Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy warto regenerować wtryski? - ANALIZA

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Regeneracja wtryskiwaczy to proces, w którym istniejące wtryskiwacze zostają poddane dokładnemu czyszczeniu i wymianie niezbędnych części. Warto zwrócić uwagę na to, że regeneracja wtryskiwaczy jest znacznie tańsza niż zakup nowych, co może przyczynić się do oszczędności. Ponadto, regeneracja wtryskiwaczy pozwala na utrzymanie ich wydajności na poziomie zbliżonym do fabrycznego, co wpływa na lepsze osiągi i niższe zużycie paliwa. W przypadku starszych samochodów, regeneracja wtryskiwaczy może być szczególnie korzystna, ponieważ części te są narażone na zużycie z upływem czasu. Jednakże, warto pamiętać, że w niektórych przypadkach wymiana wtryskiwaczy może być konieczna, zwłaszcza gdy regeneracja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

1. Dowiedz się, na czym polega regeneracja wtryskiwaczy

W pierwszej kolejności wtryskiwacze są oceniane pod kątem stanu technicznego oraz stopnia zużycia. Szczegółowa diagnostyka elementów zewnętrznych, jak i wewnętrznych umożliwia odnalezienie źródła awarii oraz dopasowanie najbardziej odpowiedniego toku naprawy.

Wtryski trafiające do pracowni regeneracji są zazwyczaj bardzo zabrudzone, dlatego konieczne jest dokładne mycie części, aby wtrysk mógł znów prawidłowo pracować. Tak więc czyszczenie to kolejny etap kompleksowej regeneracji wtryskiwaczy Bosch. Warto wspomnieć, że czynność ta realizowana jest przy pomocy specjalistycznych urządzeń, a także detergentów. Mycie podzespołów w myjce ultradźwiękowej pozwala skutecznie usunąć wszelkie osady nagromadzone na wtryskiwaczu.

W zakres regeneracji wchodzi także wymiana uszkodzonych elementów oraz sparciałych uszczelnień. Dzięki temu parametry pracy wtryskiwacza często są porównywane do całkowicie nowych podzespołów.

Ostatnim krokiem regeneracji jest przeprowadzenie testów na stole probierczym. Warunki stworzone podczas testów są analogiczne, a nawet bardziej rygorystyczne od tych panujących podczas jazdy samochodem. Potwierdzeniem rzetelności i prawidłowości przeprowadzonej regeneracji jest wydruk parametrów z urządzenia diagnostycznego.

2. Poznaj cenę regeneracji wtryskiwaczy

Cena usługi kompleksowej regeneracji przeważnie oscyluje w granicach 450 zł – 800 zł
Z pewnością jest to sporo mniejszy koszt, niż ten, który wiąże się z zakupem nowych wtryskiwaczy.
Przy okazji warto dodać, że regeneracja trwa przeważnie maksymalnie dwa dni, po czym wtryski są od razu gotowe do ponownej instalacji w układzie paliwowym.

To właśnie cena oraz czas trwania tego typu usługi zdecydowały o dobrych opiniach i ocenach regeneracji wtryskiwaczy na internetowych forach dla amatorów Diesli.

3. Sprawdź, czy konieczna jest wymiana jednego, czy wszystkich wtryskiwaczy

Posiadacze Diesli w głównej mierze decydują się na wymianę tylko najbardziej uszkodzonego wtryskiwacza. I słusznie, jeśli zrobili to zaraz po dostrzeżeniu pierwszych objawów dysfunkcji wtryskiwaczy. Jednak, kiedy wizyta w serwisie samochodowym jest odwlekana, a oznaki uszkodzeń wtrysków ignorowane, to możemy spodziewać się nie tylko eskalacji awarii, ale i wysokich kosztów naprawy. Jeden niesprawny wtryskiwacz znacznie obciąża pozostałe, a także przyspiesza ich zużycie. Wówczas wymiana jednego podzespołu na krótko zażegna problemy związane z usterką wtryskiwaczy. W związku z tym konieczna jest naprawa/wymiana wszystkich wtryskiwaczy. Reasumując, to czas reakcji na awarię decyduje o tym, czy trzeba wymienić wszystkie wtryski, czy tylko jeden.

Czy warto zregenerować wtryski?
Czy warto regenerować wtryski? - ANALIZA

Najczęstsze objawy uszkodzonych wtrysków Bosch

- Wśród objawów awarii wtryskiwaczy najczęściej wymieniany jest problem z uruchomieniem samochodu, a także nagle gasnący na biegu jałowym silnik.
- Niewątpliwie niesprawne wtryskiwacze przyczyniają się do nierównomiernej pracy silnika, przez co odczuwane będzie nieprzyjemne szarpanie.
- Do symptomów usterki wtrysków zaliczamy też spadek mocy i o wiele mniejsze osiągi pojazdu.
- Objawem wizualnym będzie większa niż zwykle ilość spalin wydobywających się z rury wydechowej auta.
Awaria wtrysków oznacza więc niski komfort jazdy, a ignorowanie wyżej wskazanych objawów przełoży się na większy stopień uszkodzeń i wysoki koszt napraw.

Biorąc więc pod uwagę wyżej wymienione cechy regeneracji wtrysków, z pewnością warto z niej skorzystać w przypadku usterki.

Objawy awarii wtryskiwaczy
Najczęstsze objawy uszkodzonych wtrysków Bosch

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Regeneracja wtryskiwaczy jest alternatywą dla ich wymiany, która polega na naprawie lub odnowieniu uszkodzonego lub zużytego elementu. Warto rozważyć regenerację wtryskiwaczy, jeśli: Są one tylko nieznacznie uszkodzone lub zużyte, a jego naprawa pozwala na dalsze użytkowanie. Wtryskiwacze są drogie w zakupie, a regeneracja pozwala na znaczne oszczędności. Wtryskiwacze są trudno dostępne, a regeneracja pozwala na ich naprawę bez konieczności czekania na dostawę nowych elementów. Regeneracja wtryskiwaczy wymaga specjalistycznej wiedzy i odpowiedniego sprzętu, dlatego powinna być przeprowadzana przez profesjonalny zakład regeneracji lub specjalistę z doświadczeniem w tego typu naprawach.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki