Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co to jest wtryskiwacz Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Co to jest wtryskiwacz Common Rail?
Co to jest wtryskiwacz Common Rail?

Wtryskiwacz to jeden z elementów układu paliwowego, który odpowiada za dostarczanie silnikowi odpowiedniej dawki paliwa. Przeważnie w samochodach osobowych występują 4 szt. wtryskiwaczy, spośród których każdemu przypada jeden cylinder. Wtryski połączone są wspólną listwą, pełniącą rolę akumulatora paliwa, które to pod ogromnym ciśnieniem rozdzielane jest do wszystkich wtryskiwaczy. To właśnie od listwy wtryskowej (z ang. Common Rail) powstała nazwa całego systemu wtryskowego. Do tej pory stworzono 4 generacje, różniące się między sobą przede wszystkim ciśnieniem wtrysku (ok, 1300, 1600, 1800 i ponad 2000 barów). Wtryskiwacze dzielą się na dwa rodzaje: elektromagnetyczne oraz piezoelektryczne, a najpopularniejszymi producentami tychże podzespołów są Bosch, Denso, Siemens i Delphi. Układ Common Rail z wtryskiwaczami jest aktualnie instalowany w większości pojazdów z silnikiem wysokoprężnym (70%!).

Budowa i zasady działania wtryskiwacza CR – Common Rail co to?

Choć działanie wtrysku wydaje się proste, to jego budowa jest precyzyjna i skomplikowana, a na samą konstrukcję składa się około 30 elementów. Praca całego systemu CR opiera się na sprawności wtrysków, które pod dużym ciśnieniem muszą wtrysnąć odpowiednią dozę paliwa wprost do komory spalania. Common Rail to nowoczesna technologia instalowana w silnikach wysokoprężnych, która zapewnia niezwykle precyzyjną dawkę paliwa, dzięki czemu silnik pracuje znacznie wydajniej i równiej. Zastosowanie układu CR w Dieslach pozwoliło zoptymalizować ilość emitowanych spalin, zmniejszyć ilość zużywanego paliwa, poprawić parametry użytkowe samochodu oraz zmniejszyć poziom hałasu.

1. Dlaczego wtryskiwacze Common Rail ulegają zużyciu – Common Rail opinie

Dlaczego wtryskiwacze Common Rail ulegają zużyciu
Dlaczego wtryskiwacze Common Rail ulegają zużyciu

Wtryski CR zużywają się, ponieważ są złożone z elementów eksploatacyjnych, które z biegiem czasu ulegają niszczeniu. Należą do nich przykładowo uszczelki czy też podkładki regulacyjne. Pozostałe elementy, choć wydają się względnie trwałe, to narażone są na niekorzystne warunki pracy, takie jak ogromne ciśnienie i temperatura, a to prowadzi do ich uszkodzenia. Nowoczesne układy CR są bardzo dokładne, ale i bardzo wrażliwe na obecność zanieczyszczeń. Dlatego też wtryski, jak i pozostałe części układu paliwowego tracą odpowiednie parametry pracy, gdy w miarę upływu czasu gromadzi się na nic coraz więcej nagaru i innego rodzaju osadów. Mimo wszystko Common Rail cieszy się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników Diesli.

2. Wtryskiwacze Common Rail – co robią i skąd wiedzieć, że nie działają? – Wtrysk Common Rail cena

Wtryskiwacze CR zapewniają jednostce napędowej odpowiednio dobraną przez sterownik dawkę paliwa. Są jednak często narażone na awarie, które znacznie obniżają komfort jazdy i są niestety dość kosztowne. O uszkodzeniu wtryskiwaczy poinformują nas nietypowe zachowania naszego auta, które w momencie usterki zaczyna szarpać, gasnąć, tracić moc i pracować znacznie głośniej. Niesprawne wtryski spowodują też wzmożone dymienie z wydechu, nietypowe falowanie obrotów czy też zauważalnie gorsze osiągi. Cena nowego wtryskiwacza często waha się od 800 zł do 2000 zł, jednak zależy ona w głównej mierze od rodzaju i modelu auta, rodzaju i marki wtrysków. Należy wiedzieć, że regenerowane wtryski są znacznie tańsze i wielu kierowców decyduje się na zakup takich podzespołów lub też regenerację własnych.

Udostępnij wpis

Komentarze

Łukasz

Wystawiono 2 lata temu

Wtryskiwacze Common Rail to rodzaj wtryskiwaczy stosowanych w układach zasilania silników diesel. Nazwa "Common Rail" pochodzi od tego, że wtryskiwacze te są podłączone do wspólnego, ogólnego kanału (ang. rail), z którego pobierają paliwo. Wtryskiwacze Common Rail są zazwyczaj stosowane w nowoczesnych silnikach diesel, gdzie wymagana jest wysoka dokładność wtrysku paliwa i niskie emisje szkodliwych spalin. Wtryskiwacze Common Rail działają na zasadzie elektrycznego sterowania, gdzie ciśnienie paliwa jest regulowane przez elektryczny sterownik, który otwiera lub zamyka wtryskiwacze w odpowiednim momencie. Wtryskiwacze Common Rail są bardzo dokładne i pozwalają na precyzyjny wtrysk paliwa w odpowiednim momencie cyklu pracy tłoka, co prowadzi do lepszego spalania i niższych emisji spalin. Wtryskiwacze Common Rail są również bardziej wydajne i ekonomiczne w porównaniu z innymi rodzajami wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki