Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

COMMON RAIL W JAKICH SAMOCHODACH WYSTĘPUJE

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Układ Common Rail Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

System wtrysku Common Rail jest stosowany w szerokiej gamie samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Oto kilka przykładów samochodów, w których stosuje się ten system wtryskowy: Volkswagen - TDI, Audi - TDI, BMW - Diesel, Mercedes-Benz - CDI, Ford - TDCi, Peugeot - HDi, Citroen - HDi, Renault - dCi, Toyota - D-4D, Fiat - JTD. Warto jednak zauważyć, że Common Rail nie jest stosowany we wszystkich modelach samochodów tych marek i może się różnić w zależności od rocznika, wersji silnika i kraju, w którym został sprzedany samochód. Żeby dowiedzieć się więcej o skomplikowanym układzie bezpośredniego wtrysku paliwa i odpowiedzieć sobie na pytanie Common Rail w jakich samochodach występuje, musimy sięgnąć nieco głębiej niż tylko do podstawowej wiedzy. W pierwszej kolejności poruszymy kilka zasad, na jakich działa cały ten system, by lepiej zrozumieć jego specyfikację oraz jak najlepiej zobrazować sprawę.

Zawiera objaśnienie w jakich samochodach występuje Common rail
Common Rail w jakich samochodach występuje

1. Krótkie opracowanie Common Rail – zasada działania układu

Tak jak wspomnieliśmy, by dokładniej poznać temat i rozpracować, najprecyzyjniej to zagadnienie, musimy poznać parę złożonych. Nie chcemy komplikować i tak skomplikowanej sytuacji, dlatego wspomnienie o Common Rail budowa, nie będzie nam w efekcie konieczne. W dalszych rozważaniach skupimy się na tym, gdzie znajdziecie ten układ, ale zanim to nastąpi, należy wiedzieć co po kolei następuję. To jak Common Rail zasada działania przebiega, jest prostsze, niżby się wydawało, dlatego chcemy wam o tym w skrócie wspomnieć. Wygląda to tak, że paliwo, które dostaje się do układu, jest w pierwszej kolejności tłoczone przez pompę, tak stłoczone trafia do listwy, na której zamontowany szereg wtryskiwaczy pod ciśnieniem wtryskuję paliwo do silnika. Tak to właśnie w dużym skrócie przebiega i widzimy, że aby to zrozumieć, nie potrzebowaliśmy wyjaśniać, jak wygląda szczegółowa charakterystyka elementów układu zasilania common rail.

Zawiera zasadę działania układu Common Rail
Krótkie opracowanie Common Rail - zasada działania układu


Występowanie układu Common Rail

Pozostając wciąż przy Common Rail od kiedy stało się to stwierdzenie takie popularne, nie schodzi z ust pasjonatów samochodów, a coraz częściej i zyskuję na uwadze przeciętnego właściciela pojazdu. Opowiadając wam o tym całym systemie, uświadamiamy sobie, jak ważny jest ten nasz przekaz, zwłaszcza dla zrozumienia przez zwykłych właścicieli samochodów, co kryje się pod maskami ich pojazdów, bez wertowania ton ciężkich książek. Chcemy żebyście, znaleźli u nas odpowiedzi na wszystkie pytania, które was nurtują w tych sprawach. Staramy się w przystępny sposób dzielić wiedzą dotyczącą zawikłanych systemów i części oraz mamy szczerą nadzieję, że odbywa się to z zamierzonym skutkiem w postaci waszego zadowolenia i nasycenia sprawą. Chcielibyśmy uświadomić was na tyle mocno, żebyście w przyszłości wiedzieli jak rozpoznać silnik Common Rail od pompowtryskiwacza, a nie jest to tak ciężkie w rozumieniu, jak się wydaję. Jednak mamy wciąż na uwadze temat przewodni naszej rozprawy i wiemy, że teraz potrzebujecie nieco innej porcji informacji, a my nie chcemy przypadkiem w drodze dedukcji minąć się z tematem. W końcu nie o to chodzi, by przekazywać wiedzę dla samego przekazania, a raczej robić to z chęcią, z powołania, ale i dla własnej przyjemności. Tego zresztą możecie być pewni, to dla nas czysta przyjemność być tutaj i opisywać dla was te fascynujące zagadnienia oraz rozwiązywać nierzadko zasobne kwestie. Tak czy inaczej, w sprawie Common Rail opinie bywają całkiem obiecujące i zdecydowanie warto skusić się na pogłębienie swojej wiedzy w tym niesamowicie interesującym zakresie. Pozostając jednak przy temacie, stosowne jest byś wiedział, że zatem Common Rail jest układem montowanym w silnikach samochodów. System ten tyczy się głównie silników zasilanych przez olej napędowy, dlatego możemy być pewni, że w większości znajdziemy go w samochodach wyposażonych właśnie w silniki diesla. Jednak choć w niewątpliwie mniejszym stopniu silniki napędzane za pomocą benzyny również bywają zaopatrzone w ten imponujący system. Możemy założyć, że ciekawi was również, jakie to marki samochodów montują, ten precyzyjny w swej budowie, układ. Widzimy co następuje i większość z was, potrzebuje mięsistych rzetelnych informacji niż oschłych faktów i dopytuje o marki samochodów z tym układem. W odpowiedzi podrzucamy, że to Suzuki, Mazda i też Toyota oraz Volo posiadają Common Rail – Audi, Skoda, Seat, Fiat, Alfa też, co żadną tajemnicą nie jest, też go mają. Zresztą naprawdę długo by tu wymieniać, bo to przecież niemalże wszyscy producenci samochodów obecnie to rozwiązanie w swoich podzespołach wykorzystują. Podsumowując system ten, występuję niemal we wszystkich samochodach, ponieważ jest to, przynajmniej na dzień dzisiejszy, najlepsze rozwiązanie.

Zawiera dane dotyczące tego w jakich samochodach znajduje sięukłąd common rail
Występowanie układu Common Rail
Udostępnij wpis

Komentarze

Krzysiek

Wystawiono Rok temu

Układ Common Rail występuje głównie w samochodach z silnikami diesla. Jest to nowoczesny układ zasilania, który zastępuje starsze systemy wtryskiwaczy mechanicznych. Common Rail jest obecnie stosowany w wielu modelach samochodów produkowanych przez różne marki, w tym między innymi: • Audi • BMW • Mercedes-Benz • Volkswagen • Ford • Peugeot • Citroen • Renault • Volvo • Kia • Hyundai Jednakże, należy pamiętać, że wiele marek i modeli samochodów posiada kilka różnych rodzajów silników, niektóre z nich posiadają układ Common Rail, a inne nie. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy konkretny model samochodu posiada układ Common Rail.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki