Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

1.9TDI 101KM pompowtryskiwacze – Audi, Seat, Skoda, Vw – podlegają sprawdzeniu, regeneracji, naprawie, wymianie, ustawieniu i regulacji w profesjonalnych Bosch Diesel Serwisie

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

1.9TDI 101KM pompowtryskiwacze – Audi, Seat, Skoda, Vw – podlegają sprawdzeniu, regeneracji, naprawie, wymianie, ustawieniu i regulacji w profesjonalnych Bosch Diesel Serwisie

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Pompowtryskiwacze 1.9 TDI 101KM stosowane w pojazdach Audi, Seat, Skoda i VW, jak większość pompowtryskiwaczy, wymagają regularnych przeglądów oraz konserwacji. W przypadku stwierdzenia awarii, konieczna może być regeneracja, naprawa, wymiana lub ustawienie i regulacja wtryskiwaczy. Warto skorzystać z opcji naprawy i regeneracji pompowtryskiwaczy w profesjonalnych serwisach specjalizujących się w układach wtryskowych diesla, takich jak Autoryzowany Serwis Bosch Diesel. Posiadają one odpowiednie narzędzia, sprzęt diagnostyczny i wiedzę techniczną, aby profesjonalnie zdiagnozować, naprawić lub zregenerować pompowtryskiwacze.

Silniki 1.9TDI z pompowtryskiwaczami, wprowadzone przez grupę Volkswagen AG, posiadały wiele wersji różniących się nie tylko osiągami, ale też różnymi podzespołami. Dobrym przykładem jest rozwijający moc 101 KM silnik 1.9TDI występujący w sześciu wersjach. Są również inne moce 160, 130, 150, 130, 115 KM (GOLF 5, PASSAT, CADDY 75, 105, 90 KM).

1. Pompowtryskiwacze w silnikach Diesla

Jednostki napędowe z zapłonem samoczynnym, posiadające bezpośredni wtrysk paliwa wykonywany przez pompowtryskiwacze, pojawiły się w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych za sprawą koncernu Volkswagen Aktiengesellschaft, któremu zależało na pozyskaniu układu zasilania bardziej wydajnego od pomp rozdzielaczowych i sekcyjnych, a przy tym mogącego spełniać normy emisji spalin EURO 3. Pompowtryskiwacze otrzymały także flagowy silnik wysokoprężny grupy VAG, którego najstarsza wersja zamontowana była w Audi 80, a mianowicie legendarna jednostka 1.9TDI, której powstało aż 28 wersji wyposażonych w układ Pumpe Düse, z czego 6 legitymowało się mocą na poziomie 101 koni mechanicznych. Były to jednostki oznaczone kodami ATD, AXR, BEW i BMT, rozwijające moment obrotowy 240Nm przy 1900 obrotach na minutę oraz jednostki AVB i AVQ, które posiadały wyższy moment obrotowy – 250Nm osiągany przy 1800 obrotach silnika.

2. Zalety silników 1.9 TDI

Jakie były zalety silników 1.9TDI PD o mocy 101 KM? Przede wszystkim były to jednostki dające kompromis między osiągami samochodu a zużyciem paliwa, ponieważ nie były tak ospałe jak jednostki 75 i 90-konne, zużywając przy tym mniej oleju napędowego niż silniki 116,131 czy 160-konne o tej samej pojemności. Pozostałe pozytywne cechy tych jednostek były takie same, jak w przypadku wszystkich silników 1.9TDI z pompowtryskiwaczami, czyli wysoka trwałość i bezobsługowość układu zasilania odpornego nawet na paliwo znikomej jakości, a także wydajność spalania mieszanki w cylindrze, pozwalająca na uzyskanie wyższych parametrów silnika przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa. Niestety wraz z zaletami silników 1.9TDI PD jednostki o mocy 101 koni mechanicznych odziedziczyły również wady tych konstrukcji, wiążące się z wyższym zużyciem układu rozrządu, spowodowanym napędem pompowtryskiwaczy, czyli osadzonymi na wałkach rozrządu krzywkami, a także dużą ilością dodatkowych elementów w głowicy, które komplikują i tak już zaawansowaną konstrukcję.

Regeneracja pompowtryskiwaczy

Pompowtryskiwacze w 101-konnych silnikach 1.9TDI niestety, tak samo jak inne tego typu urządzenia, kosztują dość sporo na rynku detalicznym, co utrudnia właściwe serwisowanie układu zasilania w naszych autach. Możemy jednak uniknąć kosztów, jednocześnie dbając o właściwe przeprowadzenie serwisu pompowtryskiwaczy, oddając je do regeneracji w profesjonalnym warsztacie, który posiada całe zaplecze narzędziowo-maszynowe niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia naprawy tego typu urządzenia, a także odpowiednio przeszkolonych i doświadczonych pracowników, którzy znają słabe punkty pompowtryskiwaczy montowanych w silnikach 1.9TDI o mocy 101 KM. Oddanie pompowtryskiwaczy do autoryzowanego serwisu pozwala nie tylko obniżyć koszty, ale tez uzyskać odpowiednie parametry zbliżone do fabrycznie nowych egzemplarzy, dzięki czemu będą one w stanie pokonywać kolejne ogromne przebieg bez problemu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Edward

Wystawiono Rok temu

Pompowtryskiwacze 1.9 TDI 101 KM stosowane w samochodach marki Audi, Seat, Skoda, Vw, podobnie jak wszystkie inne elementy układu paliwowego, mogą wymagać sprawdzenia, regeneracji, naprawy, wymiany, ustawienia i regulacji w profesjonalnym serwisie Bosch Diesel. Sprawdzenie pompowtryskiwaczy polega na dokładnej diagnostyce, która pozwala na określenie stanu technicznego pompowtryskiwaczy oraz ustalenie potrzebnej naprawy. Regeneracja pompowtryskiwaczy polega na oczyszczeniu, naprawie lub wymianie uszkodzonych części, co pozwala na przywrócenie ich do pierwotnej sprawności. Naprawa pompowtryskiwaczy może obejmować wymianę uszkodzonych części, takich jak elektromagnes, wałek rozpylający, uszczelki, itp. Ustawienie i regulacja pompowtryskiwaczy polega na dokładnym ustawieniu parametrów pracy pompowtryskiwaczy, takich jak ciśnienie paliwa, przepływ paliwa, itp. Profesjonalny serwis Bosch Diesel posiada specjalistyczne narzędzia i doświadczenie potrzebne do skutecznej naprawy, regeneracji, ustawienia i regulacji pompowtryskiwaczy 1.9 TDI 101 KM stosowanych w samochodach Audi, Seat, Skoda, Vw, i oferują one również gwarancję na wykonaną pracę.

Czy ta opinia była pomocna?

Benek

Wystawiono 4 lata temu

Też mam skodę z tym silnikiem i akurat jestem świeżo po regeneracji pompowtryskiwaczy, serwis jak i skodę polecam:)

Czy ta opinia była pomocna?

marek

Wystawiono 4 lata temu

Tydzień temu kupiłem skodzine fabie 1 kombi z 2007 z tdi 101km. Mega przyjemny silnik, 300k km przebiegu już jest, a chodzi jak zegarek.

Czy ta opinia była pomocna?

Dawid

Wystawiono 5 lat temu

Dlatego najlepiej kupić benzynę i wtedy żadne wtryski się nie psują.

Czy ta opinia była pomocna?

mateo

Wystawiono 5 lat temu

Mam plan kupić skode z tym silnikiem i coraz bardziej przekonuje się do tego auta :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki