Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co z Regeneracją Pompowtrysków - Cena Bosch Service

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Co z Regeneracją Pompowtrysków - Cena Bosch Service

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Układ zasilania Pumpe Düse (pompowtryskiwacze), polegający na wykorzystaniu do wtrysku sprężonej dawki paliwa w silniku urządzeń często nazywanych pompowtryskami, zaczął być stosowany w drugiej połowie lat 90-tych ubiegłego wieku, mając swoją rynkową premierę w roku 1998. Za jego wprowadzenie do powszechnego użytku odpowiedzialny jest koncern Volkswagen Aktiengesellschaft, dzięki któremu pompowtryskiwacze błyskawicznie pojawiły się na rynku w wielu modelach znanych producentów samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, także spoza koncernu. Wśród nich przede wszystkim należy wymienić marki należące do grupy VAG, takie jak Audi, Volkswagen, Skoda czy Seat, ale także DAF, Scania, Volvo, Iveco, Renault czy Land Rover posiadały silniki zasilane pompowtryskiwaczami, co było skutkiem poznania przez konstruktorów ich zalet użytkowych.

Wśród tych zalet wyróżniała się trwałość układu i jego odporność na słabej jakości lub niewłaściwe paliwo, a także jego niskie zużycie przy jednoczesnym wzroście wydajności. Układ Pumpe Düse zawdzięcza te cechy wyeliminowaniu przewodów wysokiego ciśnienia i zastąpieniu jednej pompy mniejszymi, których ilość jest zależna od ilości wtryskiwaczy, ponieważ każdy zestaw pompa wtryskiwacz stanowi jedno urządzenie, odpowiadające za zasilanie paliwem jednego cylindra silnika.

Konstrukcja pompowtrysków

Zasada działania pompowtryskiwacza nie należy do najbardziej skomplikowanych, czego niestety nie można powiedzieć o jego konstrukcji, która wymaga wielu modyfikacji głowicy jednostki napędowej celem przystosowania do układu Pumpe Düse. Staje się to problematyczne szczególnie w momencie, w którym zachodzi konieczność przeprowadzenia serwisu czy to samego układu zasilania, czy też głowicy silnika, przez co drastycznie wzrastają koszty. Biorąc pod uwagę opisany powyżej fakt ilości pompowtryskiwaczy odpowiadającej liczbie cylindrów w silniku oraz wysoką cenę tych urządzeń, koszt akcji naprawczej może okazać się wydatkiem rzędu kilku-kilkunastu tysięcy złotych, dodatkowo powiększony zostanie on przez jeszcze droższe pompowtryskiwacze piezoelektryczne.


Koszt regeneracji pompowtryskiwaczy

Na szczęście zakup fabrycznie nowych pompowtryskiwaczy w większości przypadków nie jest konieczny, zaś uszkodzone da się poddać regeneracji, której cena bywa wielokrotnie niższa. Należy jednak pamiętać, by „pompowtryski” oddać do odpowiednio wyposażonego, wyspecjalizowanego w ich regeneracji Bosch Diesel Service Pawlik, ponieważ niedoświadczeni mechanicy, którzy nie mają dostępu do odpowiednich maszyn i urządzeń, nie będą w stanie przeprowadzić prawidłowo regeneracji tak skomplikowanych urządzeń. Regeneracja pompowtrysków w profesjonalnym zakładzie, prócz niższej od zakupu nowych urządzeń ceny, ma jeszcze dwie niezwykle istotne zalety, a mianowicie parametry zgodne z fabrycznymi oraz gwarancję na wykonaną usługę, której próżno szukać w niewyspecjalizowanych warsztatach, nie mających doświadczenia w naprawianiu układu Pumpe Düse.

Udostępnij wpis

Komentarze

Tomasz

Wystawiono Rok temu

Cena regeneracji pompowtrysków Bosch Service będzie zależeć od wielu czynników, takich jak model i marka pojazdu, stopień uszkodzenia pompowtrysków oraz lokalizacja serwisu. Bosch Service jest jednym z renomowanych producentów i dostawców pompowtrysków, oferujących usługi regeneracji i naprawy tych elementów. Mogą oni oferować konkurencyjne ceny w porównaniu z innymi serwisami, ponieważ posiadają specjalistyczne narzędzia i wiedzę potrzebną do naprawy pompowtrysków marki Bosch. Zazwyczaj cena regeneracji pompowtrysków Bosch Service będzie różnić się w zależności od modelu pojazdu, stopnia uszkodzenia pompowtrysków, jak również ceny za robociznę i koszty części zamiennych. Sugeruję skontaktować się z najbliższym serwisem Bosch Service, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat cen za regenerację pompowtrysków dla konkretnego modelu pojazdu.

Czy ta opinia była pomocna?

Filip

Wystawiono 4 lata temu

Przeczytałem i dużo mi się rozjaśniło o pompowtryskach.

Czy ta opinia była pomocna?

Ruda213

Wystawiono 5 lat temu

Świetny artykuł, można bardzo dużo się dowiedzieć, a to najważniejsze

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki