Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy można wymienić tylko jeden pompowtryskiwacz?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wymiana pompowtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy można wymienić tylko jeden pompowtryskiwacz?
Czy można wymienić tylko jeden pompowtryskiwacz?

Jeżeli jeden pompowtrysk uległ uszkodzeniu, a pozostałe wykazują prawidłowe parametry pracy, można zdecydować się na wymianę tylko jednego podzespołu. Natomiast jeśli przebieg pojazdu wskazuje na spore zużycie wszystkich pompowtryskiwaczy, znacznie lepiej będzie wymienić cały komplet. Regeneracja bądź wymiana wszystkich pompowtrysków zapewni równą pracę silnika, gdyż wszystkie podzespoły będą miały jednakowe dawkowanie, żywotność oraz wydajność. Ponadto warto wiedzieć, że jeden niesprawny pompowtrysk znacznie obciąża pozostałe i doprowadza do ich szybszego zużycia. Po wymianie jednego pompowtrysku może się więc okazać, że w krótkim czasie konieczna będzie ponowna wizyta w warsztacie samochodowym. To jak możemy się domyślać, zwiększy koszty związane z naprawą.

Co ile wymiana pompowtryskiwaczy? ‒ Wymiana pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Pompowtryski uznawane są za części bardzo trwałe, a niektóre źródła podają, że mogą wytrzymać nawet 500 tys. km. Przekładając to jednak na nasze warunki, tankowanie kiepskiej jakości paliwa, czy też niepoprawna eksploatacja auta prowadzi do tego, że żywotność pompowtrysków oscyluje w granicach 250-300 tys. km. Po tym czasie warto sprawdzić ich stan techniczny, aby móc w porę zareagować na ewentualne uszkodzenia i zaoszczędzić sobie problemów związanych z objawami awarii. Wymiana pompowtrysków w 1.9 TDI 74kw AVB jest niezbędna, gdy te są uszkodzone mechanicznie i w żaden sposób nie można ich już naprawić.

Jak sprawdzić, który pompowtrysk jest uszkodzony?

Jak sprawdzić, który pompowtrysk jest uszkodzony?
Jak sprawdzić, który pompowtrysk jest uszkodzony?

Zanim udamy się do warsztatu, możemy wstępnie sprawdzić, czy mamy do czynienia z dysfunkcją pompowtrysków. W tym celu należy uruchomić auto i wsłuchać się w pracę pompowtrysków. Kiedy są uszkodzone, pracują głośniej niż zwykle (stukają, cykają). Następnie obserwujemy pracę silnika, jeśli dziwnie drga i działa nierówno, to znaczy, że pompowtryski mogą nieprawidłowo dawkować paliwo, są uszkodzone lub nieszczelne. Jeśli mamy na posiadaniu manometr, możemy sprawdzić ciśnienie paliwa na każdym pompowtrysku. Wartości znacznie odbiegające od normy także będą wskazywały na usterkę.

Pompowtryski ‒ wymiana czy regeneracja? ‒ Ile kosztuje wymiana pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Jeśli stan techniczny umożliwia zrealizowanie regeneracji, to jak najbardziej warto się na nią zdecydować. Jeśli diagnoza wykazała, że pompowtrysk nie jest uszkodzony w sposób mechaniczny, to za pomocą regeneracji przywrócimy mu prawidłowe parametry pracy, które stracił w wyniku długiej eksploatacji. Jeśli jednak pompowtrysków nie da się już naprawić, pozostaje opcja zakupu nowych, regenerowanych bądź używanych. W zależności od serwisu, toku naprawy i modelu koszt wymiany pompowtrysków wynosi około 300 zł.

Udostępnij wpis

Komentarze

Rafał

Wystawiono 2 lata temu

Zazwyczaj nie jest zalecane wymienianie tylko jednego pompowtryskiwacza, ponieważ pozostałe pompowtryskiwacze mogą być również zużyte lub uszkodzone. Wymiana tylko jednego pompowtryskiwacza może prowadzić do nierównomiernego spalania paliwa i nieprawidłowej pracy silnika. Ponadto, jeśli jeden z pompowtryskiwaczy jest uszkodzony, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pozostałe pompowtryskiwacze również będą wymagać wymiany w niedalekiej przyszłości. Dlatego też zaleca się wymianę wszystkich pompowtryskiwaczy jednocześnie, aby zapewnić prawidłową pracę silnika i uniknąć dodatkowych kosztów w przyszłości.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki