specjalistyczna pracownia

regeneracji, naprawy wtryskiwaczy i pomp common rail

Szukasz Serwisu Diesla - Naprawa Pompowtryskiwaczy VW – Bosch Service regeneracja pompowtrysków

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Koncern Volkswagen Aktiengesellschaft to grupa producentów samochodowych wprowadzających ogromną liczbę innowacji do przemysłu motoryzacyjnego, od ergonomii przycisków aż po procesy technologiczne pozwalające na szybszą produkcję wysokiej jakości pojazdów.

Jedną z takich innowacji było wprowadzenie na rynek mało znanego wcześniej rozwiązania dotyczącego układów zasilania jednostek napędowych z zapłonem samoczynnym, a mianowicie pompowtryskiwaczy. To właśnie Volkswagen jako pierwszy zaczął montować pompowtryskiwacze do swoich silników, przyczyniając się do ich ogromnej popularności. Pompowtryskiwacze VW miały wiele zalet, które zachęcały do kupna jednostek wysokoprężnych nimi zasilanych, jednak nie tylko gama modelowa Volkswagena posiadała silniki z pompowtryskiwaczami, bowiem takie motory znaleźć można pod maskami pojazdów wychodzących z fabryk Skody, DAFa, Seata, Scanii, Audi, Renault, Land Rovera czy Forda, pojawiają się także w maszynach rolniczych John Deere czy ciężkim sprzęcie Caterpillara.

Pompowtryskiwacze VW zdobyły nie tylko wielu zwolenników, ale też równie wielu przeciwników, ponieważ ich zalety i wady są równie znaczące co liczne: silniki wyposażone w pompowtryskiwacze mają lepszą wydajność spalania, co przekłada się na jednoczesną poprawę osiągów i zmniejszenie zużycia paliwa, są to także urządzenie wykazujące się ponadprzeciętną trwałością, dzięki czemu osiągają często przebiegi rzędu kilkuset tysięcy kilometrów bez oznak wyeksploatowania. Z drugiej strony kiedy już się zużyją, ich wymiana na nowe urządzenia potrafi być bardzo przykra dla portfela i oszczędności, ponieważ pompowtryskiwacze osiągają na rynku bardzo wysokie ceny. Kolejny problem to większe ryzyko awarii głowicy, związane z dużą ilością elementów nie występujących w żadnym innym rozwiązaniu dotyczącym zasilania silników Diesla oraz obciążenie rozrządu służącymi do napędzania pompowtryskiwaczy krzywkami. Duże skomplikowanie konstrukcji oraz ilość elementów sprawiają, że serwis rozrządu czy głowicy kosztuje więcej niż w przypadku innych układów. Warto dodać, że Volkswagen w 2005 roku zaczął montować do silników 2.0TDI pompowtryskiwacze piezoelektryczne, które są bardziej awaryjne od standardowych, elektromagnetycznych urządzeń i niestety jednocześnie droższe w zakupie.

W przypadku, gdy dojdzie do uszkodzenia pompowtryskiwaczy warto pamiętać, że bardzo często możliwa jest ich naprawa, a dokładniej regeneracja, polegająca na wymianie tylko tych elementów, które uległy uszkodzeniu lub wyeksploatowaniu. Jest to zabieg znacznie redukujący koszty serwisu układu zasilania, pozwalający jednak na uzyskiwanie przez zregenerowane pompowtryskiwacze odpowiednich parametrów nadanych im w fabryce. Należy jednak mieć na uwadze konieczność wykonania takiej usługi w profesjonalnym diesel serwisie, w którym na odpowiednich maszynach i urządzeniach naprawczych pracują właściwie przeszkoleni mechanicy, doskonale znający każdy model pompowtryskiwaczach montowanych do silników VW, dzięki czemu naprawa daje właściwy efekt.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów!

telefon: 601 856-277

ul. KEN 20
37-450 Stalowa Wola
województwo podkarpackie

pompy common rail

Roczna gwarancja
bez limitu kilometrów