Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co to są wtryskiwacze piezoelektryczne, dlaczego zastąpiły wtryskiwacze elektromagnetyczne?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryskiwacze piezoelektryczne - co różni je od elektromagnetycznych?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Wtryskiwacze piezoelektryczne, dlaczego zastąpiły wtryskiwacze elektromagnetyczne?
o to są wtryskiwacze piezoelektryczne, dlaczego zastąpiły wtryskiwacze elektromagnetyczne?

Wtryskiwacze piezoelektryczne zasilają układy wtryskowe w nowoczesnych pojazdach z silnikiem wysokoprężnym. Konstrukcja wtryskiwaczy piezoelektrycznych umożliwia im znacznie szybsze działanie (nawet 10-krotnie!), ponadto dawka wtrysku jest o wiele bardziej precyzyjna (da się ją wyregulować co do mikrometra!). Wtryskiwacze elektromagnetyczne nadal są instalowane na dużą skalę, a ich II generacja jest najpowszechniej stosowaną opcją. Producenci tych podzespołów nie stoją jednak w miejscu i stale ulepszają technologię wtrysku w układzie paliwowym. Tym sposobem powstały właśnie wtryskiwacze piezoelektryczne montowane w nowoczesnych Dieslach. Wysokie parametry użytkowe pojazdu, jakie możemy uzyskać dzięki piezoelektrykom, znacznie zwiększają komfort jazdy, jednak jest druga strona tego medalu. Wtryski te poddane są ogromnym obciążeniom – wysokiej temperaturze i ciśnieniu, przez co zużywają się znaczne szybciej niż elektromagnetyki.

Wtryskiwacze elektromagnetyczne i piezoelektryczne, które są lepsze? – Wtryskiwacze piezoelektryczne czy elektromagnetyczne?

Porównując obydwa rozwiązania wtrysku, bardziej ekonomicznym i ekologicznym wydaje się być układ zasilany wtryskiwaczami piezoelektrycznymi. Są one szybsze i bardziej precyzyjne, co zapewnia równomierne działanie silnika. Co więcej, potrafią podawać nawet 7 dawek wtrysku podczas jednego cyklu pracy cylindra. Z kolei elektromagnetyczne wtryskiwacze są znacznie bardziej wytrzymałe i nieco tańsze od piezoelektryków. Idąc z duchem czasu, należałoby wybrać nowoczesne technologie, ale czy starsze rozwiązania są znacznie gorsze? Tę decyzję pozostawiamy użytkownikom Diesli.

1. Wtryskiwacze Common Rail – Wtryskiwacze piezoelektryczne Siemens regeneracja

Temat regeneracji wtryskiwaczy Common Rail nie jest nowością, ponieważ od dawna z powodzeniem regeneruje się tego typu wtryski. Ponadto, elektromagnetyki posiadają indywidualną procedurę naprawy stworzoną przez producenta. Jak jest w przypadku wtryskiwaczy piezoelektrycznych? Otóż mimo tego, że ich proces naprawy nie został opisany, to również udaje się przedłużać im żywotność tego typu metodą. Koniecznością jest jednak sprawna cewka, a poza tym doświadczenie mechanika i nowoczesny park technologiczny, którym może dysponować.

2. Jaka jest różnica między wtryskiwaczami elektromagnetycznymi a wtryskami piezoelektrycznymi? – Jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny?

Główną różnicą między wtryskiwaczami stanowi przede wszystkim budowa. Za rozpoczęcie pracy wtrysków elektromagnetycznych odpowiada elektromagnes, który otrzymuje impuls elektryczny ze sterownika silnika. Zajmowało to jednak dłuższą chwilę, dlatego wynaleziono inny materiał cewki, którym jest właśnie stos piezoelektryczny. Dzięki piezoelektrykom samochód pracuje o wiele ciszej, spala mniej oleju napędowego, co nie wpłynęło na osiągi pojazdu. Jak więc rozpoznać jedne wtryski od drugich? Piezoelektryczne mają wbudowaną cewkę wewnątrz wtrysku, natomiast elektromagnetyczne mają cewkę w górnej części korpusu.

Różnica między wtryskiwaczami elektromagnetycznymi a wtryskami piezoelektrycznymi
Jaka jest różnica między wtryskiwaczami elektromagnetycznymi a wtryskami piezoelektrycznymi?

3. Budowa i zasady działania wtryskiwacza CR – Jak działa wtryskiwacz piezoelektryczny?

Wtryskiwacz rozpoczyna swoją pracę, kiedy impuls przesłany ze sterownika trafia na materiał piezoelektryczny. Wtedy to właśnie materiał ten zwiększa swoją objętość, a ciśnienie w komorach wzrasta, co skutkuje uniesieniem się iglicy. Samo ciśnienie nie wystarcza jednak, aby doszło do rozpylenia paliwa, dlatego też zastosowano kolejny element, jakim jest siłownik hydrauliczny, który ma za zadanie zwiększyć skok ciśnienia. We wtryskiwaczu piezoelektrycznym nie występują tłoczki i trzpień, jakie są z kolei w elektromagnetykach. Posiadając pojazd z silnikiem Diesla, warto wiedzieć, jaki układ wtryskowy go zasila i jakie jest działanie wtryskiwaczy zarówno piezoelektrycznych, jak i elektromagnetycznych w Common Rail, aby odpowiednio o nie dbać.

Udostępnij wpis

Komentarze

Karol

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze piezoelektryczne to rodzaj wtryskiwaczy w silnikach samochodowych, które wykorzystują piezoelektryczność do otwierania i zamykania dysz wtrysku paliwa. Wtryskiwacze piezoelektryczne są bardziej precyzyjne i szybsze niż wtryskiwacze elektromagnetyczne, co pozwala na lepsze dozowanie paliwa do silnika i poprawę jego sprawności. Ponadto, wtryskiwacze piezoelektryczne są mniejsze i lżejsze od wtryskiwaczy elektromagnetycznych, co oznacza, że są łatwiejsze do zamontowania w samochodach i mogą pomóc w osiągnięciu lepszych osiągów zarówno w zakresie mocy, jak i wydajności paliwowej. Wtryskiwacze piezoelektryczne są coraz częściej stosowane w nowoczesnych samochodach, ponieważ pozwalają one na uzyskanie lepszych osiągów i niższych emisji szkodliwych substancji.

Czy ta opinia była pomocna?

Audi Q7

Wystawiono 2 lata temu

literówka: "We wtryskiwaczy piezoelektrycznym nie występują tłoczki i trzpień."

Czy ta opinia była pomocna?

Misiek_19

Wystawiono 2 lata temu

Wszystko idzie do przodu, więc wtryski piezoelektryczne zastąpiły elektromagnetyczne. Dobry artykuł!

Czy ta opinia była pomocna?

Damian

Wystawiono 2 lata temu

Rozwój motoryzacji, taka kolej rzeczy. Niedługo pewnie i piezoelektryczne zostaną zastąpione przez coś nowego, lepszego.

Czy ta opinia była pomocna?

bezimienny.3.2

Wystawiono 2 lata temu

Potrzebna i przydatna wiedza. Dzięki temu dowiedziałem się jakie są tam różnice pomiędzy tymi wtryskiwaczami piezoelektrycznymi a elektromagnetycznymi. Dziękuję bardzo :)

Czy ta opinia była pomocna?

Nat-brzow246

Wystawiono 2 lata temu

Akurat w moim aucie są wtryski piezoelektryczne, ale znajomy ma elektromagnetyczne, czyli te starsze i zastanawiał się, czy da się je wymienić na piezo. Muszę mu pokazać ten artykuł :D

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki