Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy pompowtryskiwacze 1.9 TDI mogą stukać podczas jazdy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena
Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzenie pompowtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy pompowtryskiwacze 1.9 TDI mogą stukać podczas jazdy?
Czy pompowtryskiwacze 1.9 TDI mogą stukać podczas jazdy?

Jeśli pompowtryskiwacze 1.9 TDI w Twoim samochodzie są uszkodzone, to jednym z głównych objawów jest ich stukanie i absolutnie nie jest to normalne. Problem ten spowodowało przekroczenie dużej ilości paliwa w dawce wtryskiwanego oleju napędowego. Tak duże obciążenie prowadzi do pęknięć tłoka, głowicy, przegrzania końcówek lub wybicia gniazd pod zaworkiem. Po rozpoznaniu niepokojących objawów, które mogą świadczyć o awarii pompowtrysków lub o ich zanieczyszczeniu, należy niezwłocznie udać się do serwisu na badanie diagnostyczne i regenerację, o ile będzie to możliwe. Taka regeneracja pozwala przywrócić utracone parametry podzespołów i to za znacznie mniejsze pieniądze.

Uszkodzone pompowtryski - objawy - Stukający pompowtryskiwacz

Charakterystyczne objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy to: wcześniej wspomniane stukanie pompowtrysków, kłopoty z rozruchem silnika, gaśnięcie pojazdu bez uzasadnionego powodu, kopcenie na czarno z układu wydechowego, jak również problem z utrzymaniem obrotów. Po rozpoznaniu tego typu objawów należy jak najszybciej zwrócić się o pomoc do serwisu w celu dokładnego sprawdzenia podzespołów.

1. Sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy w silniku TDI - Źle ustawione pompowtryski - objawy

Sprawdzenie stanu technicznego tych podzespołów polega na odczycie korekt dawek oraz BIPach pompowtrysków. Aby jednak do tego dojść, należy podpiąć tester diagnostyczny do sterownika jednostki napędowej. Innym sposobem zaś jest rozbiórka uszkodzonego pompowtryskiwacza, dokładna weryfikacja poszczególnych elementów oraz ich wyczyszczenie. Po złożeniu pompowtrysku przeprowadza się test na stole probierczym i jeśli parametry są zgodne z wartościami określonymi przez producenta, drukuje się protokół i ponownie się go montuje. Każdy pompowtryskiwacz ma swój indywidualny numer katalogowy, dlatego ich ustawienia się od siebie różnią. Kalibracja podzespołów odbywa się na stole probierczym i jest ona konieczna, jednakże zdarzają się przypadki, że zostają one źle uregulowane, przez co w późniejszym czasie mogą pojawić się niespodziewane symptomy; zwiększone zadymienie z układu wydechowego, falowanie obrotów, szarpanie silnikiem, trudności w osiągnięciu wyższych obrotów, a także uruchomienie pojazdu na zimnym tudzież rozgrzanym silniku.

Sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy w silniku TDI - Źle ustawione pompowtryski - objawy
Sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy w silniku TDI - Źle ustawione pompowtryski - objawy

2. Pompowtryskiwacze w silnikach Diesla. Objawy awarii. Sposób naprawy - Uszkodzone pompowtryski 1.9 TDI

Z pewnością na przyspieszone zużycie pompowtrysków wpływa zła jakość uzupełnianego paliwa i zbyt długa jazda na rezerwie. Kiedy już dojdzie do wystąpienia problemu z uszkodzonymi pompowtryskiwaczami, to może się to objawić trudnościami w osiągnięciu wyższych obrotów, w uruchomieniu pojazdu, głośniejszą pracą jednostki napędowej i do zwiększonego zużycia oleju silnikowego. Doskonałym rozwiązaniem będzie zdiagnozowanie pompowtrysków w serwisie oraz ich regeneracja. Czasami wystarczy samo czyszczenie termiczno-chemiczne, aby przywrócić utracone parametry. Pamiętaj, że wyniesie Cię to o wiele mniej niż zakup nowych podzespołów, ponieważ zazwyczaj za nową sztukę pompowtryskiwacza trzeba zapłacić około 2000 zł.

Udostępnij wpis

Komentarze

Damian

Wystawiono 2 lata temu

Pompowtryskiwacze w silnikach 1.9 TDI mogą stukać podczas jazdy z różnych przyczyn, takich jak zużycie mechaniczne, zanieczyszczenie paliwem, nieprawidłowa praca układu paliwowego lub inne awarie. Stukanie podczas jazdy może być objawem poważnych problemów z pompowtryskiwaczami lub innymi elementami układu paliwowego i wymaga szybkiej naprawy lub wymiany uszkodzonych elementów. Jeśli silnik zaczyna stukać podczas jazdy, należy jak najszybciej zatrzymać samochód i sprawdzić stan układu paliwowego. W przypadku stukania pompowtryskiwaczy może być konieczna ich wymiana lub naprawa. W przypadku innych awarii należy skontaktować się z serwisem samochodowym lub mechanikiem, który pomoże w diagnostyce i naprawie usterki. Aby uniknąć problemów z pompowtryskiwaczami i innymi elementami układu paliwowego, ważne jest regularne sprawdzanie stanu tych urządzeń, a także stosowanie odpowiedniej jakości paliwa i korzystanie z autoryzowanych serwisów samochodowych. W ten sposób można zapewnić prawidłową pracę silnika i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas jazdy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki