25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

CENA REGENERACJI POMPOWTRYSKIWACZY – Bosch, a Delphi

Autor: Kamila Mila
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.70

CENA NAPRAWY POMPOWTRYSKIWACZY | Koszty, cenniki, wartość i wydatek na regenerację pompowtrysków w Bosch Diesel Service

Pompowtryskiwacze to bardzo częsty widok pod maskami wielu samochodów wyposażonych w silniki z zapłonem samoczynnym.

Pompowtryskiwacze Bosch zadebiutowały na rynku w 1998 roku dzięki inżynierom grupy VAG, którzy postanowili wprowadzić ten układ zasilania do swojej najpopularniejszej jednostki wysokoprężnej, czyli zaprojektowanego w 1991 roku przez Audi silnika 1.9TDI. Pompowtryskiwacze Boscha posiadają wiele zalet użytkowych, które pozwoliły im na szybkie pojawienie się pod maskami samochodów wielu europejskich marek, takich jak Audi, Seat, Skoda, Volkswagen, Renault, Volvo, Iveco, Scania, Land Rover, DAF czy nawet niektórych modeli Forda(na przykład Galaxy – bliźniacza konstrukcja dla Volkswagena Sharan).

Głównymi cechami, dzięki którym pompowtryskiwacze uzyskały tak wysoką popularność było niskie zużycie oleju napędowego oraz jednoczesne zwiększenie osiągów silnika, co zostało osiągnięte poprzez stałe, równomierne i optymalne ciśnienie rozpylanej dawki paliwa w komorze spalania, utrzymujące się na poziomie dwóch tysięcy barów. Ponadto pompowtryskiwacze wykazywały się dużo wyższą odpornością na słabą jakość tankowanego paliwa, a także długim czasem eksploatacji, pozwalającym na uzyskiwanie dużych przebiegów bez oznak jakiegokolwiek zużycia, co pozwalało na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji.

W przypadku wystąpienia awarii lub wyeksploatowania koszty jednak wzrastają, ponieważ fabrycznie nowe pompowtryskiwacze osiągają wysokie ceny, wynoszące mogące wynosić nawet kilka tysięcy złotych za sztukę. Dodatkowo pompowtryskiwacze komplikowały konstrukcję silnika, którego głowica musiała być przystosowana do ich montażu, obciążały też wałki rozrządu, ponieważ to właśnie one przekazywały, poprzez osadzone na nich krzywki, energię potrzebną pompowtryskiwaczom do sprężania paliwa. Te wady konstrukcyjne układu PD, oraz problem z uzyskiwaniem coraz bardziej wyśrubowanych norm emisji spalin, przyczyniły się do stopniowego wycofywania pompowtryskiwaczy z produkcji, owocującego wycofaniem się koncernu Volkswagen Aktiengesellschaft z dalszego montowania ich w swoich jednostkach napędowych w 2011 roku.

Problem najbardziej dotkliwy dla użytkownika samochodu z silnikiem zasilanym pompowtryskiwaczami, czyli ceny nowych urządzeń, da się rozwiązać wybierając tańszą alternatywę w postaci regeneracji pompowtryskiwaczy w profesjonalnym zakładzie. Wyspecjalizowany w regeneracji pompowtryskiwaczy warsztat Bosch Diesel Service Pawlik posiada bowiem niezbędne maszyny i urządzenia naprawczo-diagnostyczne, takie jak stoły probiercze EPS 815 Cambox, pozwalające na sprawdzanie pompowtryskiwaczy przy odtworzeniu warunków pracy w silniku, z którego pochodzą. Posiadają one także wykwalifikowanych specjalistów, którzy doskonale znają konstrukcję tych urządzeń wraz ze wszystkimi słabymi punktami, najbardziej narażonymi na awarie.

Pozwala to na sprawne przeprowadzenie regeneracji pompowtryskiwaczy Bosch, czy Delphi, która polega na wymianie jedynie uszkodzonych elementów urządzenia, co znacząco obniża koszty serwisu układu zasilania silnika, zapewniając jednocześnie parametry takie same, jakie posiadają fabrycznie nowe egzemplarze.

Pompowtryskiwacze Bosch są dużo tańsze w naprawie niż jego odpowiednik z firmy Delphi, dlatego często podczas wyboru samochodu warto zapytać jakiego producenta jest układ wtryskowy.

Komentarze

Przemysław 2020-03-06 09:54:24

Ciężko powiedzieć, która z firm będzie najlepsza. Ja osobiście jestem po regeneracji wtryskiwaczy siemens i cenowo też wyszło to bardzo dobrze. Jestem z nich zadowolony.

Jankia 2019-08-29 09:02:53

Dobrze, że regeneracja jest tania, bo jakby tak kupować cały czas nowe pompowtryski to byłoby kiepsko :)

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO