Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

CENA REGENERACJI POMPOWTRYSKIWACZY – Bosch, a Delphi

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Cena regeneracji pompowtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Cena regeneracji pompowtryskiwaczy może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak marka i model pojazdu, rodzaj wtryskiwacza, stopień uszkodzenia oraz miejsce, gdzie wykonywana jest regeneracja. Ogólnie, cena regeneracji jednego pompowtryskiwacza może wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od wymienionych czynników. Warto jednak pamiętać, że regeneracja pompowtrysków jest zazwyczaj tańsza niż zakup nowych. Przed podjęciem decyzji o regeneracji warto porównać oferty różnych warsztatów i wybrać ten, który oferuje najlepszą jakość usługi w rozsądnej cenie.

1. CENA NAPRAWY POMPOWTRYSKIWACZY | Koszty, cenniki, wartość i wydatek na regenerację pompowtrysków w Bosch Diesel Service

Pompowtryskiwacze to bardzo częsty widok pod maskami wielu samochodów wyposażonych w silniki z zapłonem samoczynnym.
Pompowtryskiwacze Bosch zadebiutowały na rynku w 1998 roku dzięki inżynierom grupy VAG, którzy postanowili wprowadzić ten układ zasilania do swojej najpopularniejszej jednostki wysokoprężnej, czyli zaprojektowanego w 1991 roku przez Audi silnika 1.9TDI. Pompowtryskiwacze Boscha posiadają wiele zalet użytkowych, które pozwoliły im na szybkie pojawienie się pod maskami samochodów wielu europejskich marek, takich jak Audi, Seat, Skoda, Volkswagen, Renault, Volvo, Iveco, Scania, Land Rover, DAF czy nawet niektórych modeli Forda (na przykład Galaxy – bliźniacza konstrukcja dla Volkswagena Sharan).
Głównymi cechami, dzięki którym pompowtryskiwacze uzyskały tak wysoką popularność, było niskie zużycie oleju napędowego oraz jednoczesne zwiększenie osiągów silnika, co zostało osiągnięte poprzez stałe, równomierne i optymalne ciśnienie rozpylanej dawki paliwa w komorze spalania, utrzymujące się na poziomie dwóch tysięcy barów. Ponadto pompowtryskiwacze wykazywały się dużo wyższą odpornością na słabą jakość tankowanego paliwa, a także długim czasem eksploatacji, pozwalającym na uzyskiwanie dużych przebiegów bez oznak jakiegokolwiek zużycia, co pozwalało na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji.
W przypadku wystąpienia awarii lub wyeksploatowania koszty jednak wzrastają, ponieważ fabrycznie nowe pompowtryskiwacze osiągają wysokie ceny, wynoszące mogące wynosić nawet kilka tysięcy złotych za sztukę. Dodatkowo pompowtryskiwacze komplikowały konstrukcję silnika, którego głowica musiała być przystosowana do ich montażu, obciążały też wałki rozrządu, ponieważ to właśnie one przekazywały, poprzez osadzone na nich krzywki, energię potrzebną pompowtryskiwaczom do sprężania paliwa. Te wady konstrukcyjne układu PD, oraz problem z uzyskiwaniem coraz bardziej wyśrubowanych norm emisji spalin, przyczyniły się do stopniowego wycofywania pompowtryskiwaczy z produkcji, owocującego wycofaniem się koncernu Volkswagen Aktiengesellschaft z dalszego montowania ich w swoich jednostkach napędowych w 2011 roku.
Problem najbardziej dotkliwy dla użytkownika samochodu z silnikiem zasilanym pompowtryskiwaczami, czyli ceny nowych urządzeń, da się rozwiązać wybierając tańszą alternatywę w postaci regeneracji pompowtryskiwaczy w profesjonalnym zakładzie.


Profesjonalna regeneracja pompowtrysków

Wyspecjalizowany w regeneracji pompowtryskiwaczy warsztat Bosch Diesel Service Pawlik posiada bowiem niezbędne maszyny i urządzenia naprawczo-diagnostyczne, takie jak stoły probiercze EPS 815 Cambox, pozwalające na sprawdzanie pompowtryskiwaczy przy odtworzeniu warunków pracy w silniku, z którego pochodzą. Posiadają one także wykwalifikowanych specjalistów, którzy doskonale znają konstrukcję tych urządzeń wraz ze wszystkimi słabymi punktami, najbardziej narażonymi na awarie.
Pozwala to na sprawne przeprowadzenie regeneracji pompowtryskiwaczy Bosch, czy Delphi, która polega na wymianie jedynie uszkodzonych elementów urządzenia, co znacząco obniża koszty serwisu układu zasilania silnika, zapewniając jednocześnie parametry takie same, jakie posiadają fabrycznie nowe egzemplarze.
Pompowtryskiwacze Bosch są dużo tańsze w naprawie niż jego odpowiednik z firmy Delphi, dlatego często podczas wyboru samochodu warto zapytać jakiego producenta jest układ wtryskowy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Zygzak

Wystawiono Rok temu

Cena regeneracji pompowtryskiwaczy zależy od marki i modelu oraz od tego, czy regeneracja będzie przeprowadzana przez producenta (np. Bosch lub Delphi) czy przez zewnętrznego serwisanta. W przypadku producentów cena będzie wyższa, ale zwykle daje ona gwarancję na jakość i trwałość regenerowanego elementu. Zewnętrzni serwisanci mogą oferować niższe ceny, jednak trzeba mieć na uwadze, że jakość ich usług może być niższa.

Czy ta opinia była pomocna?

Przemysław

Wystawiono 4 lata temu

Ciężko powiedzieć, która z firm będzie najlepsza. Ja osobiście jestem po regeneracji wtryskiwaczy siemens i cenowo też wyszło to bardzo dobrze. Jestem z nich zadowolony.

Czy ta opinia była pomocna?

Jankia

Wystawiono 5 lat temu

Dobrze, że regeneracja jest tania, bo jakby tak kupować cały czas nowe pompowtryski to byłoby kiepsko :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki