Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ciemny dym z wydechu i spadek mocy silnika – to mogą być wtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

W przypadku gdy pojazd "przydymia" i nastąpił odczuwalny spadek jego mocy kierowcy domyślnie i często też słusznie obstawiają właśnie problem z wtryskiwaczami paliwa. Gdy wtryski są uszkodzone, bądź wyeksploatowane to moc i osiągi silnika znacznie spadają. W takiej sytuacji dodatkowo towarzyszą jeszcze inne niepokojące objawy, jak:

  • problemy z uruchomieniem silnika, gaśnięcie auta,
  • spadające osiągi,
  • niecodzienne odgłosy dochodzące spod maski,
  • o wiele większe spalanie paliwa.

Nieprawidłowo działające wtryski nie dawkują paliwa w określonej ilości, dlatego niezbędna jest wizyta w serwisie, aby przeprowadzić ich diagnostykę i ewentualnie zregenerować. Autoryzowane serwisy samochodowe, zajmujące się silnikami Diesla dysponują najnowocześniejszym sprzętem i różnymi metodami czyszczenia, regeneracji wtryskiwaczy, które dobierane są odpowiednio do konkretnego przypadku.

Pojazd w serwisie
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Test cewki wtryskiwacza

Od czego psują się wtryskiwacze?

Wtryskiwacze paliwa zazwyczaj ulegają usterce z powodu zanieczyszczeń. Przyczynia się do tego głównie olej napędowy słabej jakości. Kolejnymi przyczynami ich awarii jest brak systematyczności w wymianach oleju silnikowego oraz filtrów, niewłaściwy skład biochemiczny paliwa oraz występowanie usterek i ich lekceważenie w obrębie innych układów. Za awarię wtryskiwaczy w układzie Common Rail ponosi odpowiedzialność użytkownik samochodu, który nie reaguje na pierwsze niepokojące sygnały wysyłane przez pojazd. Wystarczy, że w układzie pracuje 1 wtrysk obciążony awarią, a będzie on wpływał negatywnie na działanie pozostałych, stopniowo pogarszając ich kondycję i pracę.

Czy konieczna jest wymiana uszkodzonych wtryskiwaczy?

Jeśli winne występującym problemom z pojazdem są wtryskiwacze paliwa, zazwyczaj nie ma konieczności ich wymiany. Zużyte lub uszkodzone wtryski zazwyczaj można poddać oczyszczaniu, jak i skutecznej oraz korzystnej cenowo regeneracji, która przywraca ich pierwotne parametry. Regeneracja pozwala na precyzyjne oczyszczenie wtrysków oraz wymianę uszkodzonych bądź zużytych elementów, Można ją przeprowadzić poza wyjątkowymi przypadkami, w których występują uszkodzenia mechaniczne.
Najmniej jednak problemów z układem wtryskowym mają właściciele Diesli, którzy decydują się na regularne serwisowanie pojazdu i wymiany filtra paliwa, który wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia.

Zregenerowany wtryskiwacz

Jak zapobiegać problemom z wtryskiwaczami?

Zazwyczaj zarówno rozległe, mniejsze usterki, jak i nienaturalnie szybkie zużycie wtryskiwaczy paliw z reguły biorą się z zanieczyszczeń trafiających do listwy wtryskowej, zapobieganie problemom jest dość proste, wystarczy regularnie:

  • wymieniać filtr paliwa. Fachowcy w wielu przypadkach zalecają wymianę filtra paliwa znacznie częściej, niż wynika to z zaleceń producenta. Filtry zatrzymują liczne zanieczyszczenia, które negatywnie wpływają na pracę oraz stan wtryskiwaczy. Warto przy tym decydować się także na wymianę oleju silnikowego, a bez wątpienia wydłuży to żywotność elementów kluczowych dla pracy silnika.
  • stosować paliwo wyłącznie dobrej jakości, niezawierające zanieczyszczeń. Stosowanie sprawdzonej jakości oleju napędowego o odpowiednich właściwościach znacząco wpływa na pracę i stan techniczny wtrysków oraz silnika.
Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki