specjalistyczna pracownia

regeneracji, naprawy wtryskiwaczy i pomp common rail

Różnica między układem Common Rail samochodu ciężarowego i osobowego CR MAN

Wstępne tłoczenie paliwa Common Rail

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Układy wtryskowe CR zastosowane w lekkich pojazdach ciężarowych np. Man tdx, tgl, tga, czy renault Premium, midlum, Iveco Tctor , użytkowych nie odbiegają znacząco w swojej konstrukcji od tych układów, stosowanych w pojazdach osobowych. Za przetłaczanie paliwa odpowiedzialna jest mechaniczna (zębata) lub elektryczna pompa zasilająca. W układach wtryskowych CR przeznaczonych dla ciężkich pojazdów użytkowych, do przetłaczania paliwa stosuje się wyłącznie mechaniczną, zębatą pompę zasilającą. Jest ona zazwyczaj połączona z pompą wysokiego ciśnienia i mocowana jest na silniku.

Filtrowanie paliwa

W pojazdach użytkowych ( ciężarówkach), filtr paliwa (dokładnego oczyszczania) umieszczony jest za pompą zasilającą, a nie jak w przypadku pojazdów osobowych przed. W związku z tym, pompa wysokiego ciśnienia wymaga zewnętrznego doprowadzenia paliwa dla połączonej z nią pompy zasilającej.

Zastosowanie

Jak już wcześniej wspomniano, silniki wysokoprężne cechują się dużą sprawnością. Od momentu pojawienia się pierwszej pompy wtryskowej w 1927 roku, produkcji Bosch, silniki ZS ciągle rozwijano.

Silniki ZS znalazły zastosowanie jako:

- silniki do napędu przenośnych agregatów prądotwórczych,
- silniki wysokoobrotowe do pojazdów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych,
- silniki ciężkich pojazdów użytkowych, autobusów i ciągników,
- silniki stacjonarne np. jako awaryjne agregaty prądotwórcze,
- silniki do lokomotyw i statków.

Wymagania

W związku z coraz to bardziej rygorystycznymi przepisami dotyczącymi emisji szkodliwych substancji oraz zmniejszaniu zużycia paliwa, od układów wtryskowych silników ZS wymaga się coraz więcej. Paliwo musi być więc wtryskiwane z ciśnieniem od 35 do 205 MPa bezpośrednio do komory spalania, a dawkowanie paliwa ma się odbywać dokładnie do panujących warunków pracy silnika. Regulacja prędkości obrotowej oraz obciążenia odbywa się za pomocą dozowania paliwa a nie dławienia powietrza zasysanego. Stosowane na obecną chwilę układy wtryskowe CR są sterowane wyłącznie elektronicznie.Silnik – wtryskiwacze i pompa Common Rail Man:silnik wtryskiwacza pomp Common Rail Man

Dołącz do grona zadowolonych Klientów!

telefon: 601 856-277

ul. KEN 20
37-450 Stalowa Wola
województwo podkarpackie

pompy common rail

Roczna gwarancja
bez limitu kilometrów