Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy można samemu wyczyścić wtryski? O tym nikt nie mówi!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czy można samemu wyczyścić wtryskiwacze? O tym nikt nie mówi!

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Tak, jak najbardziej można samemu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli tylko dysponujemy odpowiednimi środkami do tego przeznaczonymi. Chcąc samodzielnie zadbać o stan naszych wtrysków, wystarczy zaopatrzyć się w preparat do czyszczenia wtryskiwaczy Diesel, który znajdziemy w każdym sklepie motoryzacyjnym. Środek należy wlać do baku przed zatankowaniem auta. Jeśli jednak nasze podzespoły są mocno zabrudzone, warto wlać detergent bezpośrednio do filtra paliwa lub podłączyć przewody paliwowe do pojemnika z wybranym przez nas preparatem do czyszczenia wtryskiwaczy. Wyżej wymienione sposoby, nie wymagają od nas demontażu podzespołów, jednak warto pamiętać, aby zawsze stosować się do instrukcji zamieszczonej przez producenta. Złe dawkowanie może doprowadzić do zapowietrzenia się układu paliwowego.

Ponadto, warto wiedzieć, że wtryskom, które są skrajnie zużyte i zapchane, nie pomogą preparaty, a jedynie czyszczenie termiczno-chemiczne za pomocą myjki ultradźwiękowej.

Co najlepiej czyści wtryski?

Wtryski najlepiej czyści usługa termiczno-chemiczna za pomocą myjki ultradźwiękowej w serwisie. Natomiast, w domowych warunkach, dobrze się sprawdza specjalistyczny preparat przeznaczony do czyszczenia podzespołów, który możemy kupić w każdym sklepie mechanicznym. Przykładowo takim środkiem jest K2 Diesel Dictum, który jest dość popularny i stosunkowo tani. K2 możemy używać do czyszczenia nie tylko wtrysków, ale i całego układu paliwowego – a co najważniejsze jego skład chemiczny jest bezpieczny dla elementów wtrysku, dlatego czyszczenie możemy przeprowadzać samodzielnie.

Czy można samemu zregenerować wtryski?

Czy można samemu zregenerować wtryskiwacze?

Nie zalecamy regenerowania wtrysków samodzielnie. Regeneracja jest skomplikowanym procesem składającym się z kilku kroków: demontaż, czyszczenie, naprawa oraz testowanie. Aby samemu przeprowadzić usługę, należy posiadać specjalistyczne narzędzia oraz odpowiednią wiedzę. Ponadto stanowisko pracy przy regeneracji musi być sterylne, ponieważ nawet niewielkie zabrudzenia mogą doprowadzić do zaburzenia pracy wtrysków.

Samodzielna regeneracja jest także odradzana, albowiem sami nie jesteśmy w stanie sprawdzić parametrów pracy wtryskiwaczy na testerze diagnostycznym – czyli nie możemy zweryfikować sprawności części.

Co niszczy wtryski?

Niszczyć wtryski, może:

- używanie niskiej jakości paliwa, które często jest zanieczyszczane,
- niewłaściwa konserwacja silnika – niewymienianie filtrów paliwa,
- uszkodzenie mechaniczne, mogące doprowadzić do nieszczelności,
- za wysokie ciśnienie paliwa, które może przeciążyć pracę wtrysków,
- niewłaściwy sposób jazdy, cechujący się częstym przyśpieszaniem i hamowaniem,
- nieprawidłowa regulacja lub instalacja podzespołów.

Aby cieszyć się jak najdłużej sprawnymi wtryskiwaczami, musimy odpowiednio o nie dbać. Używanie wysokiej jakości paliwa, częste serwisowanie czy prawidłowa eksploatacja, mogą pomóc w przedłużeniu żywotności wtrysków.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki