Czym można wyczyścić pompowtryskiwacze Audi 2.0 TDI?
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch | |
Cena | Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |
W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Czyszczenie pompowtryskiwaczy dla Audi 2.0 TDI najlepiej jest przeprowadzić z wykorzystaniem przeznaczonych do tego celu maszyn, np. myjki ultradźwiękowej, w którą zaopatrzony będzie sprawdzony serwis samochodowy. Mechanicy wymienią również uszczelniacze i pozbędą się wszelkich niechcianych uszkodzeń, które potencjalnie mogły utrudniać pompowtryskowi wykonywanie jego pracy. Oczywiście kierowca może również samodzielnie zadbać o kondycję tego podzespołu poprzez profilaktyczne mycie środkami chemicznymi dolewanymi do baku. Nie zniweluje to jednak istniejących problemów, a pomoże jedynie utrzymać pompowtryskowi dobrą kondycję. Warto korzystać regularnie z obu rozwiązań, a nie zamykać się na jedno. Dzięki temu nie będziemy musieli tracić czasu na naprawy samochodu.
Czyszczenie pompowtrysków za pomocą Liqui Moly Diesel - Preparat do czyszczenia pompowtryskiwaczy diesla
Do czyszczenia pompowtryskiwaczy, a raczej utrzymania ich dobrej kondycji, kierowcy decydują się na skorzystanie z preparatów chemicznych, które stosowane są również w tym samym celu do czyszczenia wtryskiwaczy. Chętnie stosowanymi preparatami są te pochodzące od producenta Liqui Moly. Dolewany do baku po tankowaniu potrafi przynieść zadowalające efekty. Wielu kierowców zdumiewa poprawa wyników korekt czy spadek wartości BIP’ów. Należy jednak pamiętać, że stanowi to jedynie zabieg profilaktyczny, które nie będzie tak skuteczny w przypadku poważniejszych zabrudzeń czy uszkodzeń pompowtrysku. Wtedy koniecznie trzeba udać się na wizytę do serwisu samochodowego, który dysponuje zaawansowanymi urządzeniami diagnostycznymi i czyszczącymi – dzięki myjce ultradźwiękowej oraz wymianie uszczelniaczy mechanik jest w stanie przywrócić niejeden pompowtrysk do zdrowia, dzięki czemu kierowca nie musi martwić się zakupem nowych podzespołów.
1. Jak ustawić pompowtryski - Proces regulacji i ustawienie – Zła regulacja pompowtryskiwaczy
Ustawienie pompowtrysków odgrywa kluczową rolę w ich poprawnym funkcjonowaniu – w przypadku tego podzespołu można tego dokonać bez udziału komputera, gdyż cechuje go większa mechaniczność niż elektryczność. Aby poprawnie ustawić pompowtryskiwacze, należy ustawić napięcie paska zębatego i nacisk dźwigienki. Pompowtrysk wkładamy do jego gniazda i dociskamy, a następnie przykręcamy nową śrubą. W tym momencie ustawić trzeba wymiar A przy użyciu suwmiarki, a potem dokręcić wspomnianą wcześniej śrubkę z siła 12 Nm i ¾ obrotu. Proces powtarzamy dla każdego pompowtrysku, a na koniec zakładamy dźwigienki i zakręcamy je w kolejności od wewnętrznej do zewnętrznej z siłą 20 Nm i ¼ obrotu.
2. Czy warto je regenerować, czy od razu wymienić? - Czyszczenie pompowtryskiwaczy 2.0 TDI
Odpowiedź na to pytanie ciężko jednoznacznie zdefiniować. Regeneracja pompowtrysków jest znacznie tańsza, a więc chętniej wykorzystywanym rozwiązaniem. Regenerację bez problemu wykona dla nas specjalizujący się w tym serwis. Nie rozwiąże to niestety wszystkich problemów z naszym autem. Czasami mogą wystąpić poważniejsze uszkodzenia mechaniczne, które uniemożliwią przeprowadzenie regeneracji – konieczny jest wtedy zakup nowego podzespołu. Niestety nie każdy kierowca może pozwolić sobie na taki wydatek, dlatego konieczna jest również właściwa profilaktyka chroniąca pompowtryski przed uszkodzeniami.
Komentarze
Bartek
Wystawiono 2 lata temu
Pompowtryskiwacze Audi 2.0 TDI mogą być czyszczone różnymi sposobami, w zależności od stopnia zanieczyszczenia i rodzaju zabrudzeń. Do czyszczenia lekko zanieczyszczonych pompowtryskiwaczy można użyć specjalnych płynów czyszczących, które rozpuszczają osady i inne zanieczyszczenia. Płyny te należy zaaplikować do pompowtryskiwaczy za pomocą specjalnej sondy lub strzykawki, a następnie odczekać kilka minut, aby płyn mógł działać. Następnie należy spłukać pompowtryskiwacze wodą lub specjalnym rozpuszczalnikiem, aby usunąć pozostałości płynu czyszczącego. W przypadku bardziej zanieczyszczonych pompowtryskiwaczy lub gdy czyszczenie płynem nie przynosi oczekiwanych efektów, może być konieczne skorzystanie z bardziej zaawansowanych metod czyszczenia, takich jak mycie ultradźwiękowe lub chemiczne. Mycie ultradźwiękowe polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych do usuwania zanieczyszczeń, natomiast mycie chemiczne polega na zastosowaniu specjalnych roztworów chemicznych do rozpuszczania i usuwania osadów i innych zanieczyszczeń. Obie metody powinny być wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie narzędzia i wiedzę do tego celu.
Czy ta opinia była pomocna?