specjalistyczna pracownia

regeneracji, naprawy wtryskiwaczy i pomp common rail

REGENERACJA POMPOWTRYSKIWACZY TUCHOLA | Diesel

NAPRAWA POMPOWTRYSKIWACZY TUCHOLA | Diesel – regeneracja pomowtrysków i Common Rail system – ASO Bosch

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Tuchola to niewielkie miasto położone w centralno-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, w powiecie tucholskim.

To małe miasteczko zlokalizowane jest w południowej części Pomorza Gdańskiego, nad rzekami Kiczą, Brdą i Hozjanną. Od wschodu graniczy z Borami Tucholskimi, zaś od południowego zachodu z Krajną. Jest to najważniejsza miejscowość Borów Tucholskich, które wzięły od niej nazwę, a także siedziba Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Tuchola powstała prawdopodobnie jako osada handlowa, służąca gospodarczo grodowi kasztelańskiemu w Raciążu, jednak w XIII wieku miejscowość zaczęła przejmowa od Raciąża rolę głównego miasteczka tej kasztelanii. Obecnie Tuchola jest niewielkim miasteczkiem turystycznym, przez którą przebiegają trzy drogi o znaczeniu wojewódzkim: DW237 relacji Czersk – Tuchola – Gostycyn - Mąkowarsko, DW240 prowadząca z Chojnic do Świecia przez Tucholę oraz DW241 relacji Rogoźno – Więcbork – Tuchola. Zachowała się duża część zabytków, pochodzących nawet z XIV wieku, czytelny jest także pierwotny układ urbanistyczny pochodzący z tamtego okresu.

W Tucholi nierzadko pojawiają się należące do turystów i kierowców zawodowych pojazdy osobowe, dostawcze i ciężarowe napędzane przez jednostki o zapłonie samoczynnym(silniki Diesla), zasilane mechanicznym układem bezpośredniego wtrysku paliwa opartym o pompowtryskiwacze. Tak zasilane jednostki napędowe są często wykorzystywane w motoryzacji od drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to koncern Volkswagen Aktiengesellschaft postanowił wprowadzić do powszechnego użytku pompowtryskiwacze Bosch – technologię zastępującą przestarzałe rozwiązanie wykorzystujące pompę sekcyjną(wtryskową) połączoną przewodami wysokiego ciśnienia z umieszczonymi w głowicy silnika wtryskiwaczami. W układzie Pumpe Düse zamiast jednej, dużej pompy istnieją małe pompy połączone bezpośrednio z wtryskiwaczami i działające wraz z nimi jako pojedyncze urządzenia. Dzięki temu znikają z pojazdu przewody wysokiego ciśnienia, pompy wraz z ich wszystkimi wadami, takimi jak na przykład pulsacja dawki paliwa i nierównomierna praca poszczególnych cylindrów. W układzie PD na każdy cylinder przypada oddzielny pompowtryskiwacz, odpowiadający za jego zasilanie.

Do zalet silników Diesla z układem wtryskiwaczy Bosch Pumpe Düse zdecydowanie należy zaliczyć ich mały apetyt na olej napędowy, wyższą wydajność spalania spowodowaną optymalnym ciśnieniem rozpylanej w cylindrze dawki paliwa, zwiększenie osiągów oraz wytrzymałość układu zasilania, pozwalającą na uzyskiwanie przebiegów nierealnych do osiągnięcia dla niektórych rozwiązań wtrysku w silnikach z zapłonem samoczynnym. Niestety pompowtryskiwacze mają swoje wady, które są szczególnie widoczne w momencie zajścia konieczności serwisu układu zasilania PD Boscha, a także w trakcie codziennej jazdy, w trakcie której słyszalna jest twardsza niż w przypadku pozostałych układów zasilania praca jednostki napędowej. W momencie uszkodzenia pompowtryskiwacza użytkownik zaczyna rozglądać się za nowym egzemplarzem, jednak te zazwyczaj osiągają zawrotne ceny, dlatego lepszym rozwiązaniem jest oddanie uszkodzonego urządzenia do zakładu Bosch Diesel Service Pawlik zajmującego się regeneracją systemów PD, pozwalającą na znaczne zredukowanie kosztów serwisu auta.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów!

telefon: 601 856-277

ul. KEN 20
37-450 Stalowa Wola
województwo podkarpackie

pompy common rail

Roczna gwarancja
bez limitu kilometrów