Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czym można wyczyścić pompowtryski 1.9 TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czyszczenie pompowtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czym można wyczyścić pompowtryski 1.9 TDI?
Czym można wyczyścić pompowtryski 1.9 TDI?

Jeśli zależy Ci na dokładnej regeneracji pompowtryskiwaczy 1.9 TDI, to umów się na usługę do serwisu, w którym te podzespoły zostaną wyczyszczone ultradźwiękami oraz metodą termochemiczną. Zanim jednak dojdzie do tego procesu, podzespoły będą dokładnie analizowane komputerowo oraz wizualnie. Dopiero później nastąpi demontaż pompowtryskiwaczy, czyszczenie i wymiana uszkodzonych elementów. Ostatnim krokiem jest złożenie podzespołów i przetestowanie na stole probierczym. Jeśli parametry i BIPy pompowtryskiwaczy się zgadzają z wartościami od producenta, to są one ponownie montowane do układu paliwowego. Dzięki czemu samochód odzyskuje pełną sprawność. Znacznie lepszym pomysłem jest wyczyszczenie pompowtrysków specjalistycznymi preparatami niż tymi ogólnodostępnymi w sklepach motoryzacyjnych, ponieważ przynoszą nieporównywalne efekty, udokumentowane w protokole.

Czyszczenie pompowtryskiwaczy preparatem Liqui Moly - Preparat do czyszczenia pompowtryskiwaczy - opinie

Jeżeli odczuwasz objawy w samochodzie, które są typowe dla zanieczyszczonych pompowtryskiwaczy, to zachęcamy do zakupienia preparatu Liqui Moly i zaaplikowania go do baku paliwa. Ważne, by preparat dobrze wymieszał się z olejem napędowym. Pamiętaj, że tego typu środki nie zlikwidują awarii, a jedynie wstępnie oczyszczą podzespoły, dlatego nie możesz zrezygnować ze specjalistycznej regeneracji pompowtrysków, która jest wykonywana w serwisie. Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem takiego preparatu, to jak najbardziej warto, ponieważ opinie dowodzą o jego skuteczności.

1. Czyszczenie oraz naprawa pompowtrysków - Jak wyczyścić pompowtryskiwacze?

Oczywiście zabrudzone pompowtryskiwacze można przeczyścić, używając do tego specjalnego detergentu, jako dodatek do paliwa. Dzięki temu znaczna część układu paliwowego będzie utrzymana w czystości. W serwisie pompowtryski czyści się metodą termochemiczną oraz ultradźwiękami. Aby dokładnie zdiagnozować stan podzespołów, należy rozebrać element, zabrudzone części trafiają do czyszczenia, a zużyte uszczelnienia tudzież uszkodzone elementy są wymieniane. Na koniec pompowtrysk jest składany i badany na stole probierczym, aby ocenić, czy usługa została wykonana prawidłowo.

Czyszczenie oraz naprawa pompowtrysków - Jak wyczyścić pompowtryskiwacze?
Czyszczenie oraz naprawa pompowtrysków - Jak wyczyścić pompowtryskiwacze?

2. Pompowtryskiwacze. Jakie są objawy ich usterek? Czy warto je regenerować, czy od razu wymienić? - Płukanka do pompowtryskiwaczy

Pompowtryskiwacze są bardzo wrażliwymi elementami silników Diesla, stąd też ich skłonność do awarii. Ponadto oprócz tankowania złej jakości paliwa do zanieczyszczenia podzespołów lub do ich uszkodzenia wpływa niewłaściwa eksploatacja samochodu. Zatem, jeśli zauważysz, że masz problem z odpaleniem zimnego lub rozgrzanego silnika, utratą obrotów na biegu jałowym, nierówną pracą jednostki napędowej, a także z gaśnięciem silnika bez konkretnej przyczyny, to czas, aby jak najszybciej umówić się na wizytę do serwisu w celu sprawdzenia stanu pompowtryskiwaczy. Pamiętaj, że nie ma potrzeby od razu wymieniać wszystkich pompowtrysków, jeśli istnieje możliwość ich regeneracji, która jest kilkakrotnie tańsza. W zaciszu domowym możesz je przeczyścić specjalną płukanką przeznaczoną do tych podzespołów, natomiast efekt będzie krótkotrwały.

Udostępnij wpis

Komentarze

Damian

Wystawiono 2 lata temu

Pompowtryski 1.9 TDI mogą być czyszczone za pomocą specjalistycznych środków chemicznych lub metod ultradźwiękowych. Czyszczenie pompowtryskiwaczy polega na usunięciu zanieczyszczeń i osadów z elementów wtrysku, takich jak krzywki, zawory czy dysze. Czyszczenie jest zazwyczaj zalecane w przypadku, gdy pompowtryskiwacze są lekko zanieczyszczone lub gdy występują problemy z ich działaniem, takie jak niestabilna praca silnika lub brak mocy. Do czyszczenia pompowtryskiwaczy 1.9 TDI można użyć specjalistycznych środków chemicznych, które rozpuszczają osady i zanieczyszczenia. Środki te są dostępne w specjalistycznych sklepach lub serwisach samochodowych.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki