Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy konieczne jest kalibrowanie wtryskiwaczy po ich wymianie? - to ważne

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Tak, kalibrowanie wtryskiwaczy jest niezbędne po ich wymianie. Wyjątkiem są jedynie wtryskiwacze, które nie posiadają kodu IMA. Kalibracja wtryskiwaczy jest wykonywana przez specjalistów w serwisie, który może skorzystać z odpowiedniego sprzętu diagnostycznego i oprogramowania do ustalenia właściwych parametrów działania wtrysków. Procedura ta jest istotna, aby zapewnić optymalną pracę jednostki napędowej, minimalizując zużycie paliwa, emisje spalin oraz ryzyko uszkodzeń silnika spowodowanych nieprawidłową pracą wtryskiwaczy. Pamiętaj również o kalibracji wtryskiwaczy po wykonanej regeneracji. W przeciwnym razie silnik nie będzie mógł pracować poprawnie. Wiedz, że niezakodowanie wtrysków paliwa będzie wiązało się z licznymi i kosztownymi problemami.

Wtryskiwacz Diesla
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Rozpylacz wtryskiwacza

Czy nowe wtryski trzeba programować?

Wymiana wtryskiwaczy na fabrycznie nowe wymaga ich odpowiedniego zakodowania. Ten proces obejmuje wprowadzenie specjalnego kodu IMA do sterownika silnika samochodu. Chociaż nowe wtryskiwacze są sprawne, każdy z nich może mieć nieznaczne różnice w parametrach. Kodowanie jest niezbędne, aby zoptymalizować pracę wszystkich wtryskiwaczy w celu precyzyjnej kontroli ilości dostarczanego paliwa i optymalizowaniu procesu spalania.

Co daje kalibracja wtryskiwaczy?

Sprawdzanie wtryskiwaczy

Po każdej naprawie, wymianie lub regeneracji wtryskiwaczy, konieczne jest przeprowadzenie kalibracji. Wszystkie kluczowe parametry pracy wtryskiwaczy są zawarte w kodzie IMA. Poprawne wprowadzenie tego kodu podczas kalibracji jest niezbędne do zapewnienia równomiernego i efektywnego działania wtryskiwaczy, co ma bezpośredni wpływ na sprawność całego systemu paliwowego. Bez tego wtryskiwacze nie będą działać zgodnie z oczekiwaniami producenta, co prowadzi do niewłaściwego dawkowania paliwa.

Co się stanie, jak nie zakoduje wtrysku?

Niezakodowane wtryskiwacze po wymianie spowodują liczne problemy, takie jak niestabilne działanie silnika, zwiększone zużycie paliwa oraz emisje cząstek stałych. Mogą one również powodować wydobywanie się czarnego lub białego dymu z rury wydechowej oraz generować charakterystyczne metaliczne dźwięki dochodzące spod maski samochodu. Gdy wtryskiwacze zostaną wymienione bez odpowiedniego zakodowania, komputer pojazdu nie wykryje ich zregenerowania, co doprowadzi do błędnego diagnozowania ich jako uszkodzonych. Objawy niezakodowanych wtrysków są podobne do symptomów uszkodzonych wtryskiwaczy. W związku z tym właściwe zakodowanie wtrysków jest kluczowe dla zapewnienia prawidłowej dawki paliwa oraz równomiernego i efektywnego działania silnika.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki