyszczone tak, aby nie zostało najmniejsze nawet zanieczyszczenie, mogące przeszkodzić przy właściwej diagnostyce z wykorzystaniem mikroskopów, a także samemu działaniu urządzenia po przeprowadzeniu naprawy „pompowtrysku”. Po stwierdzeniu, które dokładnie elementy zostały uszkodzone lub zużyte, pracownicy serwisu przystępują do ich wymiany na nowe i ponownego montażu pompowtryskiwaczy.

Komentarze

Karol 2020-03-06 10:23:22

Czytam, że wtryski nadają się do regeneracji. Stąd mam pytanie, czy wtryskiwacze piezoelektryczne też regenerujecie w bosch? i za jaką cenę?

Karol 2019-08-29 14:22:54

Jam ma u siebie niestety pompowtryskiwacze i musiałem je ostatnio oddać do naprawy...ehhh... tanio nie wyszło.

Ryszard 2019-08-29 08:52:24

Dobrze się dowiedzieć, o takich możliwościach!

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO