Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co wchodzi w skład Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Common Rail Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Co wchodzi w skład układu Common Rail?
Co wchodzi w skład Common Rail?

System Common Rail opiera się przede wszystkim na pracy pompy paliwa, pompy wtryskowej, przewodów paliwowych, szyny oraz wtryskiwaczy. Powyższe podzespoły mają w efekcie dostarczyć paliwo zgodnie z zapotrzebowaniem silnika w moc. Proces rozpoczyna się już w baku, skąd paliwo zasysane jest właśnie przez pompę paliwową. Następnie po przefiltrowaniu trafia do pompy wtryskowej, gdzie jest sprężane i podawane do wspólnej dla wszystkich wtryskiwaczy szyny. Szyna Common Rail z kolei pełni rolę akumulatora paliwa, gdzie czeka ono „w pełnej gotowości”, a w razie potrzeby przekazywane jest do wtryskiwaczy. Wtryskiwacze są ostatnim ogniwem łańcucha, ponieważ to do nich należy rozpylenie odpowiedniej dawki paliwa wprost do komory spalania. Pracą wszystkich wtrysków kieruje sterownik silnika, który na podstawie tak zwanej mapy wtrysku oraz informacji otrzymywanych z czujników decyduje o momencie wtrysku, długości trwania i ilości.

Zasada działania układu wtryskowego Common Rail – Common Rail 4 generacji

Wiemy już, jak wygląda budowa i charakterystyka układu Common Rail. Praca tegoż układu zaczyna się już baku paliwa, skąd jest ono pobierane przez pompę paliwa, stamtąd dociera do pompy wysokiego ciśnienia, która przekazuje sprężony olej napędowy do szyny. Szyna to element, który dał nazwę całemu układowi, ponieważ Common Rail to nic innego, jak wspólna szyna. To dzięki niej paliwo może zostać rozpylone przy minimalnym spadku ciśnienia, które zostało przez nie osiągnięte w pompie wtryskowej. Do tej pory funkcjonują 4 generacje układu Common Rail, które różnią się zwłaszcza ze względu na wartość ciśnienia paliwa.

1. Common rail. Czym jest, jak jest zbudowany, co warto wiedzieć o jego usterkach i opiniach kierowców na temat jego obsługi? – Common Rail opinie

Common Rail to technologia, która znalazła zastosowanie w silnikach wysokoprężnych Diesla. Efektywność systemu zawdzięcza się przede wszystkim pracy pompy paliwowej, wtryskowej, szyny oraz wtryskiwaczy. Najbardziej narażonymi na uszkodzenia częściami są wtryskiwacze z racji tego, że pracują pod ogromnymi obciążeniami wynikającymi z wysokiej temperatury panującej w komorze oraz wysokiego ciśnienia paliwa. Mimo większej wrażliwości na usterki układ ten jest o wiele bardziej ekonomiczny i ekologiczny w porównaniu z poprzednimi rozwiązaniami. Największą zaletą Common Rail jest optymalizacja procesu spalania paliwa oraz znacznie lepsze parametry użytkowe pojazdu.

2. Z jakich obwodów składa się układ CR? – Common Rail budowa

System Common Rail składa się z trzech obwodów: elektronicznego układu sterowania (włącznie ze sterownikiem, nastawnikami oraz czujnikami), obwodu niskiego ciśnienia (zbiornika, pompy paliwa oraz filtra paliwa) i obwodu wysokiego ciśnienia (pompy wtryskowej, szyny oraz wtryskiwaczy). Zadaniem obwodu niskiego ciśnienia jest głównie stłoczenie przefiltrowanego już paliwa i przekazanie go do pompy wysokiego ciśnienia. Ta pompa z kolei przekazuje paliwo do szyny Common Rail, skąd pod bardzo dużym ciśnieniem rozdzielane jest do wszystkich wtryskiwaczy. Elektroniczny układ sterowania kieruje całą praca wtryskiwaczy, a więc i dawką wtrysku na podstawie danych otrzymywanych z czujników.

Z jakich obwodów składa się układ Common Rail?
Z jakich obwodów składa się układ CR?

3. Common rail fakty i mity – Common rail w jakich silnikach

Nowoczesne silniki Diesla zaopatrzone są w układy Common Rail, w których wtryskiwane paliwo wykazuje ciśnienie rzędu ponad 2000 barów. Dzięki zastosowaniu akumulatora paliwa – wspólnej dla wszystkich wtryskiwaczy listwy, obserwujemy zaledwie minimalną utratę ciśnienia wtrysku. To właśnie wysokie ciśnienie zapewnia niezwykłą precyzję dawkowanego w formie mgiełki oleju napędowego. Mimo znacznie lepszych osiągów i ulepszeń układ Common Rail jest mało odporny zwłaszcza na złe jakościowo paliwo. Posiadając więc pojazd z Dieslem, warto dowiedzieć się, jak go eksploatować, aby podzespoły układu Common Rail działały w pełni wydajnie.

Udostępnij wpis

Komentarze

Radzio

Wystawiono 2 lata temu

Układ Common Rail (CR) to rodzaj układu wtryskowego, który służy do dostarczania paliwa do silnika samochodowego. Składa się z kilku elementów: 1. Pompa wysokiego ciśnienia: Pompa wysokiego ciśnienia to główny element układu Common Rail, który służy do wytwarzania wysokiego ciśnienia paliwa (dochodzącego nawet do 2000 barów). Pompa wysokiego ciśnienia jest napędzana wałkiem rozrządu i działa na zasadzie tłoczenia paliwa pod odpowiednim ciśnieniem. 2. Zbiornik paliwa: Zbiornik paliwa to miejsce, w którym przechowywane jest paliwo, z którego korzysta układ Common Rail. Zbiornik paliwa znajduje się zazwyczaj pod podwoziem samochodu i jest połączony z pompą wysokiego ciśnienia rurkami paliwowymi. 3. Regulator ciśnienia paliwa: Regulator ciśnienia paliwa to element układu Common Rail, który służy do regulacji ciśnienia paliwa w układzie. Regulator ciśnienia paliwa działa na zasadzie zaworu, który otwiera się lub zamyka, aby regulować przepływ paliwa. 4. Wtryskiwacze: Wtryskiwacze to elementy układu Common Rail, które służą do wtrysku paliwa do komory spalania silnika. Wtryskiwacze są zamontowane w głowicy silnika i działają na zasadzie tłoczenia paliwa pod odpowiednim ciśnieniem. 5. Komputer samochodowy: Komputer samochodowy (ECU) to element układu Common Rail, który służy do sterowania pracą układu. ECU odbiera sygnały z różnych czujników w samochodzie i na ich podstawie określa, jakiej ilości paliwa potrzebuje silnik w danym momencie.

Czy ta opinia była pomocna?

Robi

Wystawiono 2 lata temu

Common Rail wyprzedził pompowtryskiwacze, jednak mam wrażenie, że pompowtryski były trwalsze. Niby mówi się, że pracują głośniej, jednak kiedyś to wszystko było bardziej wytrzymałe.

Czy ta opinia była pomocna?

Lidka

Wystawiono 2 lata temu

Ciekawy artykuł, fajnie że ktoś pisze o systemie Common Rail. Dla takich osób jak ja to początek do zdobycia podstawowej wiedzy z tego zakresu.

Czy ta opinia była pomocna?

Patrycja

Wystawiono 2 lata temu

Bardzo fajnie się to czyta, przynajmniej teraz wiem co wchodzi w skład mojego Common Rail :D

Czy ta opinia była pomocna?

mirka93956

Wystawiono 2 lata temu

Solidne informacje są w tym artykule, polecam przeczytać o składzie Common RAIL

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki