Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Chemiczne czyszczenie wtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czyszczenie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Chemiczne czyszczenie wtryskiwaczy polega na zastosowaniu specjalnych preparatów chemicznych, które usuwają zanieczyszczenia i osady, które mogą powodować problemy z wtryskiem paliwa. Preparaty te są wprowadzane do układu paliwowego silnika poprzez zasilacz wtryskiwaczy lub bezpośrednio do zbiornika paliwa. Podczas normalnej eksploatacji, wtryskiwacze mogą ulegać zabrudzeniu i osadzaniu się zanieczyszczeń na swoich powierzchniach roboczych, co może prowadzić do nieprawidłowego wtrysku paliwa i zwiększonej emisji spalin. Chemiczne czyszczenie wtryskiwaczy może pomóc w przywróceniu ich sprawności i poprawić wydajność silnika poprzez usunięcie nagromadzonych zanieczyszczeń. W przypadku ciężkiego zabrudzenia, konieczne może być wysłanie wtryskiwaczy do specjalistycznej firmy zajmującej się ich regeneracją i czyszczeniem. Ważne jest, aby wybierać odpowiednie preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy, które nie uszkodzą elementów układu paliwowego i zapewnią dokładne i skuteczne czyszczenie.

1. Diagnostyka wtryskiwaczy – czy warto skorzystać?

Chemiczne czyszczenie wtryskiwaczy 1.9 TDI co prawda usunie osad zakłócający wtryskiwaczom pracę, ale nie usunie skutków zużycia mechanicznego. Dokładna i szczegółowa analiza części zewnętrznych, jak i wewnętrznych wtrysku, pozwoli na dobór odpowiedniej metody naprawy oraz sposobu czyszczenia.

Dlatego zawsze warto zdecydować się na diagnostykę wtryskiwaczy, aby w porę zlokalizować uszkodzenia, przez które czyszczenie i regeneracja nie przyniosą efektów.

2. Co wpływa na zły stan techniczny wtryskiwaczy?

Niewątpliwie do czynników wpływających na nieodpowiednią pracę wtryskiwaczy zalicza się tankowanie złego jakościowo paliwa. To właśnie w oleju napędowym pochodzącym z niesprawdzonego źródła znajduje się mnóstwo osadów i brudów przywierających do powierzchni wtryskiwaczy.

Trzeba też wiedzieć, że regularne czyszczenie wtryskiwaczy w Dieslu przyniesie krótkotrwałe efekty, jeśli nie zadbamy o wymianę filtra paliwa.

Decydują się więc na samochód napędzany silnikiem Diesla, warto uprzednio dowiedzieć się, w jaki sposób o niego dbać, by cieszyć się długą żywotnością wszystkich podzespołów.

Metody chemicznego czyszczenia wtryskiwaczy
Chemiczne czyszczenie wtryskiwaczy


Najczęściej występujące objawy zabrudzonych wtryskiwaczy

Dysfunkcja wtryskiwaczy niezaprzeczalnie da się we znaki podczas jazdy. Zaobserwujemy wówczas nieprzyjemne szarpanie silnika i znaczną utratę mocy. Doskwierać będą także dźwięki stukających wtrysków, a także niecodzienne falowanie obrotów. Jednak najwięcej problemów może przysporzyć nam trudność uruchomienia silnika i powtarzające się jego gaśnięcie zwłaszcza na tzw. luzie.

Objawem wizualnym, który z pewnością rzuci się w oczy pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, będą kłęby spalin wylatujące z rury wydechowej auta. Dla kierowcy znaczący będzie kolor dymu, ponieważ wskaże prawdopodobne źródło usterki.

Wyżej wspomnianych symptomów bezdyskusyjnie nie należy ignorować, ponieważ skrócą trwałość nie tylko samych wtryskiwaczy, ale także pozostałych podzespołów układu paliwowego.

Objawy brudnych wtryskiwaczy
Najczęściej występujące objawy zabrudzonych wtryskiwaczy

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Chemiczne czyszczenie wtryskiwaczy polega na oczyszczeniu ich z różnego rodzaju zanieczyszczeń za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych środków chemicznych. W zależności od stanu zanieczyszczenia, proces ten może polegać na różnych czynnościach, takich jak: Czyszczenie mechaniczne: polega na usunięciu osadów z wtryskiwaczy za pomocą specjalistycznych narzędzi i przyrządów. Czyszczenie ultradźwiękowe: polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych do rozbicia i usunięcia osadów z wtryskiwaczy. Czyszczenie chemiczne: polega na zanurzeniu wtryskiwaczy w specjalnie przygotowanym roztworze chemicznym, który rozpuszcza osady i zanieczyszczenia, po czym następuje spłukanie wtryskiwaczy wodą. Chemiczne czyszczenie wtryskiwaczy jest skutecznym sposobem na usunięcie zanieczyszczeń, które mogą osłabić ich działanie i prowadzić do ich awarii, czy też skrócić ich trwałość. Warto jednak pamiętać, że czyszczenie chemiczne nie jest panaceum na wszystkie problemy z wtryskiwaczami i nie zawsze jest konieczne - zalecane jest skonsultowanie z mechanikiem, czy w konkretnym przypadku jest to potrzebne.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki