specjalistyczna pracownia

regeneracji, naprawy wtryskiwaczy i pomp common rail

Serwis Boscha | REGENERACJA POMPOWTRYSKIWACZY WARSZAWA – Pawlik – naprawa pompowtrysków Mazowieckie

Warszawa to największe miasto w Polsce, po którym codziennie przemieszcza się wiele samochodów z silnikami TDI, posiadającymi układ mechanicznego wtrysku paliwa oparty na pompowtryskiwaczach

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.plMiejscowość otrzymała prawa miejskie w 1323 roku, aktualnie zaś stanowi największą metropolię i zarazem stolicę Rzeczypospolitej, jest także głównym miastem aglomeracji warszawskiej liczącej ponad 2,5 miliona mieszkańców. Samo miasto zajmuje obszar 517,22km2 zamieszkany przez około 1 735 440 osób, co daje gęstość zaludnienia wynoszącą 3355os/km2. Warszawa jest ogromnym ośrodkiem kulturowym, naukowym, przemysłowym i usługowym, z racji bycia stolicą Polski jest także ważnym centrum politycznym.

Na terenie miasta funkcjonują duże zakłady takich firm jak Procter & Gamble, ArcelorMittal, Wedel, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych czy Polfa Tarchomin, znajdują się tu siedziby jednej dwunastej zarejestrowanych w kraju przedsiębiorstw. W obrębie Warszawy i jej okolicach znajdują się również różne centra logistyczne, zaś przez samo miasto przebiega 6 dróg krajowych, 3 ekspresowe i aż 14 dróg wojewódzkich, co przyczynia się do dużego natężenia ruchu, w którym często występują samochody z silnikami o zapłonie samoczynnym, zasilanymi pompowtryskiwaczami Bosch.

Są to urządzenia, które zawdzięczają swoje istnienie w wielu silnikach wysokoprężnych koncernowi Volkswagen Aktiengesellschaft. To właśnie grupa VAG opracowała je i wprowadziła do masowej produkcji w swoich silnikach do tego stopnia, że pomiędzy 1998 i 2012 rokiem niemal wszystkie wersje jednostek wysokoprężnych wyprodukowanych przez koncern posiadało ten układ wtrysku. Cechowały go takie zalety jak niższe niż w przypadku pozostałych systemów spalanie, znaczna poprawa wydajności jednostki napędowej, trwałość i mniejsza wrażliwość na złej jakości paliwo w porównaniu do konkurencyjnego układu Common Rail, jednakże pompowtryskiwacze nie były całkowicie pozbawione wad, a wśród nich znalazły się dwie poważne: brak możliwości otrzymania normy emisji spalin EURO 4, niezbędnej do uzyskania homologacji przez nowe pojazdy na terenie wielu państw oraz wysoki stopień zaawansowania budowy głowicy silnika wyposażonego w pompowtryskiwacze. Przez pierwszą z nich koncern Volkswagena zaczął stopniowo wycofywać z produkcji silniki z pompowtryskiwaczami Bosch, Siemens, zaś druga potrafi uprzykrzyć życie właścicielowi samochodu z tym układem. Pomimo trwałości układu pompowtryskiwaczy, czasem może dojść do ich wyeksploatowania lub uszkodzenia z innych przyczyn, a jeden nowy pompowtryskiwacz może kosztować nawet 2500 złotych. Takie ceny urządzeń skłaniają kierowców do szukania tańszej alternatywy, jaką jest regeneracja pompowtryskiwaczy przeprowadzana przez profesjonalne zakłady – SERWISY BOSCHA - PAWLIK. Ten typ naprawy rozpoczyna się wraz z pomiarem parametrów każdego pompowtryskiwacza przy odtworzeniu ich warunków pracy za pomocą stołów probierczych, po czym wadliwe egzemplarze zostają całkowicie rozłożone i każdy element jest dokładnie czyszczony, a następnie poddawany dokładniejszemu sprawdzeniu celem wykrycia mikroskopijnych nawet defektów i uszczerbków. Każdy wyeksploatowany lub zniszczony komponent zostaje zastąpiony nowym, oryginalnym elementem dostarczonym od producenta urządzenia, dzięki czemu po złożeniu zregenerowany pompowtryskiwacz zachowuje parametry nowego egzemplarza.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów!

telefon: 601 856-277

ul. KEN 20
37-450 Stalowa Wola
województwo podkarpackie

pompy common rail

Roczna gwarancja
bez limitu kilometrów