Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co daje zwiększenie dawki paliwa?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Naprawa wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Skutkiem zwiększenia dawki paliwa jest przede wszystkim większa moc silnika. Naturalnym stanem rzeczy będzie więc lepsze przyspieszenie, które kierowca z pewnością zauważy podczas wyprzedzania. Mówiąc kolokwialne, zwiększenie dawki paliwa w 1.9 TDI da pojazdowi większego „kopa”. Jeśli jednak dawka paliwa jest zbyt duża, będzie niosło to za sobą konsekwencje, których trzeba być świadomym, decydując się na tuning.

Co oznacza zwiększenie dawki paliwa?
Co daje zwiększenie dawki paliwa?

1. Za duża dawka paliwa diesel – objawy

Oprócz uzyskania większej mocy, jaka wiąże się ze zmianą dawki paliwa w 1.9 TDI, czynność ta spowoduje wystąpienie kilku skutków ubocznych takich jak:

- O wiele większe zużycie paliwa, co zresztą jest dość oczywiste.
- Większe ciśnienie spalania, co przekłada się na większe ciśnienie na tłoku, a to znowu powoduje większy moment obrotowy silnika. Przekroczenie maksymalnego momentu obrotowego doprowadzi do przeciążeń elementów, które w efekcie zużyją się o wiele szybciej.
- Większa ilość emitowanych spalin, których jakość drastycznie się pogorszy. Wiąże się to z powstawaniem toksycznych cząstek stałych, co przełoży się z pewnością na niespełnianie restrykcyjnej normy EURO.
- Nieprawidłowy przebieg spalania, który będzie wiązał się silniejszym kopceniem, zwłaszcza w momencie wciskania pedału gazu.
- Głośny proces spalania, który objawi się uciążliwymi stukami i hałasami.

Jak polepszyć parametry pracy wtryskiwaczy?

Aby wtryskiwacz był w pełni wydajny, trzeba przede wszystkim zadbać o jego stan techniczny. Mamy tu na myśli dbałość o jakość uszczelniaczy oraz czystość wszystkich elementów wtryskiwacza. Najbardziej popularną usługą wśród posiadaczy technologii Common Rail jest kompleksowa regeneracja podzespołów układu paliwowego. W zakres takiej usługi wchodzi szczegółowa diagnostyka części składowych wtrysku, wymiana zużytych elementów, a także czyszczenie wtryskiwaczy z wykorzystaniem najskuteczniejszych metod. Regenerowane wtryskiwacze wykazują bardzo dobre parametry pracy, a ich właściwości porównywane są do nowych części.

Jak polepszyć parametry pracy wtrysków?
Jak polepszyć parametry pracy wtryskiwaczy?

Trzeba jeszcze wspomnieć o tym, ile trwa regeneracja wtrysków, bowiem jest to zaledwie dwa dni robocze. Dodatkowo cena regeneracji jest o wiele korzystniejsza, niż fabrycznie nowe wtryskiwacze, dlatego jest to świetna alternatywa dla kierowców Diesli.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Zwiększenie dawki paliwa w silniku polega na wtryskiwaniu większej ilości paliwa do cylindra podczas każdego cyklu pracy silnika. To może mieć pewne korzyści, takie jak: Zwiększona moc silnika: Więcej paliwa oznacza więcej energii dostarczanej do silnika, co pozwala na zwiększenie mocy. lepsze zabezpieczenie przed zatrzymaniem silnika na wyższych obrotach, Poprawa przyspieszenia: Zwiększenie dawki paliwa pozwala na szybsze osiągnięcie wyższych prędkości, co jest szczególnie przydatne w przypadku pojazdów sportowych lub maszyn rolniczych. Jednakże należy pamiętać, że zwiększanie dawki paliwa również ma swoje wady, które mogą przyczyniać się do większych zanieczyszczeń i niższej efektywności paliwowej. Zwiększanie dawki paliwa może prowadzić do: Wysokiego spalania paliwa: Więcej paliwa oznacza więcej emisji CO2 i spalin, co może prowadzić do zwiększonych kosztów eksploatacji i negatywnego wpływu na środowisko. Uszkodzenia silnika: Nadmierne ilości paliwa mogą prowadzić do przegrzewania się silnika, co może prowadzić do uszkodzenia elementów silnika, takich jak tłoki lub wał korbowy. Ponadto przesadne zwiększanie dawki paliwa może prowadzić do utraty kontroli nad pojazdem i niebezpiecznych sytuacji drogowych. Dlatego ważne jest, aby zwiększanie dawki paliwa było przeprowadzane przez specjalistów, którzy prawidłowo dobiorą odpowiednie parametry pracy silnika z zachowaniem bezpieczeństwa i ekologii.

Czy ta opinia była pomocna?

Jacek

Wystawiono 2 lata temu

100% prawdy pani Moniko gratuluję wiedzy

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki