Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy regeneruje się pompowtryski 1.9 tdi?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Czy regeneruje się pompowtryski 1.9 tdi?
Czy regeneruje się pompowtryski 1.9 tdi?

Tak, pompowtryski do silnika 1.9 TDI można regenerować, która pozwoli im przywrócić prawidłowe parametry pracy. Mimo tego, że pompowtryskiwaczy nie instaluje się obecnie w silnikach Diesla – zostały one zastąpione przez Common Rail, jednakże dzięki opracowaniu technologii naprawy, możemy skutecznie przedłużać ich trwałość. Bardzo ważnym punktem w trakcie regeneracji jest czyszczenie podzespołów w myjce ultradźwiękowej przy wykorzystaniu profesjonalnych środków chemicznych. To właśnie na tym etapie usuwa się wszystkie zanieczyszczenia, które uniemożliwiają pompowtryskom prawidłową pracę. Obowiązkowym działaniem jest również zmiana wszystkich uszczelek na nowego. W takiej postaci podzespół trafia na urządzenie diagnostyczne, a parametry uzyskane w czasie testów są potwierdzeniem jego całkowitej sprawności.

Regeneracja pompowtryskiwaczy oraz pompowtrysków - Pompowtryski - objawy

Regeneracja tych podzespołów polega przede wszystkim na dokładnym wyczyszczeniu elementów oraz wymianie zużytych uszczelek i innych uszkodzonych elementów pompowtrysku. Do tego czyszczenia wykorzystuje się profesjonalne urządzenia oraz preparaty skutecznie usuwające rdzę i różnego rodzaju osady. Dzięki temu regenerowane pompowtryskiwacze wykazują takie same właściwości, jak fabrycznie nowe podzespoły. Do głównych objawów, które występują przy uszkodzonych wtryskach, zaliczymy: wzrost zużycia paliwa, spadek mocy silnika i jego nierównomierna praca, trudny rozruch silnika, a także gaśnięcie jednostki napędowej podczas jazdy.

1. Koszt regeneracji, naprawy pompowtrysków (pompowtryskiwaczy) - Ile kosztuje regeneracja pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Orientacyjny koszt regeneracji pompowtryskiwaczy waha się w okolicach od 270 do 800 złotych. Taka rozbieżność wynika z rodzaju, a także ilości przeprowadzonych czynności naprawczych. Tak naprawdę to stan techniczny pompowtrysków determinuje tok regeneracji, dlatego przed każdą naprawą konieczna jest skrupulatna diagnostyka elementów. Zużyte podzespoły czasem odzyskują prawidłowe parametry już po samym czyszczeniu, jednakże często konieczna jest wymiana końcówek oraz regulacja pompowtryskiwaczy, a to już oznacza, że koszt regeneracji wzrasta. W pełni sprawne podzespoły zapewniają prawidłową i równą pracę silnika, a przez to komfortową jazdę, dlatego warto zdecydować się na profesjonalną regenerację.

Koszt regeneracji, naprawy pompowtrysków (pompowtryskiwaczy)
Koszt regeneracji, naprawy pompowtrysków (pompowtryskiwaczy)

2. Naprawa pompowtryskiwaczy 1.9 TDI 105KM - Regeneracja pompowtryskiwaczy czy warto

W zależności od stopnia zużycia pompowtryskiwaczy, do wyboru mamy kilka ścieżek, którymi możemy podążyć. Jeżeli w trakcie testów okazało się, że pompowtryski działają prawidłowo, lecz są lekko przytkane, to w takim wypadku zalecane jest czyszczenie i kalibracja podzespołów. Czyszczenie zewnętrzne wykonuje się na myjce ultradźwiękowej, z kolei wewnętrzne wymaga użycia specjalistycznej chemii. Jeśli podczas testu okaże się, że wyczyszczenie pompowtryskiwacza niewiele zmieni, to taki podzespół możemy zregenerować. Regeneracja pompowtrysku jest to rozbiórka podzespołu na najdrobniejsze części, dokładne wyczyszczenie i wymiana uszkodzonych elementów na nowe.

Udostępnij wpis

Komentarze

Patryk

Wystawiono Miesiąc temu

Pompowtryskiwacze 1.9 TDI mogą być regenerowane, co oznacza, że są naprawiane lub odnawiane zamiast być wymieniane na nowe. Regeneracja pompowtryskiwaczy może być opłacalna w przypadku, gdy są one lekko uszkodzone lub zużyte i można je naprawić za niższą cenę niż wymiana na nowe. Proces regeneracji pompowtryskiwaczy 1.9 TDI może obejmować czyszczenie i sprawdzanie stanu poszczególnych elementów, wymianę uszczelek lub innych elementów zużytych oraz testowanie i regulację pracy pompowtryskiwaczy po naprawie. Regeneracja pompowtryskiwaczy 1.9 TDI powinna być wykonywana przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie narzędzia i wiedzę do tego celu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki