specjalistyczna pracownia

regeneracji, naprawy wtryskiwaczy i pomp common rail

Regeneracja pompowtryskiwaczy cena

Naprawa Pompowtryskiwaczy Cena – Koszt Naprawy Pompowtrysków | Bosch Diesel Service – wysyłkowo z całej Polski

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Pompowtryskiwacze montowane są tylko w markach aut grupy Volkswagen czyli Audi, VW, Skoda i Seat. Te cztery marki stanowią duży udział na polskim rynku samochodowym. Według danych ministerstwa finansów w 2014 roku zarejestrowano prawie 400 000 nowych samochodów osobowych i lekkich dostawczych z czego największym zainteresowaniem cieszyły się Skoda i Volkswagen. Wśród 800 000 samochodów sprowadzonych do Polski również największą przychylność Polaków zyskał volkswagen Passat i Golf oraz Audi A3 oraz A4. Te dane mogą w pewien sposób obrazować ilość aut grupy VW na naszym rodzimym rynku i tysiące aut które pod maską mają pompowtryskiwacze.

Pompowtryskiwacze w zasadzie są dość solidną częścią układu paliwowego. W teorii powinny służyć z przebiegiem około 500 000 kilometrów, jednak w Polsce zwykle awarie zdarzają się już znacznie wcześniej.

Przyczyna uszkodzeń pompowtryskiwaczy?

Przyczyny uszkodzeń pompowtrysków mogą być różne. Jedną z głównych przyczyn z pewnością można wymienić eksploatacja końcówek w pompowtryskiwaczach, które z czasem na skutek kontaktu z gorącymi spalinami wypalają się. Równie ważna jest jakość tankowanego paliwa, która w przypadku zanieczyszczeń może uniemożliwić prawidłowe działanie pompowtryskiwaczy. Szczególnie nie zalecana jest jazda na prawie pustym baku, powodem jest skraplająca się woda w zbiorniku paliwa, która miesza się z olejem napędowym powodując zatarcie wtryskiwaczy. Reasumując, pompowtryskiwacze ulegają awarii, ponieważ do środka dostały się zanieczyszczenia, które powodują zatarcie ruchomych części mechanizmu lub przepalona została końcówka wtrysku. Wszystkie Pompowtryskiwacze Bosch regenerujemy w naszym serwisie Bosch Diesel Service - Pawlik szczególnie VW, SEAT, SKODA, AUDI 2,5 2,0 1,9 1,4 TDI – SPECJALIZACJA GRUPA VAG.

Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy?

Objawami uszkodzonych pompowtryskiwaczy może być spadek mocy, większe spalanie paliwa, nierówna praca silnika, problemy z uruchomieniem lub gaśnięcie silnika. Symptomy te mogą być spowodowane również innymi czynnikami dlatego też w pierwszej kolejności należy wyeliminować wszelkie inne źródła. Na przykład problem z odpaleniem silnika może być związany z wadliwą świecą żarową albo z rozrządem niewłaściwie ustawionym.

Jak sprawdzić stan pompowtryskiwaczy?

Wstępny stan techniczny pompowtryskiwaczy można sprawdzić w swoim garażu lub u mechanika. Potrzebny jest do tego komputer, oprogramowanie VAG-COM oraz kabel diagnostyczny. Dzięki podpięciu auta do komputera uzyskuje się informacje dotyczące między innymi korekcji dawek paliwa, która dla silników WV TDI 1.4 lub 1,9 wynosi +/- 2,8mg gdzie wartość 0 jest najbardziej pożądana. Informacje dotyczą również stanu elektrozaworu lub BIP-u (Begining of Injection Period) który mierzy odchylenie czasu otwarcia elektrozaworu od zakładanego w oprogramowaniu ECU.

Regeneracja pompowtryskiwaczy - cena?

Pompowtryskiwacze Bosch mogą być w pełni regenerowane, jednak naprawa w zaciszu domowego garażu jest niemożliwa. Regeneracja pompowtryskiwaczy odbywa się na urządzeniach do tego przystosowanych. Profesjonalny serwis najpierw sprawdza czy nie ma widocznych defektów, a następnie przechodzi do procesu czyszczenia w myjkach ultradźwiękowych i termiczno- chemicznych. Po tych zabiegach można założyć pompowtryskiwacze na urządzenie testujące po którym można określić stan oraz przyczynę awarii. Koszt regeneracji pompowtryskiwaczy zależy od liczby testów jaki musi przejść pompowtryskiwacz dla osiągnięcia wymaganych przez producenta parametrów. Czasami wystarczy już samo czyszczenie, jednak czasami trzeba większej ilości regulacji dla osiągnięcia odpowiednich właściwości. Zdarza się także, że nie obędzie się bez wymiany końcówki dla osiągnięcia parametrów. Cena końcówki pompowtryskiwacza mocno wpływa na całkowity koszt regeneracji. Istotne jest jednak zamontowanie dobrej jakości końcówek za względu na bezpośredni kontakt z wysokimi temperaturami panującymi podczas pracy silnika. Słabej jakości końcówki mogą w przyszłości powiększyć koszt naprawy.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów!

telefon: 601 856-277

ul. KEN 20
37-450 Stalowa Wola
województwo podkarpackie

pompy common rail

Roczna gwarancja
bez limitu kilometrów