25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

COMMON RAIL W JAKICH SAMOCHODACH WYSTĘPUJE

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.91

Żeby dowiedzieć się więcej o skomplikowanym układzie bezpośredniego wtrysku paliwa i odpowiedzieć sobie na pytanie Common Rail w jakich samochodach występuje, musimy sięgnąć nieco głębiej niż tylko do podstawowej wiedzy. W pierwszej kolejności poruszymy kilka zasad, na jakich działa cały ten system, by lepiej zrozumieć jego specyfikację oraz jak najlepiej zobrazować sprawę.

 

Zawiera objaśnienie w jakich samochodach występuje Common rail
Common Rail w jakich samochodach występuje

 


Krótkie opracowanie Common Rail – zasada działania układu

Tak jak wspomnieliśmy, by dokładniej poznać temat i rozpracować, najprecyzyjniej to zagadnienie, musimy poznać parę złożonych. Nie chcemy komplikować i tak skomplikowanej sytuacji, dlatego wspomnienie o Common Rail budowa, nie będzie nam w efekcie konieczne. W dalszych rozważaniach skupimy się na tym, gdzie znajdziecie ten układ, ale zanim to nastąpi, należy wiedzieć co po kolei następuję. To jak Common Rail zasada działania przebiega, jest prostsze, niżby się wydawało, dlatego chcemy wam o tym w skrócie wspomnieć. Wygląda to tak, że paliwo, które dostaje się do układu, jest w pierwszej kolejności tłoczone przez pompę, tak stłoczone trafia do listwy, na której zamontowany szereg wtryskiwaczy pod ciśnieniem wtryskuję paliwo do silnika. Tak to właśnie w dużym skrócie przebiega i widzimy, że aby to zrozumieć, nie potrzebowaliśmy wyjaśniać, jak wygląda szczegółowa charakterystyka elementów układu zasilania common rail.

 

Zawiera zasadę działania układu Common Rail
Krótkie opracowanie Common Rail - zasada działania układu

 


Występowanie układu Common Rail

Pozostając wciąż przy Common Rail od kiedy stało się to stwierdzenie takie popularne, nie schodzi z ust pasjonatów samochodów, a coraz częściej i zyskuję na uwadze przeciętnego właściciela pojazdu. Opowiadając wam o tym całym systemie, uświadamiamy sobie, jak ważny jest ten nasz przekaz, zwłaszcza dla zrozumienia przez zwykłych właścicieli samochodów, co kryje się pod maskami ich pojazdów, bez wertowania ton ciężkich książek. Chcemy żebyście, znaleźli u nas odpowiedzi na wszystkie pytania, które was nurtują w tych sprawach. Staramy się w przystępny sposób dzielić wiedzą dotyczącą zawikłanych systemów i części oraz mamy szczerą nadzieję, że odbywa się to z zamierzonym skutkiem w postaci waszego zadowolenia i nasycenia sprawą. Chcielibyśmy uświadomić was na tyle mocno, żebyście w przyszłości wiedzieli jak rozpoznać silnik Common Rail od pompowtryskiwacza, a nie jest to tak ciężkie w rozumieniu, jak się wydaję. Jednak mamy wciąż na uwadze temat przewodni naszej rozprawy i wiemy, że teraz potrzebujecie nieco innej porcji informacji, a my nie chcemy przypadkiem w drodze dedukcji minąć się z tematem. W końcu nie o to chodzi, by przekazywać wiedzę dla samego przekazania, a raczej robić to z chęcią, z powołania, ale i dla własnej przyjemności. Tego zresztą możecie być pewni, to dla nas czysta przyjemność być tutaj i opisywać dla was te fascynujące zagadnienia oraz rozwiązywać nierzadko zasobne kwestie. Tak czy inaczej, w sprawie Common Rail opinie bywają całkiem obiecujące i zdecydowanie warto skusić się na pogłębienie swojej wiedzy w tym niesamowicie interesującym zakresie. Pozostając jednak przy temacie, stosowne jest byś wiedział, że zatem Common Rail jest układem montowanym w silnikach samochodów. System ten tyczy się głównie silników zasilanych przez olej napędowy, dlatego możemy być pewni, że w większości znajdziemy go w samochodach wyposażonych właśnie w silniki diesla. Jednak choć w niewątpliwie mniejszym stopniu silniki napędzane za pomocą benzyny również bywają zaopatrzone w ten imponujący system. Możemy założyć, że ciekawi was również, jakie to marki samochodów montują, ten precyzyjny w swej budowie, układ. Widzimy co następuje i większość z was, potrzebuje mięsistych rzetelnych informacji niż oschłych faktów i dopytuje o marki samochodów z tym układem. W odpowiedzi podrzucamy, że to Suzuki, Mazda i też Toyota oraz Volo posiadają Common Rail – Audi, Skoda, Seat, Fiat, Alfa też, co żadną tajemnicą nie jest, też go mają. Zresztą naprawdę długo by tu wymieniać, bo to przecież niemalże wszyscy producenci samochodów obecnie to rozwiązanie w swoich podzespołach wykorzystują. Podsumowując system ten, występuję niemal we wszystkich samochodach, ponieważ jest to, przynajmniej na dzień dzisiejszy, najlepsze rozwiązanie.

 

Zawiera dane dotyczące tego w jakich samochodach znajduje sięukłąd common rail
Występowanie układu Common Rail

 

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO