specjalistyczna pracownia

regeneracji, naprawy wtryskiwaczy i pomp common rail

POMPOWTRYSKIWACZE PASSAT B5 | Service Diesel - Einheitsinjektor

Piąta generacja jednego z najpopularniejszych przedstawicieli segmentu D pojawiła się na rynku w 1996 roku. W Passacie B5 pod maską często pojawiały się silniki wysokoprężne zasilane pompowtryskiwaczami.

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.plVolkswagen Passat B5 był kolejną generacją bardzo udanej serii tworzonej już od 1973 roku, był spokrewniony konstrukcyjnie z Audi A4 B5 oraz Skodą Superb pierwszej generacji. Zajął trzecie miejsce w plebiscycie Eurpean Car of The Year w 1997 roku, ustępując jedynie Renault Megane Scenic i Fordowi Ka. W roku 2000 samochód przeszedł modernizację i otrzymał oznaczenie B5 FL, doszło także kilka jednostek napędowych. Passat montowany był w 3 krajach, w Niemczech pojazd wyjeżdżał z fabryk w Emden i Zwickau, na Ukrainie produkowany był w miejscowości Sołomonowe oraz w chińskim Anting.

Volkswagen zastosował wiele silników benzynowych, tworząc całkiem pokaźną paletę 13 jednostek od 1.6 w układzie R4 aż po czterolitrową, ośmiocylindrową jednostkę w układzie W. Wśród silników z zapłonem samoczynnym także było w czym wybierać, pojawiło się tu bowiem aż 9 wersji jednostki 1.9TDI(AHU, AHH, AFN, AVG, AVB, AJM, ATJ, AWX, AVF), 1 wersja 2.0TDI(BGW) oraz 5 odmian silnika o pojemności 2.5L(AKN, BDG, BDH, BAU, AFB). Silniki 1.9 o oznaczeniach AVB(100KM), AJM(115KM), ATJ(115KM), AWX(130KM), AVF(131KM) oraz legitymujący się mocą 136KM motor o pojemności 2.0 oznaczony kodem BGW posiadały ponadto układ mechanicznego wtrysku paliwa w systemie Pumpe Düse, czyli wyposażone były w pompowtryskiwacze (Einheitsinjektor Bosch). Samochód dostępny był w dwóch wersjach napędowych: przednim i AWD, nazywanym od tej generacji 4motion(wcześniej Syncro) oraz w czterech wariantach skrzyni biegów: 5-cio lub 6-cio biegową manualną bądź cztero lub pięciobiegowym automacie.

Dzięki zastosowaniu układu Pumpe Düse silniki wysokoprężne w Passacie pracowały wydajniej i były przez to nie tylko żwawsze, ale też bardziej oszczędne. Charakterystyka pracy jednostki napędowej została znacząco poprawiona poprzez wyeliminowanie przewodów wysokiego ciśnienia, jakie znajdowały się w układach z pompą wtryskową(VP). Passaty wyposażone w układ PD są mniej podatne na uszkodzenia jednostki napędowej i układu zasilania związane z olejem napędowym złej jakości niż w przypadku jakichkolwiek innych układów stosowanych zarówno w momencie premiery generacji B5, jak i obecnych. Największą z punktu widzenia użytkownika wadą silników TDI z pompowtryskiwaczami, wykorzystywanych powszechnie przez Volkswagena jest zwiększona ilość elementów znajdujących się w głowicy, co zwiększa koszt naprawy w przypadku, gdy pojawi się jakakolwiek awaria. Co zrobić, jeśli Passat b5 odmówi posłuszeństwa z powodu niewłaściwie lub wcale nie działających pompowtryskiwaczy? Można poszukać nowych pompowtryskiwaczy, jednak te potrafią osiągać wysokie ceny, niejednokrotnie windując koszt naprawy do poziomu ceny używanego modelu o podobnym przebiegu. Dlatego też lepszą opcją będzie oddanie uszkodzonych egzemplarzy do profesjonalnego serwisu diesla wyspecjalizowanego w regeneracji tych urządzeń Boscha, dzięki czemu samochód taki jak Passat B5 będzie mógł służyć przez kolejne setki tysięcy kilometrów.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów!

telefon: 601 856-277

ul. KEN 20
37-450 Stalowa Wola
województwo podkarpackie

pompy common rail

Roczna gwarancja
bez limitu kilometrów