Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Common rail co to?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Common Rail Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Common rail co to jest?
Common rail co to?

W dosłownym tłumaczeniu Common Rail oznacza wspólną szynę. Termin ten dotyczy technologii stosowanej w nowoczesnych silnikach wysokoprężnych z zapłonem samoczynnym. Układ Common Rail cechuje wtrysk bezpośredni, który jest sterowany elektronicznie za pomocą sterownika silnika. W skład systemu Common Rail wliczana jest pompa wysokiego i niskiego ciśnienia, wspólna szyna, wtryskiwacze oraz sterownik. Układy paliwowe wyposażone w Common Rail określane są mianem kulturalnych diesli ze względu na precyzyjne wtryskiwanie paliwa i komfort jazdy, jaki wynika z budowy i zasady działania wtryskiwaczy.

Wtryskiwacze Common Rail – jaka jest ich zasada działania?

Zadaniem wtryskiwaczy w układzie CR, jak sama nazwa wskazuje, jest wtryskiwanie paliwa, które do celowo trafia do komory spalania. Zanim paliwo trafi do wtrysku, jest najpierw tłoczone do wspólnej szyny. Następnie pod wpływem impulsu elektrycznego wysłanego ze sterownika silnika, iglica wtryskiwacza podnosi się, co skutkuje uwolnieniem paliwa. Konstrukcja wtrysku umożliwia wykonanie nawet 8 faz wtrysków w czasie jednego cyklu pracy cylindra. Główną cechą układu CR jest wytworzenie stałego ciśnienia bez względu na moment pracy silnika.

1. Silniki z układem Common Rail – kto wynalazł?

Poniżej przedstawiamy silniki wyposażone w Common Rail:
- TDI (Seat, Skoda, Volkswagen, Audi),
- MultiJet, JTD (Lancia, Alfa Romeo, Fiat),
- CDTi (Opel, Vauxhall),
- CDI (Mercedes-Benz),
- DDiS (Suzuki),
- CRD (Jeep, Chrysler),
- CITD (Mazda),
- CRDi (Hyundai, KIA),
- D3, D4 i D5 (Volvo),
- DI-D (Mitsubishi),
- BlueHDi, HDi e-HDi (Citroen, Peugeot),
- TID TTiD (Saab),
- TD4, TDV8 , TDV6 (Land Rover),
- TDCi (Ford),
- i-CTDi (Honda),
- dCi (Nissan, Renault),
- XDi (SsangYong),
- D-4D (Toyota).
Twórcą układu Common Rail jest firma Bosch. Po raz pierwszy został on zamontowany w 1997 r. w Alfie Romeo. System ten jest instalowany w 70% silników Diesla różnych producentów. Dzięki innowacyjności i wydajności stał się bardzo ceniony w środowisku posiadaczy silników wysokoprężnych.

Silnik z układem Common Rail
Silniki z układem Common Rail

2. System common rail – opinie

Silniki z technologią Common Rail cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród posiadaczy Diesli, jak i samych mechaników samochodowych. Z pewnością największymi zaletami CR jest równiejsza niż w poprzednich systemach praca silnika, znacznie lepsze spalanie, o wiele mniejszy hałas oraz dobre spalanie paliwa. Kierowcy cenią Common Rail także ze względu na możliwość uzyskania dużej mocy silnika, jak również mniejsze zużycie paliwa. Opinie na temat tego rodzaju systemu są bardzo pozytywne także z uwagi na niski poziom wydzielanych toksycznych spalin. Dzięki temu wtryski są w stanie spełnić rygorystyczne normy określające ilość emitowanych cząstek stałych.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Common Rail to rodzaj układu zasilania silnika diesla, w którym ciśnienie paliwa jest regulowane za pomocą specjalnego zespołu nazwanego "rail". Rail jest wspólny dla wszystkich wtryskiwaczy, dzięki czemu możliwe jest dokładniejsze dawkowanie paliwa do każdego cylindra w silniku. System Common Rail stosuje się w wielu nowoczesnych silnikach diesla, zarówno osobowych, jak i ciężarowych, a także w maszynach rolniczych i budowlanych. W zależności od konkretnego modelu silnika, system Common Rail może być wyposażony w różne rodzaje wtryskiwaczy, takie jak wtryskiwacze pośrednie lub bezpośrednie. Główną zaletą systemu Common Rail jest możliwość precyzyjnego dawkowania paliwa, co przekłada się na lepsze osiągi silnika, niższe emisje szkodliwych spalin i większą wydajność paliwową.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki