Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czym czyścić wtryskiwacze Common Rail w dieslu? - Tego nie wiesz!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

pracownia wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacze Common Rail w dieslu możemy czyścić za pomocą preparatów chemicznych lub w serwisie falami w myjce ultradźwiękowej. Przykładowymi środkami renomowanych marek, które możemy samodzielnie stosować są: Liqui Moly, K2 Diesel, TEC2000 czy STP. Przedstawione specyfiki są łatwo dostępne do zakupienia oraz stosunkowo tanie.

Warto jednak wiedzieć, że w przypadku bardzo zabrudzonych i zużytych podzespołów czyszczenie preparatami może nie pomóc, ponieważ środki do zakupienia w sklepach, nie są na tyle silne, aby usunąć uporczywe zabrudzenia z części. W takim przypadku zalecamy skontaktować się z profesjonalnym serwisem, gdzie wtryski przejdą specjalistyczne czyszczenie na myjce ultradźwiękowej.

Należy pamiętać, że czyszczenie termiczno-chemiczne daje dużo większe rezultaty czyszczące, niż samodzielne mycie, ponieważ ma silniejszy skład chemiczny, dlatego lepiej sobie radzi z zabrudzeniami.

Czy można samemu wyczyścić wtryski?

Tak, jak najbardziej można samemu wyczyścić wtryski Common Rail, jeśli tylko mamy odpowiednią wiedzę oraz preparaty do tego potrzebne. Do czyszczenia podzespołów zalecamy zaopatrzyć się w specjalistyczny środek czyszczący, który możemy zakupić w każdym sklepie motoryzacyjnym. W przypadku samodzielnego oczyszczania należy jednak pamiętać, aby stosować się do instrukcji zamieszczonej przez producenta oraz mieć na uwadze, że wtryskiwacze są delikatnymi komponentami, które są poddawane dużym obciążeniom i wysokim temperaturom, dlatego wymagane są pewne umiejętności do ich czyszczenia.

Jaki środek do czyszczenia wtryskiwaczy Common Rail?

wtryskiwacz Common Rail

Do czyszczenia wtryskiwaczy Common Rail najlepiej wybrać środki renomowanych marek, takich jak np. TEC2000, Liqui Moly czy STP Diesel Injector Cleaner. Wszystkie preparaty są skuteczne w usuwaniu osadów i zanieczyszczeń z wtryskiwaczy Common Rail - różnią się one jednak składem chemicznym, ceną i sposobem użycia. Wobec tego, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który środek najlepiej wybrać dla konkretnego samochodu, ponieważ każdy preparat może inaczej zadziałać na nasz pojazd.

Co niszczy wtryski?

Wtryski Common Rail mogą niszczyć się głównie od:

- zanieczyszczenia w paliwie,
- złego użytkowania pojazdu,
- braku regularnego serwisowania i wymiany filtra paliwa,
- za dużego obciążenia lub jazdy na niskich obrotach,
- błędów w kodowaniu w sterowniku.

Aby uniknąć uszkodzeń wtryskiwaczy, ważne jest, aby używać wysokiej jakości paliwa, przestrzegać zaleceń producenta dotyczących konserwacji i naprawy silnika oraz regularnie kontrolować stan wtrysków podczas przeglądów technicznych i serwisu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki