Czy uszkodzony wtrysk może uszkodzić silnik?
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |
W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Niesprawny wtryskiwacz zdecydowanie wpływa na pracę silnika, a w konsekwencji może go nawet uszkodzić. Zużyty wtrysk wykazuje nieprawidłowe parametry dawki, przez co jednostka napędowa pracuje nierównomiernie i niestabilnie. Efektem awarii wtryskiwaczy jest ciągłe przegrzewanie się silnika, co prowadzi do stopienia tłoków, a to, jak wiemy, jest końcem żywotności jednostki napędowej. Działanie silnika jest też silnie uzależnione także od akumulatora, rozrusznika oraz koła dwumasowego, a niestety uszkodzone wtryski mogą doprowadzić do poważnej awarii tychże podzespołów w pierwszej kolejności. Zużyte wtryski skutkują też szybszym zapchaniem się filtra DPF, a jego naprawa to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Na nierówną pracę silnika jest też narażony łańcuch rozrządu – ciągłe szarpania kończą się obowiązkiem wymiany całego zestawu. Jak widać, uszkodzone wtryski ciągną za sobą cały sznur usterek innych podzespołów, dlatego obserwując pierwsze objawy awarii, jak najszybciej udajmy się do mechanika.
Uszkodzone wtryski objawy – jak rozpoznać? – Diesel
Uszkodzone wtryskiwacze bardzo rozpoznać, jeśli tylko przyglądamy się wszelkim nietypowym zachowaniom naszego samochodu. Najczęściej wskazywanym symptomem usterki jest trudność w uruchomieniu auta i gaśnięcie silnika przede wszystkim na luzie. Niesprawne wtryski wiążą się także ze spadkiem mocy, o wiele gorszymi osiągam, większym emitowaniem spalin i zużywaniem paliwa. Kolejną dokuczliwą oznaką uszkodzonych wtrysków jest szarpania silnika, jego nierówna i niestabilna praca. Możemy też usłyszeć dziwne dźwięki spod maski, ponieważ uszkodzone wtryski specyficznie stukają.
1. Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów – Czym grozi jazda z uszkodzonym wtryskiwaczem?
Zużyte wtryski to początek problemów zwłaszcza wtedy, gdy nic nie robimy z taką usterką. Koniec okresu eksploatacyjnego wtryskiwaczy jest z pewnością zauważalny przez właściciela pojazdu i ciężko jest zignorować objawy idące w parze z awarią. Nieustanna jazda z niesprawnymi wtryskiwaczami zwiększa poziom uszkodzeń nie tylko samych wtrysków, ale i wpływa destrukcyjnie na pozostałe podzespoły układu wtryskowego. Ponadto awaria wtryskiwaczy znacznie utrudnia i obniża komfort jazdy. Staje się ona nieekonomiczna i nieekologiczna, dlatego nie warto zwlekać z usuwaniem źródła usterki.
2. Uwaga! To się psuje: układ wtryskowy
Podzespoły układu paliwowego są elementami eksploatacyjnemu, więc ulegają zużyciu czy tego chcemy czy nie. Tak więc prędzej czy później mogą odezwać się problemy z pompą wtryskową, pompą paliwa, przewodami paliwowymi, listwą i oczywiście wtryskiwaczami. Te ostatnie są najbardziej narażone na awarie, ze względu na ogromne obciążanie, na jakiś są narażone w czasie pracy, mamy tu na myśli ciśnienie oraz temperaturę. Trzeba też wspomnieć, że ignorowanie jednej usterki będzie wiązało z eskalacją uszkodzeń i większym kosztem napraw.
Komentarze
Neon
Wystawiono 2 lata temu
Tak, uszkodzony wtrysk może uszkodzić silnik w samochodzie. Wtryskiwacze odpowiedzialne są za dostarczanie paliwa do silnika, a ich nieprawidłowe działanie może prowadzić do niedoboru lub nadmiaru paliwa w komorze spalania, co może prowadzić do uszkodzenia tłoków, zaworów, a nawet całego silnika. Uszkodzony wtrysk może również spowodować nieprawidłowe działanie układu zapłonowego, co może prowadzić do problemów z odpalaniem samochodu lub nieregularnej pracy silnika. W skrajnych przypadkach uszkodzony wtrysk może prowadzić do awarii samochodu i konieczności holowania go do mechanika. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan wtryskiwaczy w swoim samochodzie i niezwłocznie naprawiać lub wymieniać uszkodzone wtryskiwacze.
Czy ta opinia była pomocna?