Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co ile sprawdzać wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzanie wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Co ile sprawdzać wtryski?
Co ile sprawdzać wtryski?

Stan techniczny wtryskiwaczy najlepiej sprawdzać po przejechaniu około 100 – 150 tys. km. To właśnie przy takim przebiegu mogą wykazywać pierwsze objawy zużycia, więc warto je w porę wychwycić. Dość regularne sprawdzanie wtrysków pozwoli nam szybko określić, czy wtryski wymagają czyszczenia lub, czy któryś z elementów powinien zostać wymieniony na nowy. W pełni sprawne wtryski gwarantują równomierną pracę silnika Diesla, więc jeśli nie chcemy odczuwać niedogodności w trakcie jazdy, powinniśmy sprawdzać ich parametry co jakiś czas. Trzeba wiedzieć, że zużyte i brudne wtryski znacznie obniżą komfort jazdy, pracują bowiem o wiele głośniej, doprowadzają do większego zużycia paliwa, większego spalania, ograniczają osiągi i moc, a w konsekwencji mogą nawet unieruchomić samochód. Mając na uwadze powyższe, chyba już nikt nie będzie miał wątpliwości, co ile i czy w ogóle warto sprawdzać wtryski. Dobrą wiadomością jest też to, ile trwa sprawdzanie wtryskiwaczy, ponieważ usługę tę realizujemy w 1 dzień roboczy.

Sprawdzanie wtryskiwaczy – jak wygląda ten zabieg i dlaczego należy go przeprowadzać?

Sprawdzanie wtryskiwaczy w serwisie samochodowym polega na wymontowaniu części z układu, rozbiórce na pojedyncze elementy oraz określaniu stopnia zużycia pod mikroskopem optycznym. Weryfikując stan wtryskiwaczy, unikniemy problematycznej awarii i kosztów z nią związanych, dlatego nie warto zaniedbywać tej czynności. Stan wtrysków możemy też wstępnie sprawdzić w przydomowym garażu, ale powierzając to doświadczonemu mechanikowi, możemy mieć pewność, że weryfikacja została zrealizowana dokładnie i z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu diagnostycznego.

1. Jak sprawdzić, czy wtryski wymagają czyszczenia? – Czyszczenie wtryskiwaczy diesel cena

Jak sprawdzić, czy wtryski wymagają czyszczenia?
Jak sprawdzić, czy wtryski wymagają czyszczenia?

Pierwszą oznaką konieczności czyszczenia wtrysków jest wystąpienie objawów świadczących o tej usterce, jednak zanim one wystąpią, możemy sprawdzić sprawność wtrysków za pomocą testera diagnostycznego. Tester poinformuje nas o ewentualnych kodach błędu danego wtrysku, a analiza wyników pozwoli ustalić, który z wtryskiwaczy wykazuje nieprawidłowe parametry pracy. Dokładniejszy sposób sprawdzania wtrysków wiąże się z ich demontażem i oględzinach wszystkich części pod mikroskopem. Wtedy też wiadomo, jak bardzo zabrudzone są poszczególne elementy i które z nich należy wymienić na nowe.

2. Uszkodzone wtryski objawy – jak rozpoznać? – Regeneracja wtrysków cena

Dysfunkcję wtryskiwaczy poznamy po kilku niedogodnościach w trakcie jazdy obejmujących szarpanie silnika, gaśnięcie auta na niskich obrotach i nietypowe falowanie obrotów, problem z uruchomieniem pojazdu czy też znacznie gorsze parametry użytkowe samochodu. Powyższe objawy świadczą o konieczności sprawdzenia stanu technicznego wtryskiwaczy i o ile to możliwe poddaniu ich regeneracji. Uszkodzone wtryski co prawda należy wymienić na nowe, ale jeśli są tylko mocno zużyte to można je z powodzeniem regenerować. Koszty takiej usługi oscylują w okolicy 500 zł, czyli są o wiele mniejsze niż cena nowych podzespołów.

Udostępnij wpis

Komentarze

Krystek

Wystawiono 9 miesiecy temu

Zalecane jest sprawdzanie stanu wtryskiwaczy co najmniej raz w roku lub co kilka tysięcy kilometrów, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Można to zrobić podczas regularnych przeglądów samochodu lub w razie wystąpienia objawów, które mogą świadczyć o awarii wtryskiwaczy (np. nierówna praca silnika, spadek mocy, wzrost zużycia paliwa itp.). Podczas sprawdzania wtryskiwaczy należy zwrócić uwagę na ich ogólny stan oraz na parametry pracy, takie jak ciśnienie robocze, przepływ paliwa, kąt otwarcia, czas otwarcia itp. Jeśli stwierdzi się jakieś nieprawidłowości, należy skontaktować się z profesjonalnym warsztatem samochodowym, który może dokonać odpowiednich diagnostycznych testów i określić, czy problemem jest awaria wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki